Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchodní systém


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 292
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

System vyzera použitelne. Pre vystup by som dal nejaky posuvny stop, napriklad ak ideš long možeš posuvat stop po dolnej čiare bb. Profit target mozno na opacnej strane bollingera alebo na nejakom klzavom priemere, napr s inou periodou než je stredova čiara bb. Možno by bolo vhodne filtrovat vstupy, že iba vtedy otvoriš poziciu ak je na cci divergencia. Ja použivam niečo podobne s bb klasicky 20,2 a k tomu nie cci ale divergencie na ssto. Stop mam pre long tesne pod predchadzajucim minimom a pre short naopak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hankeys - Na tf 15 a podmienky napr pre long su : 1. Predchadzajuca sviečka ma close pod dolnou hranicou bb a je klesajuca. 2. Aktualna sviečka ma close nad dolnou hranicou bb a aspon 30 pipsov pod ma (tych 30 len orientačne) . 3. Na ssto je divergencia. To je všetko . Je to protitrendovy system teda nevhodny ak ma cena na vyššom tf jasny smer . Inak system kedysi popisal Bull20 a použival to tušim na ES.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý den

O komodity už se zajímá cca půl roku a chtěl bych vám ukázat svůj první obchodní systém.

Jde o velice jednoduchý systém(tak jednoduchý že se bojím že to v reálném obchodování nebude fungovat),
papertesting dělám tak že na stránkách www2.barchart.com si najdu komodity které chci obchodovat(soybean,wheat,corn) a akorát si na papír(nejsem zrovna moc zručný co se týká PC) napíšu stav komodity(cena,stop-loss,atd...) ale k systému samotnému:
do obchodu vstupuji téměř každý den nebo hned po ukončení předchozího obchodu počítám ze startem:5000, stop-loss:250(což je vlastně 5ticků u každé s těch komodit). Takže se vstupní taktikou si moc hlavu nelámu spíš to jen tak tipuju:) takže řekněmě žě vstoupím do obchodu:wheat vstup:780 stop-loss:775 redukovaný zisk:795.
A takhle vlastně pořád dokola, v paper testech sem udělal kolem 150 obchodů a úspěšnost byla 40-45:60-55.
Takže jsem měl neuvěřitelné zisky za měsíc sem z tech 5000 udělal 60000 což se mi moc nezdá.
To bude asi všechno doufám že mě pochopíte:) a předem děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím warrene,

jestli jsem ten systém pochopil tak v něm neexistuje podmínka vstupu - jak se pozná směr vstupu?
výstup je buď SL 5 bodů nebo profit 15 bodů
úspěšnost 40%
v podstatě házení mincí, no nevím...
ale pokud to vydělává...

zkusím podobnou šílenost otestovat na zlatě, jen tak pro zajímavost :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2 - tak směr určuji podle intuice a nebo podle toho kam trh zrovna směřuje.
Ze začátku se mi to táke zdálo celkem postavéné na hlavu(že by takhle jednoduše šlo vydělávat) ale když jsem to ozkoušel tak sem se nestačil divit průměrně jsem uzavíral 3 obchody deně jeden od každé s těch komodit(zlato sem nikdy nezkoušel a nevim jestli to tam bude fungovat taky ale řekl bych že to je dost možné).
V jednom clanku jsem narazil jak tam někdo říkal uz nvm kdo že zkušený obchodník dokáže z 5000 udělat 50000 za rok a mě se to povedlo za měsíc a to byl teprve druhý pokus obchodovat. Právě proto sem píšu protože si nejsem jistý jestli to je vůbec možné.

dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

warren >> nemusíš se nutně držet vštěpovaného pravidla - postav systém, testuj testuj testuj, jasné vstupy, jasné výstupy...jestli ti to takhle vyhovuje tak proč ne, uplně mechanizovat systém není dobré, ale nějaká jasnější pravidla by to mít mělo, protože live to pak s člověkem mává a bez jasnějších pravidel člověk může začít blbnout, tyto pravidla můžou sloužit jako opěrné body když psychika blbne, ale samozřejmě jsem toho názoru, že je nutné do toho dávat diskréční přístup a cit. (možná si tímto přístupem aniž byste se patlal s indikátory ušetříte dost času, mi to třeba sežralo rok)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,
pročetl jsem si toto velice zajímavé vlákno a rozhodl jsem se, že předhodím svůj obchodní systém supům. Mým důvodem, asi jako každého zde, je zpětná vazba.

Obchoduji zatím s platformou od XTB na demo účtu. Vyberu si několik komodit, které mají zrovna zajímavý pohyb a sleduji zda se neobjeví nějaký zajímavý pattern. Pro vstup do pozice čekám na povtrzení tohoto patternu a po jeho zřejmé identifikaci vstupuji do pozice na základě CCI indikátoru. Výstup si kontroluji pomocí 3 MA indikátorú (systém B.O.A) a sleduji pochopitelně také trend. Veškeré obchody se snažím konfrotovat s velikostí objemů.

Nezdá se V8m tento systém příliš složitý?

Předem děkuji za případné reakce :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojky všichni,

jsem začátečník (možná na věky). Zajímám se o komodity cca 1 rok a aktivně testuji na demu již 6 měsíců.

Mám pořád problém najít ten nejvhodnější systém pro obchodování. V poslední době jsem objevil systém přížení DeMarkra a EMA 5. Ten z prvu vypadal docela dobře ale párkrát mi nadělil pěkné ztráty a neukazuje na všechny možné vhodné příležitosti. Obchoduji černé zlato (Oil), od ostatních trhů jsem ustoupil po špatných zkušenostech.

Momentálně testuji systém CCI (CCI 14 a CCI 5) a EMA 5. Hledám jenom 100% křížení. Výstup je variantní:

1. u extrému v Rychlé CCI tzn. 200, -200
2. druhý vrchol
3. při určitém objemu (lepší vrabec v hrsti......)

Nemáte s tím nějaké zkušenosti?

Backtest nemám protože neumím naprogramovat tutu strategii.

Díky za odpověď

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Začínat s ropou, to tedy máte odvahu. Proč nezačnete s něčím jednodušším. S něčím na co můžete později přejít live.
Ani jste nenapsal, jestli plánujete ID, nebo poziční obchody. To pak těžko radit. Systém DeMarca neznám, ale 5CCI se mi jeví z mého pohledu pro začátečníka dost nevhodné. Když pročtete fórum, zjistíte, že vypovídací hodnotu mají spíše vyšší CCI (14, 50). Stejně tak 5EMA je zbytečně rychlá a bude přinášet spoustu falešných signálů. Zkuste analyzovat trh podle toho co se děje na důležitých s/r úrovních ať již horizontálních, nebo na těch, které vytvářejí významné klouzavé průměry. Všiml jste si, že řada obchodníků obchodujících akcie využívá 34-50-204 EMA? Zcela jistě to není náhodné. Hledejte v trhu výrazné situace - nezkoušejte sjet každou vlnku. Ale berte to jen jako můj názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za radu. Obchoduji spíše ID (na 15 min grafu) zkoušel jsem i nižší časy, ale ty jsou dost divoké. Ropu jsem zvolil proto, protože je to jedna z komodit, která se hýbe celý den. Měny obchodovat nechci a akcie nevím.

Co je podle Vás něco jednodušší na obchodování?

Děkuji za radu.

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...