Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie v Praze - FOREX


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to:herman
Ja viem že jeden može prerabat a druhy zarabat, ale skor mi je trochu divne ak použivaju tu istu techniku rovnaky TF rovnaky manual na vystupy,vstupy a maju rovnaky indikator ... tak tam potom vidim niekde zradu ,že jeden z tych dvoch traderov musel robiť niečo inak inak by tam nemohli byt rozne vysledky..., a diametralne rozne to už vobec nie.
Tym diametralne rozne myslim -jeden v slusnom pluse a druhy minus.

Teqa , herman vas nazor??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to hapko

Ak zoberieme mechanicky system,tak vyjdu obom rovnake vysledky.Je to ako by sa pustil ten isty software na dvoch roznych pocitacoch.
Ak vsak zoberieme diskrecny system,ako je napr. aj WCCI, kde trader vdaka svojim skusenostiam a treningu filtruje vstupy aj vystupy,tak uz su vysledky ine.Bol som svedkom toho,ked Woodie v klube pri live obchodovani porusil pravidla a dosiahol vdaka tomu dvojnasobny zisk.A aj o tom je diskrecne obchodovanie.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:Teqa

Ked som si pozrel obrazok mam tomu rozumieť tak ze si vstupil do pozicie iba na zaklade, pretnutia oboch cci cez ZL 0smerom hore že isli takmer zvislo?? Citam aj strany spat a viem že je toto tvoj oblubeny signal.A nic ine ta pred tym nezaujimalo ani 6 usečiek do trendu?Proste to bereš ako prititrendovy signal?Aj ked teraz mi demo grafy opat na VT nejdu zase to je vypadnute a porovnavam to na MT a tam teda mi cci6 a cci14 nesedia podla obrazku ako to tam mas ty.Tak as spytam mas tam cci6 a cci14 a .TF tam bude 15 to mi tak vychadza. A co sa tyka vystupu si vystupil na zaklade iba pretnutia cci na hranici+100?
A co tam mas dole za indikator tie dve ciary?? mas ich ako orientacne? Myslim žlta a cierna ???

dik
ahoj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to :TEQA ahoj posielam obrazok s 5 timi situaciami. Ak možes strucne okomentuj Strucne k nim: 1. HTLB ale proti trendu.. Isiel by si aj do tohto? 2. tlb proti trendu.Sutam dve ciary jedna pretla cci nad urovnou 100 a preto asi aj ta reakcia neprisla .Druha ciara , v tejto situacii neskor už pretina cci na urovni 100. Isiel by si aspon do druhej situacie? 3.TLB s trendom snad v poriadku 4TLB s trendom snad v poriadku 5.TLB proti trendu neskor podopreny HTLB

3179

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Teqa

ahoj

Chcem sa spytat ak si pozrieš teraz kabel cca cas 1:30 na grafe vytvorila sa tam divergencia.V cci ve v grafe je vysie low ako v indikatore . Nepovazujes toto tiež za signal do dlhej? Ja ma s tym to velmi dobre skusenosti.Aj ked je pravda že ak clovek pocka tak mu tuto info potvrdi TLB, ktore tam vznikne ci už spojenim vrcholov CCI6 a CCI14 alebo iba CCI14 vo velmi dlhej formacii viac vrcholov , alebo dokonca HTLB z vrcholov CCI14 posledne dva. Ja som do toho isiel. Vysledok uvidime:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Abych se taky trošku aktivně zapojil do diskuse. Forex přes demo (VT u CMS) zkoumám něco přes měsíc a za tu dobu jsem si samozřejmě prošel tím šíleným kolotočem při hledání indikátoru, nebo kombinace indikátorů, které by pro mě byly "ty pravé." Nakonec mě asi nejvíc oslovilo Woodieho CCI,. Jeden demoúčet už sem zrušil zcela (500 USD) a ten druhý (1000 USD) je na tom zatím spíš bídně. Obchoduju 5 minutové grafy, v reálných podmínkách bych si vzhledem k finančním možnostem asi vyšší timeframe nemohl dovolit. Co se týče WCCI, zakotvil jsem na variantě která mi nejvíce vyhovuje, ale ouha. Na mém oblíbeném páru (GBP/USD) jsem s woodiem udělal sice pár ujdoucích obchodů (hlavně pattern ZLR), ale během dne jsem nastoupil do tolika falešných signálů (Např. ZLR...selhalo hned na další úsečce...splněy podmínky pro famira...přechod do famira...famir zklamal....další ZLR...zase zklamalo...) že i když dodržuju podmínky pro výstup a nasazuju stoploss (nebo spíš se snažím) podle woodieho, tak zejména díky spreadu (4pipsy) končím každý den ve ztrátě. Celková bilance je tedy neustále se rozvíjející (i když nijak extrémně rychlá) ztráta.

Nicméně, protože nic nejde hned a snadno, testuji vytrvale dál v pevné víře, že nakonec to zkrátka "nakoukám" a z poznámek vydestiluju nějaké závěry.

Takže zdravím všechny spřízněné duše (speciální pozdrav Sidovi, ačkoliv nechápu jak to zvládá, pořád to tu kočírovat) a pište, pište, ať mám kde cucat nové vychytávky o WCCI a porovnávat je se svým přístupem.

Filek :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Filek:
(doufam, ze tu nedostanu nabanceno od priznivcu W), ale co se treba na FX podivat malinko jinak? Nastudovat neco z 'klasicke' TA, mrknout na fundamenty ... zkusit obchodovat namisto 5 min. 1 nebo 2 hod. grafy ... na demu nic nezkazis a az se do obchodovani dostanes trosku 'vseobecneji' tak se k W muzes za nejaky cas vratit ...
gt/gl!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...