Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie v Praze - FOREX


tomnes

Doporučené příspěvky

jenaL:
Plnohodnotný WCCI jsem zde dával k dobru o pár stránek dříve. Obsahuje EMU, LSMA, choop indikátor. Myslím, že skepse je zbytečná. Pokud je WCCI přesně dle Woodieho volně dostupný pro jiné obchodní platformy, není problém rozpitvat skript a přepsat to pro cokoliv jiného. V dnešní době, kdy je trh přehlcen všemožnými volně dostupnými indikátorami, velice pochybuji o tom, že by někdo mohl jakýkoliv indikátor prodávat za "těžký prachy".... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Je pravda že wodie vyjmenoval několik platforem které obsahují WCCI, avšak VT ani MT4, mezi nimi nebyla. Taky jsem si všiml že zatímco wodiemu v jeho Esignalu včera dopoledne CCI vykreslilo na EUR/USD 15 min platného ducha, tak mě vykreslilo CCI ve VT ducha který nebyl platný protože měl jedno rameno nad hlavou a jedno pod hlavou, zatímco wodie měl obě ramena pod hlavou, Taky když se podívám na páry s yenem tak sidewinder ukazuje sílu trendu nějak divně, ale to bude asi rozdílem v desetiné čárce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jen jsem citoval co woodi rekl o formuli pocitani chop a sidewinderu kdyz se ho na to nekdo ptal...

Ta verze byla pro VT nebo MT4?

indikator za tezky prachy ne ale AOS postaveny treba na tom indikatoru ano...ostatne rozpitvat udelany indikator je urcite mozne ale pri obchodovani je dulezita asi spis duvera v zdroj, ne?



j

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenaL:
www.financnik.cz/forum/read.php?13,21606,page=4
Na této stránce najdeš nejenom můj příspěvěk WCCI pro VT, ale taky myslím si povedené verze pro MT, co tam dávali k dispozici zkušení uživatelé Volf a Dzink.
Důvěra ve zdroj je určitě důležitá.... Kdyby se Ti to nějak nezdálo, zkusil bych se třeba obrátit na diskuzni forum klubu WCCI a porovnat tam original s těmito modifikacemi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenaL:

Tu verzi jsem vylovil na VT foru. Maximalne jsem trochu upravil barevne rozliseni, aby se to více blízilo W. specifikaci. Ale nevím, nevím, jestli je platforma VT a vůbec Forex vhodný, pro doslovné obchodování dle woodieho metody. Však si zkus projít grafy třeba EUR-USD a udělat si backtest, tak jak to tuším že Tomáš prováděl pro komoditní trhy ve svém praktickém videu...
JInak se omlouvám za tykaní, tak nějak to patří mezi nepsané zvyklosti tohoto fóra... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Byl jsem na Woodiem spolu s lisakusem, takže jsme to podrobně sledovali a mám pár postřehů:

To lisakus:
porovnával jsi toho ghosta na live platformě? Já si myslím, že ten rozdíl může být v přísunu dat - viděls, jak na jeho platformě se ceny měnily okamžitě, ale VT to má podle mě tak ve 3-4 sekundových intervalech (mrkni na hodiny ve VT) a s tím souvisí, co napsal herman.

To imagnes:
porovnával jsem LSMA, SW a Chop indikátor podle Woodieho platformy a ukazovalo to přesně (EUR/USD). Na jakém timeframe jsi dělal backtest? Woodie doporučuje 15 min. Pokud jsi to backtestoval jenom se ZLR, tak s tebou souhlasím, ale Woodieho další patterny jako Ghost, Vegas a HTBL tomu přidávají grády.



Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TEQA Napsal:
-------------------------------------------------------
> Byl jsem na Woodiem spolu s lisakusem, takže jsme
> to podrobně sledovali a mám pár postřehů:
>
> To lisakus:
> porovnával jsi toho ghosta na live platformě? Já
> si myslím, že ten rozdíl může být v přísunu dat -
> viděls, jak na jeho platformě se ceny měnily
> okamžitě, ale VT to má podle mě tak ve 3-4
> sekundových intervalech (mrkni na hodiny ve VT) a
> s tím souvisí, co napsal herman.
>
> To imagnes:
> porovnával jsem LSMA, SW a Chop indikátor podle
> Woodieho platformy a ukazovalo to přesně
> (EUR/USD). Na jakém timeframe jsi dělal backtest?
> Woodie doporučuje 15 min. Pokud jsi to
> backtestoval jenom se ZLR, tak s tebou souhlasím,
> ale Woodieho další patterny jako Ghost, Vegas a
> HTBL tomu přidávají grády.
>
>
>
> Milan



Jojo porovnával jsem live, byl odlišný od wodieho esignalu stejně jako demo, pokud jsou to rozdíly hodnot brokerů, které dokáží zobrazit patern který se liší na 15 minutovém grafu, tak tím pádem se dá říci není patern jako patern, takže jak si kdo může být jist že ten jeho patern je opravdu ten pravý??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

s tykanim jsem vzdy spokojen:))

delal tu nekdo ve VT nejakej backtest na eurodolar?aspon tedy se zlr?

Chystam se na to zitra,chtel bych projet aspon jeden az dva mesice...

Co se tyce te platnosti paternu CCI u woodiho, myslim ze ten jeho je asi platny protoze on zrovna asi to vse vysledoval a nastudoval na esignalu, proto asi jeho platforma a prisun dat bude pro cci to nej, jestli to dobre chapu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady předávám postřehy, jak obchoduje Woodie různé patterny:

ZLR – 6 úseček, aspoň 1 nad 100, chop indikátor musí potvrzovat trend, SW žlutý nebo zelený, tvořit se musí v oblasti do 120 (nejlépe ale do 100), pozor na třetí ZLR v řadě - nemusí být OK, další obvykle bývá v pořádku.

VEGAS – hook z extrému od 200 a více k hranici nulové linky, protnutí musí být od 3 do max. 10 úseček od hooku, LSMA při protnutí swingu (korekce) na long zelená a na short červená, jiné indikátory se neberou v úvahu.

GHOST – musí být potvrzený trend, jiné indikátory se neberou v úvahu, formace nad/pod nulovou čárou – čím jsou ramena blíže nulové linky, tím lépe, ramena mohou být i výše než hlava.

FAMIR - musí být potvrzený trend, protnutí nulové linky musí být v rozsahu +50/-50, LSMA zelená pro long, červená pro short, ostatní indikátory se neberou v úvahu, brát pouze první formaci.


TCCI Woodie používá pouze pro varovné signály (při ohnutí dovnitř CCI) a pro zakreslování TL. Na denním grafu TCCI nepoužívá.

SL 10-12 pips na market nebo 1-2 pips pod/nad low/high vstupní úsečky. SL posouvá na BE +1 pips, pokud je aktuální cena 10-12 pips nad BE.


VÝSTUPY

1) 14 CCI hook
2) hook z extrému
3) protnutí TL
4) překřížení LSMA
5) překřížení nulové linky
6) překřížení 100 linky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TEQA, jenaL:
Tak to jsem rád, že LSMA, SW a Chop u VT seděl v konfrontaci s tím, co používal Woodie. Osobně jsem plnohodnotný backtest nedělal ,jen takové nahodilé optické zkoumání, které může být samozřejmě dosti zavádějící a subjektivní. ZVláště když se k tomu ještě přičte nezkušenost ve čtení a specifikaci jeho patternů...
Nejlepší se mně zdálo 15 min timeframe a standartni periody WCCI (14,6). U 5 min timeframe je asi každému jasné, že by ten systém naprosto zničily poplatky za spready.
Budu ideální, když se nějaký zůčasněný z jeho návštěvy v Praze pustí do backtestingu hlavních měnových párů a pak se pochlubí s výsledky. Sám jsem velice zvědavý, zatím u mě převládá nedůvěra....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já se k velkému backtestu taky zatím neodhodlal, asi se trochu bojím, na první pohled na 15min ZLR ani ghost nedává dobré výsledky. Zatím to jen pozoruju a zjišťuju co a jak.
Jinak k ZLR
- podle Woodieho by druhé ZLR mělo být výše než první
- ZLR should come from from above 100 line (nevím, jestli bezprostředně před nebo je to myšleno jako součást určení trendu)

Je hodně lidí, kteří s WCCI na forexu vydělávají, takže to určitě jde, jen to chce asi trochu času :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...