Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchodní systém


Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 292
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...
  • 2 týdny později...

ladas:

a na strankach CME to najdes na tomto odkazu:

www.cmegroup.com/wrappedpages/clearing/pbrates/performancebond.html?group=CME%20INDEX%20FUTURES&type=OutrightRates&h=2&reporttype=marginrate

maintenance margin pro NQ tam maji 2.800 - margin, ktery plati pres noc, kdyz mas otevrenou pozici.
A treba broker Mirus ho ma 500 pro intradenni obchodovani.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Ahoj,
občas čtu, že začátečníci často mění svůj obchodní systém a taky mi skoro připadá jako by to bylo nějaké pravidlo všech začátečníků, například tady:
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/7-fazi-tradera.html
www.financnik.cz/forum/read.php?23,155995,page=9

Myslím, že jsem svůj systém ve svém 5 měsíců dlouhém intradenním papertradingu nezměnil a věřím mu, ale ani si tim nejsem jistý, protože nemám žádná pevná pravidla a ani nevím jak je určit. Proto se chci zeptat na nějakou definici "[bold]co to je systém[/bold]," nebo jak by jste popsali nějaký systém. Já nepoužívám žádné indikátory, do trhu vstupuju a vystupuju, když myslím, že půjde určitým směrem ( - bývají to různé supporty a resistance).

V článku www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/akcie-komodity-forex-stavba-systemu.html je věta "pravidla sepíši do obchodního plánu" - na to se právě ptam.
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pocket, jde o to, ze musis mit nejaky soubor pravidel, podle kterych se budes ridit pri vstupu, rizeni a vystupu z obchodu. Na zacatku obchodovani je to obzvlast dulezite. Cim mas volnejsi pravidla, tim jsi v pripade ztratove serie obchodu pod vetsim tlakem. Vzdycky si totiz muzes rict, tady jsem udelal chybu (a proto mam ztratu) a jde to na tvoji hlavu. Kdezto kdyz mas pevne stanovena pravidla pro vstup a vystup, tak jsou pouze dve varianty. Bud obchod podle planu (a to je bud zisk nebo ztrata, prip. be) nebo obchod mimo plan (a to je teprve tvoje chyba). Pokud nejsi ani schopny sepsat pravidla, na zaklade kterych vstupujes a vystupujes z obchodu, tak vlastne nemas ani zadny system, podle ktereho obchodujes. A to neni dobre.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavel K.:
Přesně to co jste popsal mam na mysli, ale ty pravidla jsem neměl zas tak volné, určitě jsem i před půl rokem dokázal určit, zda byl obchod podle plánu.
Pokusil jsem se popsat svoje pravidla a budu hledat chyby (ale spíš se s nim učit obchodovat - jako do teď). Před několika dnima mě napadla jedna myšlenka: možná mam vstupy a výstupy jenom špatně načasované. V dalších dnech to budu ověřovat. Taky mam i jiné chyby, které se mi ale asi nepodaří opravit s mým stylem přístupu. To je pravděpodobně dáno při přeměně mého systému z pozičního na intradenní a taky jeho vznikem.

to Rob99:
Bohužel tam nemam přístup.

Děkuju

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny,

jakozto kazdy zacatecnik hledam zaklad pro prvni OS a chtel bych porovnat co nejvice moznosti. Par prvnich informaci jsem nasel but v diskusi a knize, ale nez se pustim do poradneho backtestu rad bych alespon strucne zkusil vice pristupu abych vedel ktery mi nejvice bude vyhovovat.

Najde se tu nekdo kdo by sdilel svoje prvni zkusenosti s YM - vstupy, vystupy, SL, PT?
Moje velice prvni testy na Dec.09 datech zkousim prekroceni 0 indikatorem CCI14,50 PT a SL davam 8 ticku na long a 6 na short, zaroven sleduju EMA 4,20,50 a 204
- obchod neberu pokud EMA 204 jde do strany
- beru jenom signaly kde CCI50 se blizi k 0 a EMA4 prekroci EMA20 a blizi se k EMA50 (long,short)
- zarucene jsou jenom signaly kde CCI prekroci nulu a zaroven EMA jde stejnym smerem
- zaroven pozoruju high/low dne a okolni S/R
- smer OHLC musi jit stejnym smerem jako EMA a CCI
- pokud EMA20 protne rychle EMA50 posunuju PT+2
- mam otevrene taky VOL - nejsem si jist ale vetsina kvalitnich signalu nasleduje potom co VOL vystreli na sever pres 200

Predem diky za komentare.
Honza


Link to comment
Sdílet pomocí služby

jandra:

takto to nelze, aby vám někdo tady prezentoval x různých systémů..ztráta času pro něj i pro vás, protože si z toho nevezmete celkově tolik zkušeností, jako když si to najdete sám, a navíc je jen tady na fóru milion takovýchto informací - jen odhodit lenost a pohledat..tady ve článcích, v diskusi, v českých knihách je tolik info, že to stačí na vybudování xxx obchodních systémů...a to který je lepší, poznáte pouze testy...nezáleží ani tak na tom co funguje ostatním, záleží co funguje vám...i když dva lidi obchodují totožný systém, nikdy nemusí mít stejné výsledky...to je psychologická záhada tradingu...

tip: projděte si vlákna: Eurex, Diskuse k aktuálnímu dění na trzích, Premarketovy kanal s 1. Role Reversal, Joe Ross, Triple Screen a ještě je řada dalších, kde se probírají různé zajímavé přístupy...to máte na týdny, měsíce studia a testování..můžete vzít základ z toho, přidat kousek z toho a špetku tamtoho a je to..držte jednoduchost a robustnost..

PS. pokud jsem správně pochopil a máte RRR 1:1 (PT a SL stejný), tak doporučuju na to rychle zapomenout...pro začátečníka v ID sebevražda..

PPS. studujte! studujte! studujte!

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nez pujdu na kurz (ano jsem jeden z tech co to potrebujou nalejt do hlavy) sem chtel udelat par testu ale nechtel stracet cas s absolutnima blbostma (stejne jako zmineny RRR 1:1), proto jsem se ptal jak konkretne nekteri obchoduji tenhle trh.

Backtestuju veci ktery jsou zmineny v knihach a taky na netu. Bohuzel do doby nez pudu na kurz sou nektere diskuse uzavrene, taky ty co obsahuji to co hledam.

Nicmene diky za radu ... jdu to pilovat ...

H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jandra:

1)to, že jdete na kurz není ostuda!! já absolvoval 4 a bez nich bych zdaleka nebyl tam, kde jsem..
2)názvy vláken, které jsem vám psal, jsou ve volných částech fóra, stačí zkopírovat názvy do vyhledávání a už jen číst..záleží na vás a vaší lenosti, neschopnosti - snaze, pracovitosti..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...