Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie v Praze - FOREX


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

lisakus Napsal:
-------------------------------------------------------
> TEQA:
>
> Jinak když si počkáš tak na EUR/USD se tvoří pekný
> ZLR na hodnotě -60 na short, indikátory jsou v
> dobré barvě, a pokud se to zítra otočí, bude z
> toho peknej ghost, teoreticky i takový cikcak
> vegas. Jinak je to ale na denním grafu takže do
> konce baru dost času.


nešlo to z extrému?
na GBP/USD se teď tvoří další ZLR, jinak na tom výživném ghostu na tomtéž vstup na 1,8228 a výstup 1,8163 (na zpětném protnutí 100) +65 pips.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě takové ujasnění přídavným indikátorům WCCI.

Na nulové lince se nachází LRMA v periodě 24. Zde jsou možné dva stavy, buď je Close cena větší, jak LSMA, nebo menší. Tyto stavy charakterizují barvy, obvykle červená/zelená.

Na lince 100 by se měl nacházet tvz. choop indikátor. Nevím, co přesně by se pod tímto názvem mělo skrývat dle woodieho, každopádě v mém WCCI indikátoru pro VT je zde klasická EMA. A to v periodě 34. Opět dva možné stavy, obdobně jako u LRMA. Barvičky jak je libo, u mě ve VT- zelená/fialová.

Linka 200- Woodieho specialita SideWinder. Zde můžu jen doufat, že moje verze ve VT odpovídá originálu. Výpočet je trochu složitější, přitupuje k tomu přes LSMA, EMA, no vzorců tam je poměrně dost. Jsou zde tři možné stavy. Interpretace něco jako: není trend-slabý trend-silný trend. Barvy: červená-žlutá-zelená.

Kdo k tomu může napsat něco více, nechť tak učiní. Mám ze to, že tyhle pomocné indikátory vznikly až vývojem a Woodie podle nich dříve neobchodoval.
Pro shrnutí budu rád, když tady někdo z účasníků semináře napíše, u jakých patternů Woodie tyto pomocné indikátory používá a jakou jim přikládá váhu.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jelikož jsem byl taky účastníkem, dodám něco k použití indikátorů, které tady nastínil nick images.

SideWinder a Choop indikátor používá Woodie pouze pro ZLR patern.

LSMA (na 0 lince) používá zase jen pro patern FAMIR a VEGAS

Pro patern Ghost nepoužívá ani jeden z indikátorů a jestli jsem dobře pochopil tak při tomto paternu nemusí být 6 úseček nad/pod 0 linkou (určení trendu) ve směru vytvoření tohoto paternu.

Pokud jsem něco nedodal, nebo špatně interpretoval, učiňte nápravu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen male upresneni. Na nulove lince je LSMA (Least Square Moving Average) v periode 25. Pouziva se pouze pro patterny Famir (Shamu) a Vegas. Drive se pouzival i pro ZLR, ale v soucasne dobe ne. Stavy ma celkem tri - cervena usecka/tecka = klesajici trend; zelena usecka/tecka = vzrustajici trend; modra usecka/tecka = flat (trh jde do strany).

Na linkach +/- 100 je chop indikator (EMA34), ktery indikuje smer trendu. Pouziva se pouze a jenom pro ZLR. Modra barva = rostouci trend; cervena barva = klesajici trend; zluta barva = flat.

Na linkach +/- 200 je SideWinder, ktery porovnava uhly mezi LSMA(25) a EMA(34) a slouzi pro indikaci sily trendu. Presny vzorec pro vypocet je tajny (Woodie nechce, aby se prodaval) a byl implementovan do dvanacti nejrozsirenejsich platforem pro zobrazovani grafu. Zelena barva = silny trend; zluta barva = normalni trend; cervena barva = flat. Pouziva se take vyhradne pro ZLR a pripadne pro lepsi koordinaci pri vystupu z pozice.

Indikatory CZI (chop-zone indicator) a SW (side-winder) jsou nove (cca rok). LSMA(25) na ZL pouzival Woodie uz dlouhou dobu predtim. Nicmene rada obchdniku nesleduje ani LSMA, ani CZI a ani SW. Obchoduji pouze patterny CCI bez dalsich indikatoru - a funguje jim to. Woodieho system je ale z dlouhodobejsiho hlediska o neco spolehlivejsi a profitabilnejsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...