Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchodní systém


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny!
Také bych rád něco napsal k tématu.
Dříve jsem testoval strategie s použitím MACD, MA, RSI, CCI atd. Teď jsem začal testovat strategii (na začátku týdne), která funguje pouze podle formací, takže trendové čáry, vlajky, trojúhelníky, praporky, kanály...
Zatím jsem na denním grafu dostal na mnou sledovaných trzích 4 signály. 2 jsou v zisku a 2 ve ztrátě (blíží se ke SL), ale celkem jsem začal s 20.000 USD a po 4 dnech mám 23.860 USD. Což je myslím docela hezké číslo. Hlavně za to ale děkuju zlatu v posledních dnech, na něm mám 3.960 USD, pak na ropě mám 610 USD, na MiniSoyBeans -452.50 USD a na feeder cattle -247,50 (tam se to ale plácá kolem neckline u head and shoulders, tak to vypadá že by to ještě mohlo jít se mnou). Chci tim říct jedno co už bylo mnohokrát zmiňované a já na to na začátku kašlal. Nehledejte v obchodních systémech žádné zázraky, čím jednodužší systém, tím býva často i lepší. Žádné složité matematické formule, prostě jednoduchý systém a funguje to krásně. Vystupování z trhů mám jednoduché - posouvám SL přičemž si dávám pozor na SR v okolí. Na demo používám Gecko TNT, super program a při dnešním kurz USD v podstatě zadarmo.
Těším se na kritiku :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 292
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tady neni zadna kritika. je fajn, ze si na to taky prisel. i kdyz i pres slozite stochasticke modely se daji vydelat velmi slusne penize, napr. na arbitrazi. ve finale je uplne jedno co kdo pouziva. nekomu staci macd a nejaky prekrizeni a ma to stejne jednoduche jako my ciste pozorovanim ceny.

uvidime jak ti to pujde v realu, tam se pozna. drzim palce at ti to vyjde

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nechci dokazovat jak jsem dobrý, to je jasný že na 4 obchodech se to nepozná:). Ale zdá se mne to jako dobrá strategie, jen jsem prostě chtěl napsat, že není potřeba hledat žádné složitosti. Toť vše. A co se týče arbitráže, tak to co já vím funguje jen na OTC trzích a ty já osobně neobchoduju, mám radši standardizované kontrakty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ale zas tak uplne ne. samozrejme ze na OTC se da uplatnit lepe. navic na poradnou arbitraz potrebujes stejne pocitac a hodne penez. pro retail to moc neni. nadherna arbitraz se da delat na spreadbetingu pres opce. ale musi se to delat chytre nebo ti to mrchy seberou a daji te na manual dealing nebo neco jineho. proto je nemam rad :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

hello a dobry den,
chcem sa opytat na pre mna nejasnu vec
ak vstupim do obchodu s trendom (povedzme ze cena stupa), kupim si kontrak .. o nieco nieskor si kupim dalsi kontrakt na vyssej cene ..
potom sa zacne trend obracat a chcem vystupit z trhu tym ze predam jeden kontrakt a potom predam druhy kontrakt ..
otazka .. v akom poradi sa predaju kontraky? metodou FIFO alebo LIFO ? mozem si to nejako urcit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Čau všeci
taky jsem se chtěl podělit o svůj systém a jsem zvědav na vaše názory.
Systém je založený na indikátoru Bollinger bands 77 a CCI který mám pro každý pár nastavený jinak vyšel jsem z testování

Vstup
Když je cena omlácená o dno Bollinger bands 77 a vydává se na cestu k horní hranici a zároveň je překonán CCI +100 nebo +130 vstupuji do dlouhé pozice se stopkou 50 pips pokud nepřekoná 4% mého účtu (ale ještě řeším, není ideální ke každému páru)

Když je cena omlácená o strop Bollinger bands 77 a vydává se na cestu k dolní hranici a zároveň je překonán CCI -100 nebo -130 vstupuji do krátké pozice se stopkou 50 pips pokud nepřekoná 4% mého účtu (ale ještě řeším, není ideální ke každému páru)

vstupy mám ještě profitrované kdy tuším že se jedná pouze o S/R uroně.

výstup ještě nemám kloudně vyřešený ale zatím na přitahování stopky nebo když se cena začne obracet zpět a protne mi prostřední hranici BB v jednom či druhém směru vystupuju z pozice.

obchoduji na hodinových grafech sedí mě a systámu nejvíce ale testuji i na 5M a dením kvůli robustnosti systému.

systém musím ještě řádně otestovat mám na to celé prázdniny ale zatím mi podával v celku seriózní výsledky RRR kolem 2.7

děkuji za kritiku flash :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...