Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchodní systém


Doporučené příspěvky

Mezi světové špičky patří Inteactive Brokers. Saxobank má velice povedené obchodní prostředí. Zatím testuji demo. Ovšem problém pro začátečníky je v minimálním vstupním poplatku, který činí 10 000 USD (u obou brokerů). XTB je hodně diskutované, kritizované. Ovšem lepší demo jsem ještě nenašel (je to věc názoru, velice individuální) a do začátku nahrává i menší min. vstupní vklad - 20 000. Problémem jsou nekonstantní spready, ve kterých XTB celkem oškubává. Jakmile vydělám na XTB rozhodně přecházím k IB!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 292
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Hercesis,
Saxo bank má jednu, pro mne dost důležitou, nevýhodu. Po vstupu musíš manuálně zadat SL, platfroma ti ho sama neumístí. A zavřít pozici jde trochu nešikovně jen ze záložky "Summary..." nebo tak nějak...
Toto se týká futures!

Forexu a CFD se to myslím netýká, tam SaxoTrader umí vložit SL automaticky po vstupu do obchodu...
A pozor futures jdou obchodovat jen v SaxoTrader, v té jejich druhé platformě MiniTrader futures nejdou.

No musíš si to vyzkoušet, třeba ti to vadit nebude. Demo nabízí u obou platforem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Velké banky si Franky najímají drahé programátory, kupují superpočítače a mají celá oddělení na to aby vymysleli nějaký AOS, který by jim přinesl stále a slušné profity. Přesto si troufnu tvrdit, že většina je rádo když jim AOS vrátí alespoň investované prachy a pokud vydělávaj, tak asi ne nějaké šílené sumy. A zajímavé, na internetu se najde mraky AOS, které slibují velké profity v krátké době. Položte si Franky jedinou otázku - proč maj autoři těchto skvělých AOS potřebuju je nabízet k prodeji, když jim vydělávaj tak nechutné prachy? Odpovíte si určitě sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim vsechny tradery. predevsim ty jiz obchodujici a vydelavajici ale i ty kteri stejne jako ja k realnemu obchodovani teprve smeruji.
mel bych jednu otazku na tu prvni skupinu traderu:
je zde mezi vami nekdo komu se dlouhodobe a stabilne dari na trhu e-mini standard and poor´s nebo russell 2000 pri intradennim obchodovani dosahovat cisteho zisku cca 2 000 usd na kontrakt? podrobnosti me az tak nezajimaji. nechci aby mi nekdo sveroval sve know-how. jen me zajima jestli je 2 000 usd cisteho mesicne na kontrakt na techto trzich realne dosazitelny cil.

dekuji predem za vsechny odpovedi
vita

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano je to reálně dosažitelné. Na TF je to 20 bodů, na ES 40 bodů a to měsíčně lze udělat dlouhodobě v průměru. Počítejte s tím, že s větší pozicí obvykle nastupuje i jiný, konzervativnější money management a tak zisky na kontrakt budou nižší. Absolutní čísla budou ovšem vyšší :-) Přeju hodně zdaru, 2000 USD na kontrakt dlouhodobě si troufnu tvrdit že je velmi dobrý výsledek jaký mnoho lidí nemá. Při papertradingu je ovšem 20 bodů za měsíc ostuda :-))))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: honza k.
diky honzo za odpoved. ;)
je mi jasne ze vysledky paper tradingu jsou mnohem "optimistictejsi" nez potom byva live trading. o kolik % byva podle vas vysledek realneho obchodovani horsi nez ten z paper a tudiz s jakym vysledkem z paper tradingu ma smysl poustet se do ziveho obchodovani a s jakym uz radeji nikoliv a hledat novy system?
muj kamarad mel na paper otestovan system ktery mu i s jiz zapocitanymi komisemi tudiz "cisteho" daval na id obchodovani 500 usd mesicne na kontrakt coz si myslim ze je zoufale malo berouce v uvahu slipy ktere se mu samozrejme na paper neprojevily ikdyz tady v diskuzi jsem precetl nekolik prispevku ze na es trhu slipy diky obrovskemu volume a tudiz likvidite skoro neexistuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

proč myslite, že je 500USD/mesic malo ? bez znalosti systemu, poctu obchodu a MM neni mozna takto hodnotit ... take zalezi, jak bude schopen to prenest do live ...
co se týká skluzu, tak prakticky nejsou ani na NQ, který obchoduji .. jinak proc by se na paper nemely projevit skluzy ? teda pokud oba myslime to same, tj papertrading, ziva data, zadne penize ... tam jsou skluzy stejne jako ve vlastnim live
obecne si myslim že nejde rict, kolik je uz dobry system, min bych to neposuzoval z celkove mesicni castky, ale z prumerneho obchodu, %win, poctu ztrat atd ...

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Markxs, nejlepší způsob jak najít odpověď na váš dotaz je sednout ke grafům a udělat důkladný backtest obchodního systému. Pokud uvidíte, že vám backtest naděluje 3000 - 4000 USD měsíčně, začněte trénovat na Simu (reply) a pokud si povedete dobře, mohl byste na Simu dělat 2000 - 2500. Pokud budetre trénovat dostatečně dlouho, pak v reálu nevidím důvod jít pro 1500 - 2000 USD na kontrakt. Otázka není, zda-li je to OBECNĚ reálné (reálné je prakticky cokoliv), ale zda-li je to PRO VÁS reálné a to nezjistíte jinak, než svou vlastní prací a pílí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám takový dojem, že jsme načli docela zajímavé téma, no co na to říct... Ve hře je spousta proměnných a tak jednoduchá odpověď na otázku, zda lze dlouhodobě mít cca 2000 USD na kontrakt a měsíc dejme tomu na TF nebo ES a zda výsledky papertradingu odpovídají potom i realitě, zkrátka neexistuje. Z mé vlastní zkušenosti vím, že simulovaný trading pro mě prakticky neměl smysl (ano vykřičník), Tradestation, který dlouhodobě používám, nabízí simulovaný účet, kde se vcelku pěkně a řekl bych i velmi blízko realitě dá papertradovat (hezké slovo co) bez rizika, no tam jsem za týden jen tak letmo (zároveň jsem obchodoval i reálně) udělal ze 100k USD 200k USD úplně v pohodě jakoby mimochodem, ale v reálu jsem byl rád že jsem byl v zisku. A to nejsem nováček, nicméně rozdíl mezi imaginárním a reálným účtem je prostě propastný ať si každý říká co chce, i když víte, že dobrá strategie bude dobrá jak v simu tak v reálu, při live obchodování je člověk konzervativnější a opatrnější ať si to přizná nebo ne. Psychika prostě způsobí že občas posunete SL nebo vyberete zisk dřív atd. Ale není to jenom psychika, občas se stane že vás něco vyruší, vy musíte jít něco udělat a přijde vám riskantní držet pozici, tak se prostě rozhodnete zavřít než držet stopa a nevědět. Je toho hodně co ovlivňuje každodenní nebo jinak pravidelný trading a člověk není robot.

To je co se týče řeknemě subjektivních faktorů, pak je tu řada věcí, které je už možné uchopit lépe a to jsou "technické" faktory - že slipy prakticky neexistují, no já nevím ale mám jiné zkušenosti i na ES, záleží jaké příkazy používáte, pokud limity, počítejte s tím, že často vás trh nas.. tím že stojíte jak debil na ceně o oni si o vás neťuknou a vystřelej o 2 body pryč a trend a vy koukáte, je to pryč a vy buď vlezete za horší cenu nebo si to necháte ujet. Pokud markety, tak jestliže vaší cenu počítáte při papertradingu dejme tomu z close baru, tak 1 tick je prostě nutnost připočíst, málokdy zrova ve chvíli zmáčknutí klávesy trh sjede proti ceně vašeho vstupu. Proč? Protože přeci vaše vstupy dejme tomu pro long situaci jsou kalkulovány na moment, kdy trh by měl reagovat růstem a pokud se tak historicky dělo, bude se tak dít velmi pravděpodobně i teď a tudíž trh bude mít v okamžiku vstupu tendenci růst (pro short opačně) a tak je slip naprosto běžná věc - mluvím o reálu. Opět zde záleží, jaké máte signály, někdo jde proti trhu, tj. spekuluje na růst když trh klesá a pak zase limity mohou být vcelku funkční.
Pak je tu taky otázka, jak máte rychlý internet, jak je rychlý váš broker, zda vám nestrká "kvazitrh" a neprofituje na tom, zejm. na forexu atd. atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: honza k. and all kteri mi odpovedeli
panove dekuji za vase reakce. abych upresnil myslenku o kterou mi predevsim slo...chci zkusit id obchodovani na es nebo er2(nyni tf) s pocatecnim uctem 10 000 usd. hrube zaklady os jiz mam ted se chci pomoci dotazu v jinem vlakne dopracovat k tomu jak s co nejnizsimi naklady...nejlepe samozrejme zadarmo protoze jsem zatim nevydelal ani cent :D...zacit backtestovat na historickych datech. chtel bych projet cely rok 2008 na trhu es coz by snad melo stacit pro verohodnost vysledku.
a ted prichazi ta myslenka...vim ze je zatim predcasna a urcite se ozve nekdo kdo me za ni serve :D ale proste mi to neda spat. ta myslenka je position sizing. velmi se mi libi metoda fixed fraction. na zacatku bych nastavil riziko na 2% sveho uctu cili 200 usd na jeden obchod. no a se ziskem cca 2 000 usd mesicne na kontrakt coz mimochodem jak zjistuji pri procitani df neni pro petra s tomasem zadny problem a s vysi stop lossu na trhu es kde se pry da obchodovat celkem pohodlne se sl 100 usd mi vychazi ze zdesetinasobit ucet za rok neni vubec nerealne(a to nehovorim o agresivnejsim position sizingu kdy pokud nemame velke drawdowny se daji riskovat treba i 4% uctu a vysledek je pak jeste zajimavejsi) tudiz pokud nebudu na ucet sahat a vse budu reinvestovat...za 2 roky tam muze byt fantastickych 1 000 000 usd.
vim uvedomuji si ze s multikontrakty muze zacit byt clovek konzervativnejsi co se tyce rizika a tudiz zisky na jeden kontrakt uz nemusi byt tak vysoke a treba i plneni nemusi byt takove jako s jednim nebo dvemi kontrakty ale i tak je to fantasticka predstava ale tusim ze asi ne prilis realna protoze to uz by tady nekteri navstevnici a prispevatele tohoto df meli zamky postavene na jine planete. :D
hlavne me nebijte za to ze jsem jeste nic nezbacktestoval a uz tady snim o milionu usd na uctu.
jde mi prave o opak...vyvratte mi tento sen a uvedte me do reality. ;)

vita

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem,jsem ve stádiu kdy si vytvářím svůj 1 obchodní systém a snažím se testovat různé vstupní strategie.Zeptám se však na jednu možná zcela primitivní věc,ale mě nejasnou.Týká se S/R úrovní.
Chci se zeptat,zda se dá S/R úrovně v programech s grafy zobrazovat(popřípadě pod jakým eng. názvem to bude napsané)Nebo zda to musím v Grafu vyhledat sám.

Děkuji všem traderům za odpověď a přeji hodně úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...