Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchodní systém


Doporučené příspěvky


kobla: s/r urovne najdes pod Pivot a pokud si je chces zakreslovat tak jejich hodnoty najdes napr. mypivots.com . Pak si nektere s/r , ktere Ti prijdou dulezite muzes zakreslovat sam a samozrejme co je a co neni s/r urci podminky, ktere si urcis ty sam. Zkus vyhledavani a procist clanky a diskuse - je toho tady dost a pak urcite budes vedet co dal. PS: zkus i wiki - at se dari
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 292
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tyto urovne jsou:
psychologicke (ruzna kulata cisla) - Sweetspots
Vypoctene: pivotu, Fibonacciho pivotu, Camarilla, DeMark a par dalsich
zakreslene: ruzne linie spodnich a hornich vrcholu zakreslovane mnozstvim zpusobu(viz zminovane swingy)
kombinovane: Fibonacciho retracementy atd
Moznosti kresleni by mela mit kazda platforma, u pivotu uz to neni tak jiste
Osobne si pro prehlednost cmaram jen do demo platformy v MT4 kde si sezenu jakykoli indikator podle potreby a v obchodnim softwaru si udrzuju graf co nejcistsi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím obchodníky,
dnes jsem si stáhnul trial verzi Sierry a měl jsem v plánu začít koukat na grafy a jen tak od oka zkusit sledovat na historických datech ES trhu na to, jak by mohl fungovat OS postavený na indikátoru TRIX a jeho signální lince(obdoba MACD). Bohužel jsem zjistil, že Sierra neobsahuje tuto signální linku, která má být tvořena 9-EMA TRIXU, tudíž tento OS nejde otestovat. MACD má v Sierra chart svoji signální linku nastavenou.
Dokázal by mi někdo poradit, jak tento problém vyřešit? Pokud tedy řešení má.
Pokud se to dá vyřešit doprogramováním této signální linky...byl by někdo ochotný případně i za nějakou odměnu mi s tímto pomoci?

Děkuji
Víťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Víťo, Sierru neznám, takže ani nevím jak a zda se tam dá TRIX naprogramovat. Konstrukce TRIXu je založena na trojnásobném zprůměrování EMA, tedy zhruba takto: TRIXRaw = XAverage( XAverage( XAverage( Log( Price ), Length ) , Length ) , Length ) ; Kde XAverage je EMA, ta snad v Sieře bude Price - většinou close, ale může být třeba průměr baru (H+L)/2 apod. Length - délka EMA většinou 9 hodnotu TRIX pak spočtete takto TRIX = ( TRIXRaw - TRIXRaw[1] ) * 10000 ; TRIXRaw[1] je TRIXRaw předchozího baru Jak by měl výsledný trix vypadat, viz přiložený obrázek:

7340

Link to comment
Sdílet pomocí služby

markxs Tu signální linku k TRIXu si můžeš v Sieře jednoduše přidat. Viz obrázek. Přidáš si nejdříve TRIX (1), pak přidáš EMA (2) a u ni si nastavíš (3) aby se zobrazila ve stejným panelu jako TRIX (4), s délkou 9 (6) a aby se místo z close ceny počítala z TRIXu (5) (7).

7384

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem,

Chci přispět především začátečníkům při budování OS. Strávil jsem mnoho casu budováním OS a resenim mnoha hlavolamu ci bolehlavu:-), a i dnes pokracuji v jeho zlepsovani.

Sestavil jsem celou radu obchodnich systemu, a zacinal jsem s co nejjednodussimi indikacemi. Zkousel jsem spise pozicni obchodovani, ale je to presne jak rikaji vsichni : najdete si to, co nejvice odpovida vasi povaze. U me to je nakonec neco jako kratke (nemluvim o pozici) swingove obchodovani, na zacatku dne vstup, na konci dne vystup, nejedna se ale o typicke intradenni, i kdyz to intradenni je.

Princip predikce je najit dny s pohybem, casto to jsou prurazne dny, do meho smeru...pak nastoupim v zacatku dne a na konci dne vystoupim.
Indikator ....Woodie CCI 7denni prumer
Pri toku obchodu se snazim imaginovat to co lezi za grafem, prestavuji si tlaky byku a medvedu a jsem presvedcen, ze toto je jediny zpusob jak trhu alespon trochu porozumet, predstavovat si kam obchodnici kladou svoje prikazy.
Pro vstup do obchodu je tedy pro me dulezity vzhled posledniho baru OHLC a indikace CCI, mam pomerne sirokou skalu indikaci, kterou nemam prozatim nijak presne kodifikovanou, pochybuji ze to je na 100 procent mozne.

Myslim ze pro uspesnost obchodu je potreba obchodovat:

1. na vice trzich (ne pouze na jednom)
2. mit diverzifikaci vstupu, neobchodovat na zaklade pouze jednoho typu indikace
3. spravne stanovit STOP LOSS
4. obchodovani Vas musi bavit - me aby obchodovani bavilo , musi mit dobrou rentabilitu, travit hodiny obchodovani, aby jste vydelali par dolaru - to ten cas lze vyuzit lepsim zpusobem
5. flexibilita - to znamena ze nemuzu mit porad stejny STOP LOSS atd,atd,...musim se prizpusobit trhu.

Zatim obchoduji pouze SHORT, chystam se vylepsit system i na LONG, pokud to unesu:-)

OS mi indikuje pomerne malo vstupu 20-40 za rok na 1 druh komodity (Wheat ci SP mini,...)
Pri obchodovani 2 kontraktu zvysite obchodovani na nejakych 40 -80 dni, kdy obchodujete - to znamena obchodovanim Wheat a SP mini.
Nutno podotknout, ze i pres uspech indikace pohybu, Vas trh obcas vyhodi na SL a pak si to paradne jde tam, jak jste predpovedeli, tady uz nevstupuji znovu do obchodu a prijmu ztratu!!!

Dalsi dulezita zasada je NEPYRAMIDOVAT, ja to resim a tedka to budu resit investici do vice trhu.
Nemit veskere penize blokle na MARGINECH, idealne 30-40 procent,max.50 procent, samozrejme podle financnich moznosti.

Tady je procento ziskovych obchodu za rok 2008:
SP mini 55%
Wheat 65%
pri RRR 1:5!!!!!!!!
jenom pro informaci SL mam nastaven na 450 - 600 USD, pri intradennim obchodovani!!!

Slabinou systemu je psychika, a ne vzdy jasna citelnost indikaci, nejcasteji udelate chybu, kdyz si myslite ze Vam to indikuje jasnou prilezitost, ktera uz nastala v minulosti a casto prehlednete nejaky nepatrny rozdil, ktery muze byt zasadnim, ale takto se prece vsichni ucime!!!

Nakonec si myslim, ze OS by si mel kazdy vypracovat sam a mit svuj uplne JEDINECNY SYSTEM, donekonecna netestovat systemy kolegu, i kdyz se samozrejme ucite......

Nejtezsi je ale vytrvat a venovat trhum dostatek casu, uprimne si myslim ze zit v predstave 2 hodin prace denne na trzich je predstava pouze pro prumerne ci podprumerne tradery anebo genialni jedince. Bohuzel nevim zda jsem genialni, ale rozhodne nechci patrit do te druhe skupiny:-)

Veliky pozdrav vsem traderum,

Kryfos

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

vím, že můj příspěvek je naprosto mimo téma a pro Vás i strašně směšný. Ale i přesto se Vás chci zeptat, protože si myslím, že se zde nachází mnoho dobrých obchodníků, kteří umí poradit.

Matka ( je mi 19 let ) tedka vytáhla nějaké papíry ještě z kuponové privatizace, že neví co s tím má dělat, že to vyhazuje. Já také naprosto nerozumím investování, ale mám v plánu zajít na pobočku RM systému zeptat se, zda-li na účtě mojí matky jsou nějaké nakoupené akcie ( obchoduje se v RM s akciema ? ) .

V případě, že mi poví že aspon jedna z těch tří společností ( do kterých matka investovala) existuje a matka je stále vlastníkem akcií co mám udělat ? jdou vybrat peníze? nebo dá se s nima případně obchodovat ještě ?

Dík za odpověd na tuhle stupidní otázku

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To elies.

V žádném případě nic nevyhazujte do té doby,než zjistíte něco bližšího.Ptáte se co máte dělat.Vy nic,to musí Vaše maminka,jako majitelka.Bude potřebovat číslo účtu ve středisku cenných papírů,které bylo každému vlastníkovi zřízeno v rámci kuponové privatizace.Myslím,že je to dvanáctimístné číslo které je na každém výpisu ze střediska cenných papírů-modrý papír.Pokud bude mít Vaše maminka veřejně obchodovatelné akcie,může s nimi obchodovat.Bližší informace určitě získáte v RMs.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Chtel bych pouzit Will-Spread od Larryho Williamse (tak jak ho popisuje v knize Dlouhodoba tajemsrvi...) pro intradenni obchodovani na NQ. Mate s timto indikatorem nekdo osobni zkusenost? A je vhodny pro NQ? Dalsi problem je ze neni k dispozici na Ninjovi, ale pouze na Tradestation a Genesis. Nevite nekdo jak tento indikator dostat do Ninji? Diky za kazdou odpoved! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...