Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...

Jen pro informaci, včera byl pro beta testery uvolněn nový build 8690, který zahrnuje významné novinky, asi nejdůležitější je integrace walk forward optimizeru, který podle mého názoru patří k nejlepším na trhu. Výbornou novou utilitkou, která vám pomůže při problémech s během složitějšího kódu a zjišťování problematických workspaců/indikátorů, je tzv. EasyLanguage Utilization Monitor. Krom toho se platforma výrazně zrychlila, podle informací by se funkce této bety měly projevit v horizontů týdne dvou pomocí autoupdate verze 9.0. Na červen - červenec máme pak slíbenou kompletně přepracovanou verzi 9.1, která by měla již plně podporovat vícejádrové procesory (konečně...) a pracuje se pilně na novém formátu cache.

Rozhodně všem, kteří s TS pracují, doporučuji přejít na verzi 9.0 (doporučuji zachovat stávající verzi, naimportovat své indikátory/strategie a otestovat, zda vše funguje jak má)...

Přehled novinek je zde: www.tradestation.com/support/whats_new/update8690.aspx

Přehled novinek a funkcí produkčních verzí je pak zde: www.tradestation.com/support/whats_new/tradestation_0900.aspx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
nemozem nainstalovat verziu TS 9.0 - pocas instalacie pri vykonavani cinnosti "Registering COM servers" mi vyhlasuje chybu "Unable to register servers. Setup will now abort." a instalacia sa prerusi. Mam nainstalovanu verziu TS 8.8. Vie mi niekto poradit, v com moze byt problem?

Tiez sa mi u posledneho kontraktu TFH11 stalo, ze zakreslene informacie v grafe (vstupy, poznamky a pod.) sa mi uplne rozhadzali. Dosial sa mi to este nestalo. Mam sice zalohu adresara MyWork, ale cca 2 tyzdne staru. Grafy mam vytlacene a odlozene aj screenshoty, ale aj tak ... Mate niekto podobnu skusenost a ci sa da s tym nieco urobit?

Dakujem za pripadnu reakciu,
Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tento problém souvisí se stávající instalací TS8.8, v některých případech nejdou zaregistrovat některé služby TS9 při upgrade z TS 8.8. Musí se provést čistá instalace. Doporučuji nejdříve provést zálohu stávající konfigurace TS 8.8(File...Backup/restore TS) a poté toto:

1. Smažte komplet adresář, v kterém je instalována TS 9 (v Program files, resp Program Files(x86) v případě 64 bit systému) - bývá to adresář Tradestation 9.0, adresář pro TS8.8 není třeba mazat.

2. Smažte následující klíč registru: HKEY_CURRENT_USER\Software\TradeStation Technologies\TradeStation\Versions
v tomto klíči pokud je adresář 9.00.00, ten smažte (do registru se dostanete pomocí příkazu regedit v menu windows Start... Spustit)

3. Spusťte instalaci TS9 znovu tak, aby se neinstalovala jako upgrade.

Workspacy a desktopy z předchozí verze pak stačí zkopírovat do MyWork/Desktop adresáře nové instalace, indikátory pak je možné přenést pomocí import/export easylanguage v menu File.

Co se týče rozházených informací v grafech, jde zřejmě o nějaký problém na straně TS, měl jsem podobné problémy a v TS na tom pracují. Obecná rada v takových případech zní - zkusit v grafu Ctrl+R, případně pokud to není složité, vytvořit daný graf, kde to je, znovu od začátku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vdaka za pomoc, cista instalacia TS 9.0 sa podarila, taktiez prenesenie sukromnych nastaveni. Dnes mi to uz bez problemov funguje.

S tymi rozhadzanymi informaciami v grafoch sa uz asi neda nic robit, skusil som viackrat reload dat, vysledky su rovnake. Nevadi, tych par tyzdnov si postupne upravim.

Ked sme uz u tych problemov s TS, spomeniem este jeden, ktory sa mi stal davnejsie, ale taha sa vlastne dodnes. Ide o to, ze historicke tick data zo starych kontraktov sa mi pri aktualnom pouzivani (backtesting) z neznamych pricin posahali. Akoby sa k nim nieco dohralo (trochu sa zvacsila velkost suboru) a u niektorych kontraktov su uz nepouzitelne. Vypisuje mi hlasku - Data request failed: No data available for this symbol. Coz je blbost, pretoze dany subor existuje, akurat ho nejako nevie spracovat. Takto sa mi uplne znicili data kontraktov TFH08, TFU08 a TFZ08, kym som na to prisiel. Teraz uz zalohujem povodny funkcny subor a nie aktualizovany napr. po backtestingu. Preto, ak by sa dalo dostat k datam starsich kontraktov, mal by som o ne zaujem.

Inac celkovo som s platformou TradeStation velmi spokojny, obsahuje prakticky vsetko, co som kedy potreboval a par veci som si bud upravil alebo dorobil podla potreby.

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bohužel něco jako demo Tradestation pokud vím nenabízí :-( Mají k dispozici různá videa, tutorialy apod.

www.tradestation.com/support/tutorials/default.aspx

Ale to samozřejmě nenahradí práci "naživo". Obecně jde o dražší řešení, platí se za data a pokud uděláte míň jak určité kvantum obchodů za měsíc, i platformu. Nicméně na druhou stranu, co se týče poskytování historických dat pro backtesting a komfort práce ve stylu "all in one" řešení, domnívám se, že jsou skutečně na špičce. Spousta traderů s touto platformou pracuje i když pro samotný trading používají třeba Mirus/Ninja řešení (nižší poplatky, lepší nabídka pro CTA účty, o něco rychlejší exekuce, možnost pronájmu serverů přímo na páteřních sítích burz apod.).
V současné době TS výrazně pracuje i na těchto věcech a jsem přesvědčený, že tento rok bude pro ně zlomový a dostanou se na špičku i v oblastech, kde zatím na konkurenci nestačili.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...
  • 2 týdny později...

To: Honza K.

Minuly a aj tento tyzden mi TS pocas 1. hodiny obchodovania neustale "zamrza". Nestiha vykreslovat grafy, do Matrixu sa neda vobec vstupit. Je to pritom o poznanie horsie na SIM ucte, nez na ostrom (to je asi naschval tak). HW mam naddimenzovany, inet spojenie taktiez. Verziu mam TS 9.0, update 8585. T.j. nemam este nainstalovany posledny update. Chcel som sa spytat, ci podobne problemy zaznamenali aj ostatni traderi a ci Honza nema nahodou nejake aktualne informacie k tejto situacii a ci sa da s tym nejako pomoct (kym nedokoncia multi-thread, prip. multi-core verziu).

Vdaka,
Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libore, u mě je TS naprosto v pořádku, build 8585 by na vině být neměl, nicméně zkuste nainstalovat aktualizaci. K zamrzání může dojít v těchto případech:

1. máte otevřených hodně workspaců, matrix oken s hodně likvidními symboly
2. používáte indikátory/jiné techniky/strategie, které výrazně zpomalují běh TS (proto si nainstalujte nový build TS, který obsahuje Easylanguage Utilization Monitor (dostupný z menu View), pomocí kterého si můžete lehce zjistit, co vám TS zdržuje. Některé funkce EL jsou velmi pomalé.
3. máte problémy s připojením - doporučuji ověřit zejm. pingy. Zkuste si pomocí příkazového řádku spustit toto:

ping 64.94.32.75 -t -l 1

To je ping do USA na TS servery, sledujte ping time (neměl by být výrazně vyšší než cca 200ms) a počet ztracených pingů, to je nejdůležitější, pokud máte velkou ztrátovost packetů, může to výrazně ovlivnit datový tok z TS

Pokud to není ani jeden z případů, pokusíme se něco udělat příště.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Honza K.

Dakujem za velmi uzitocne informacie.

Ad 1)
- pouzivam 2 desktopy a v nich 8 workspacov - toto by mohlo byt v poriadku

Ad 2)
- ano, tu je jeden z problemov - vypol som niektore EL makra a situacia sa vyrazne zlepsila
- niektore makra som pritom zaradil prave minuly tyzden, takze dovod spomalenia je jasny
- urobim si analyzu pomocou toho noveho nastroja a skusim presne zistit, kde to viazne - niektore makra samozrejme potrebujem, takze nechcem ich uplne likvidovat

Ad 3)
- pripojenie vyzera v poriadku, pakety sa nestracaju a priemerny ping time mam 138 ms
- budem to este preverovat v spicke po otvoreni a pod.

Este raz vdaka (tu)

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Není zač, evidentně budou na vině makra a funkce. Obecně, je řada funkcí, které jsou výrazně pomalé, mezi ty nejčastěji používanými jsou: LBOC, StdDev, Linear Regession. Dále pak nedoporučuji používat ve větší míře arrays, zejm. dynamické, dá se to velmi slušně optimalizovat, ale na to je už potřeba mít ten EL Util monitor. Dávejte si pozor, zda se zbytečně nepřepočítává celý kód každý tick, někdy bohatě stačí nechat běžet kod pouze na konci baru (pomocí barstatus nebo vypnutím intrabar), také se podívejte, jestli si nezjišťujete informace každý bar (či tick), které stačí mít jednou, jako jsou informace o účtu apod. - čili tam se dá použít "once".
Atd. atd. bylo by to spíš na celou přednášku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.,
použivám IB,ale rozmýšlam aj o tradestation.
Chcel by som sa Ťa spýtať či TradeStation umožnuje obchodovať aj FX Opcie?
Aký máš približni mesačný na sumar poplatkov za plafromu,data a obch.poplatky,resp. ked to porovnáš s IB v čom by si videl výhodu/nevýhodu....?
Diky moc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...