Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie v Praze - FOREX


tomnes

Doporučené příspěvky

Hapko

Pokud budeš aplikovat wodieho paterny na 5 minutové grafy tak nebudeš výdělečný nikdy, to osobně naznačil i Wodie. Min. TF pro forex je 15 minut a vyšší s periodou cci 14/ nad 60 min. TF cci 20. Na 15 minut SL 12 až 15 pips + spread, a posounout po 15 pipsech na BE +1. Na jednom páru budeš mít za den průměrně 2-3 vstupy denně. Úspěšnost můžeš filtrovat vynecháním vstupu. Např pokud cable bude mít za sebou 200 pips tak raději ZLR raději vynechám, dnů kdy cable dělá 300 pips za den v roce moc není. Dobré vstupy jsou vždy na začátku obchodních seancí Jo a jinak bych to odhadl že 60 procent vstupů skončí na BE +1, 30 procent na SL a těch zbývajících 10 procent je tvůj zisk. Pro začátečníka je lepší mít puštěný TF 15, 30, 1H, 2H, 4H, a vybírat si jen třeba ZLR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

TO:lisakus

odpoved ani nemohla byt komplexnejsia:-))

No neviem ci pre zaciatocnika je dobre obchodovat na tak dlhych TF ako spominas TF1H a viac.Ved to už je skor pozicne obchodovanie ako introddene alebo sa mylim?Moj nervovy aparat zatial na tak dlho otvorene pozicie nie je stavany a cez noc a ak by bolo treba vikend tak to asi zatial nie.Ci mam tomu rozumieť že nemaš problém mat takto dlho tu poziciu otvorenu?ci mas tie TF 1H pustene iba orientacne a obchoduješ na TF15 -30?? Mne sa najviac osvedcili TLB a HTLB Vegas Trade a divergencie.Priznam sa ZLR použivam dost malo. Pozri si kabel cca9.30 dnes Isiel si na zaklade HTLB na TF15 do toho??? Na TF5 sa to dalo potvrdiť TLB a si myslim že sa moc pokazit nedalo.Aj ked je pravda bolo to na danych TF a grafoch proti trendu.Ale cim mensi TF tym si myslim že sa aj proti trendu da zaobchodovať.

este raz dik za odpoved

nejaky obrazok ti poslem namail

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to hapko

WCCI na 1 hod som venoval mnozstvo casu,aj som ho obchodoval live.Pri backtestoch za cca rok,sa mi stalo len raz,ze pozicia bola overnight.
Ja by som prvu vetu tvojho prispevku parafrazoval ako:"No neviem ci pre zaciatocnika je dobre obchodovat na tak kratkych TF ako spominas, TF1H".
WCCI na cable na 5min TF bol jednoznacne podla backtestov nepouzitelny, pri aplikovani pravidiel podla Woodieho.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: herman

ale ak použivas signaly na TF 1h alebo 2h tak to predsa nemožes asi otvarat poobede vedta odozva na ten signal na tomTF trva niekolko hodin tak by si sa casto musel dostat do druheho dna lebo v podvecer trh je zvacsa mierny.
Jedine aj otvaras pozicie v dopoludnajsich hodinach ale aj tak ta reakcia trva relativne dlho.
Ved ked sa mi tam tvori patern cely den alebo min pol dna , na ktory reagujem, tak aj odozva može trvat rovnako dlho a nie hodinu dve ci tri... nemam pravdu???
ak možes posli mi nejaky posledny obrazok co si zobchodoval.
poslem ti obratom aj ja.Este napis na akych paroch obchoduješ??

hapko

tennista@atlas.sk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to hapko
1. ked z nejakeho dovodu nemozem poziciu otvorit (napr. ze nechcem drzat overnight) tak ju jednoducho neotvorim
2. ked obchodujes dlhsie TF tak aj poziciu samozrejme drzis dlhsie,a mas vecsi TP a SL
3.obchodoval som WCCI na cable a eurusd,v oktobri a novembri.Netusim,naco by ti bol jeden graf.Obchodoval som ZLR,to je na kazdom grafe takmer rovnake

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to :herman

1. z toho mi vychadza že si asi po 14.-16 hodine neotvaral poziciu je tak?
Ked sa bavis o TF 1h-2h ved 6sviečok mas 12 hodin!!! alebo na TF1h potom 6hodin. Kolko sviečok ti priemerne trvala odozva, alebo ke chces hodin???
2.WCCI vravis ze si obchodoval oktober november ...cabel, eurusd, mam tomu rozumiet tak že Woodieho nerobis ? Alebo ine pary?? Ak ho nerobis z akeho dovodu? co nefungovalo? Alebo aky novy system ides?Alebo iba iny TF??

Prerobil si na Wodiem v reale??
ahoj hapko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to hapko

Tak to je teda riadna smrst otazok.
Niekedy v auguste,septembri sa tomuto systemu venovalo dost casu,skus si prejst cele vlakno.Aj ja som tam backtesty dost podrobne popisal.WCCI mi pri live obchodovani daval ine vysledky,nez v backtestoch,tak som s nim prestal.Nerozumiem, co myslis pod odozvou,ale v obchode som byval tak max. 5 hodin.
Momentalne sa zaoberam opciami,pripadaju mi ovela zaujimavejsie v kazdom smere.Forex neobchodujem vobec,a ak sa k obchodovaniu mien vratim,tak tiez pravdepodobne cez ne.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Herman TEQA,Images

No teda moc optimizmu si mi do žil nevlial ak si prestal použvať Woodieho.

No pod odozvou som myslel , reakciu na vstup po signale , a to cas za aky by mal byt v pozicii zase na uzavretie obchodu.Vlastne doba trvania obchodu od otvorenia pozicie po ukoncenie.

Rad by som zistil ci aspon TEQAa, alebo IMAGES pri Woodim ostali a ako sa im dari.

ahoj hapko

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...