Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

MilanF,

Nepovazuji se za odbornika na TS, ale presto v ramci kolegality odpovim.
Neznam zadnou oficialni aktivitu TS ohledne zapojeni dalsiho brokera/poskytovatele dat do TS. Co jsem zjistil je vzdy produkt "treti strany".

Poskytovatele dat:
- existuje produkt Own-Data (MultiCharts), ktery umi konverzi dat do TS od pomerne sirokeho portfolia poskytovatelu dat ... vice: www.multicharts.com/tradestation/datafeeds/ ....pomerne draha licence: 2382 Euro
- sw na konverzi dat od vyrobce traderssoft vice: www.traderssoft.com/ts/ods/

Brokeri:
- nejlepsi reseni je pres Multichart (kompatibilita v kodech EL) - ten je multi brokersky

Sam provozji nasledujici reseni:
1 platforma TS
- data TS (vyuzivavam zlevnenou verzi "bundle" za 20 USD (americke futures)
- broker TS security
2. platforma MCH (tady obchoduji strategii opce na futures + AOS hedging future .... TS tuto variantu neumoznuji)
- data TS (IQ feed)
- broker IB

George


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

George,
mohl by jsi trochu podrobněji k té zlevněné verzi "bundle" za 20 USD u TS?
Jsem u TS přes půl roku a žádnou takovou nabídku jsem v seznamu dat nenašel. Obchoduji futures, mohl by jsi upřesnit jaká real-time data jsou v tomto balíku (CME, CBOT, ICE US-NYBOT)? Jde mi zejména o TF, ale také o ES, NQ a futures na currencies.
Děkuji za info.
S pozdravem,
Epi12.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kolegove obchodujici pres platformu TS par novych informaci:

- dnes uvolnili TradeStation 9.1: Update 6
Popis: www.tradestation.com/en/trading-technology/whats-new/tradestation-9-1/update-6
O vikendu instaluji tento up-date (zajima me predevsim odstraneni chyby preplnovani RAM pameti pri testovani
strategii)

- uvolneno Portfolio Maestro (za 20 kontraktu futures/mesic je ZADARMO)

- vyhodne balicky dat
.... americke futures + opce na futures : 20 USD/mesic
.... americke akcie + opce na akcie : 20 USD/mesic


George

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Geore,

díky za info, ta hláška o nedostatečné RAM byla vskutku velmi iritující....
K těm výhodným balíčkům dat, kde jsou o tom nějaké info? O tom mně také není nic známo... Jinak PortfolioMaestro chápu tak, že je spolu se základní verzí zdarma za minimálně 10 obchodů měsíčně, ne 20...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomasi, Epi12,
1. zlevneny balicek dat na futures:
- cena ... 20 USD/M
- burzy ... vsechny americke futures tj. burzy: (CBOT, CME, CBOE, COMEX, NYMEX)
- balicek neni oficialne publikovany na strankach TS
- o slevneny balicek (bundle) si musite pozadat osobne na TS
Obecne lze zadat o VSE ... existuje pomerne velke portfolium benefitu pro VIP klienty (poplatky, data, kurzy ...),
TS preferuje individuelni pristup ke klientum.

2. Pocet obchodu futures
Zdarma jsou platformy za 10 obchodu rt ... ja to prepocitavam na elementarni min. obchod = 1 kontrakt (1 lot) tj.
pro me znamena "zadarmo" 1 TS platforma : zobchodovat min. 20 kontraktu za mesic .

Aktualne provozuji paralelne 4 TS :
- 2 TS ... live obchodovani AOS ( kazda TS jede na jinem serveru ... servery mam provozovany na principu
geografickeho clusteru (Praha, Bratislava)
- 1 TS ... live day trading
- 1 TS ... back testy + provoz SIM

George

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Vazeni uzivatele TS, rad bych se vas zeptal, jestli je velky problem stahnout historii (co mozna nejdelsi) dat indexu ES, TF, YM, EMD, NQ v timeframech 1, 2, 3, 5, 15, 30, 60 minut a denní data ve formatu nejlepe txt, csv nebo mysql databazi. Rad bych ziskal historii techto dat od presneho poskytovatele typu tradestation, ale zda se mi zbytecne kvuli tomuto registrace u TS. Pokud mi muzete nejak pomoct, budu rad. Mail mam stejny jako nick a zbytek je gmail tecka com. Nechci to zadarmo:) Duvody proc to chci je, testování AOS. "Soucasnou" historii si jiz stahuji od IB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

IndyJones:

U TS jsou dve kategorie klientu:
- VIP ... ty maji podminky podle individuelni dohody (ty jsou sekret a proto je tady zverejnovat nebudu)
- standartni ... tam je to myslim jasne napsane na : www.tradestation.com/pricing/software-and-data-pricing
1. cena platformy : 99,95 USD/M (Account Service Fee: $99.95/month if account doesn't meet the minimum criteria)
viz: www.tradestation.com/pricing/other-rates-and-fees/service-fees-and-interest-rates
Minimalni kriteria poctu obchodu/M jsou ovsem zcela jednoduse splnitelna.
Dovolena, preruseni obchodovani z vaznych duvodů lze vzdy dopmluvit, tak aby nebyl uplatnen poplatek.
2. cena za data .... oficialni cenik: www.tradestation.com/pricing/software-and-data-pricing/market-data-pricing

Na cenu za data podle oficialniho ceniku doporucuji NEPRISTUPOVAT (data jsou predrazena a opravnene jsou predmetem kritiky klientu).
Doporucuji se na domluvit se na balicku dat takzv. "bundle":
- 20 USD/M ... americke future
- 20 USD/M ... americke akcie + opce

George

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer vsem,
rad bych si chtel vyzkouset nejake demo TS platformy. Musim se nejak registrovat a zakladat si u nich ucet? Chci zacit s AOS. Jenze nez nejaky spustim v realu utece hodne vody a prijde mi zbytecny otvirat u TS ostry ucet, natoz ho fundovat, byt v budoucnu to mam v planu. Muzete mi nekdo poradit jak se to da resit? Dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Muse:
nevim, ze by TS security aktivoval demo ucty bez aktivace uctu, ktera samozrejme predpoklada vlozeni minimalnich financnich prostredku:
- forex ucet: 2000 USD
- akciovy ucet + opce: 5000 USD
- futures ucet: 5000 USD
Na platforme TS9 mas krome aktivniho uctu i ucet SIM, na kterem je dobre vyladit AOS.

George

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Mc rosé!

Ako tak čítam Tvoje príspevky zdá sa, že si zbehlý v práci s TS. Môžem vedieť ako sa správa platforma a obchodovanie na FX trhu. (ak samozrejme FX trh obchoduješ). Pýtam sa pretože ja som primárne zameraný na Forex a pokukujem po dostatočne kvalitnej platforme ale neviem či TS nie je len na forex príliš veľký luxus, keďže forexové dáta neobsahujú žiadnu inú hodnotu ako len OHLC na rozdiel od dát napr. futures kde sa dá využiť hodnota volume, OI, ...vieš poradiť alebo aspoň usmerniť?

dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

forex gump:
Mam otevreny vsechny mozne ucty u TS:
- forex
- akcie + opce
- futures
- futures + opce (platforma TS4 ... TS9 opce na futures neumoznuje)

Obchoduji jiz nejaky patek, prosel jsem mnozstvim brokerů a platforem (SaxoBank, OptionExpress, OEC ...). U TS jsem cca 3M a jsem maximalne spokojenej.
Nejvice obchoduji opce (futures, akcie, ETF). Analyzu opci jsem doposud delal v programu Option Vue . Novy tools OptionStation Pro ma takove moznosti , ze vazne uvazuji o ukonceni analyz v OV.
Forex jsem vzdy obchodoval pouze okrajove, ale na platforme TS v nem objevuji nove moznosti :)

TS9 obsahuje mnozstvi tools (obchodovani z grafu, Matrix, Radar Screen,Scanner, Portfolio Maestro ...) ktere muzes vyuzit take pri obchodovani na forexu. Navic muzes dostat obchodovani forexu do rezimu AOS.
Ve vlastni TS mas ohromnou knihovnu indikatoru tech. analyzy + dalsi mnozstvi indikatoru + informaci mas v komunite traderu TS (Discussion Forums). Lepsi komunitu traderu nenajdes.
Navic platforma TS pro obchodovani na Forexu je ZADARMO.
Pokud prejdes na platformu TS, tak se dostanes do jine "ligy" traderu.
Doporucuji precist : Trading Forex with TradeStation viz: www.tradestation.com/education/university/school-of-tradestation-basics/books-and-downloads

Takze zaver: jednoznacne doporucuji.

George7

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám dotaz na mcrose, případně někoho dalšího. V tomto vlákně jsi napsal:

>platforma MCH (tady obchoduji strategii opce na futures + AOS hedging future .... TS tuto variantu neumoznuji)
>- data TS (IQ feed)
>- broker IB

Máš s tím opravdu zkušenosti? Uvažuji o té samé kombinaci, tzn. data IQFeed (mám) broker IB (mám) a Multicharts (uvažuji, velmi vážně). Je tato kombinace robustí pro ostré obchodování, případně pro nějaký ten AOS? Ocením commenty někoho, kdo to opravdu používá...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

XZajic:
1. aktualne jsem variantu obchodovani na IB pres MCH pozastavil ... je v zaloze pro:
- nemoznost obchodovani opci na futures na platforme TS9 (od TS je prislib tuto funkci dodelat)
- alternativy k brokeru TS (kompatibilita AOS)
Takze nemam realne zkusenosti ...

Aktualne se plne se soustredim na obchodovani prez TS:
- ziskal jsem VIP podminky (poplatky, data ...) tyto podminyky jsou vyrazne lepsi nez soucasne dava IB
- posledni verze platformy TS 9.1 ... ma fantasticke moznosti v novych tools (obchodovani z grafu, Portfolio Maestro, testovanni AOS ...) a v oblasti opci je novy tools (OptionStation Pro) plne srovnatelny s Option Vue
- nasel jsem alternativu k opcim na futures (levegared ETF s 3-nasobnou pakou) .... www.direxionshares.com/etfs


George

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...