Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

Zdeňku, pro všechny verze TS do 9.1 je ideální spíše vysoce taktovaný procesor jedno jestli dual core nebo quad core. Dále pak je potřeba nemít pomalý disk (nepíšu že je nutný super rychlý), aby nebyl problém v případě, že se zapisují data. U live obchodování pokud máte 8 workspaců by neměl být problém (záleží na počtu a složitosti technik aplikovaných na grafy), důležité je mít hlavně dobré rychlé připojení, rozhodně taky nedoporučuju při live obchodování sledovat desítky nebo stovky nepotřebných symbolů, mít tedy pouze to důležité. Pokud možno taky nenatahujte zbytečně moc dat do grafů, když obchodujete dejme tomu 1 min graf, není třeba tam mít 2 měsíce historie atd. Pokud to vyloženě nevyžadují vaše strategie, mějte zapnutý SDO (implicitně je zapnutý, takže se nemusíte starat).
Od verze 9.1 je "charting" už multicore, a pracuje se s novou výrazně rychlejší cache, tj. každému grafu je přiděleno jedno jádro a tudíž od této verze je ideální 4 nebo 6 jádro - i5, i7, pokud byste bral toto, rozhodně kupte verzi K, která jde přetaktovat, především optimalizace jsou závislé na frekvenci jádra. I7-2600K taktované na 4.5 GHz bude výrazně rychlejší než i7-2600K taktované na 3.5GHz. Přidání paměti neudělá s rychlostí opts vůbec nic. Samozřejmě vám pomůže při načítání a práci s vícero grafy, 6GB bude úplně v pohodě, nezapomeňte jet pokud možno na 64 bit OS. pokud je frekvence vašich obchodů relativně malá, neměl byste mít žádné problémy, ani při vyšších frekvencích několik desítek obchodů denně by vás TS neměla nijak limitovat i při ne zrovna špičkovém HW. Kdybyste měl nějaký problém, napište sem a pokusím se zjistit, o co jde.

Dneska byl uvolněný nový build 11680, kdo má přístup do beta sekce, doporučuji stáhnout. poslední 2 buildy 9.1 jsou z mého pohledu skvělé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OK Honzo, děkuji Vám za odpověď.......a znáte nebo si troufáte odhadnout vypuštění verze 9.1 mezi řadové uživatele?.........kdyby jste alespoň naznčil :-)

Díval jsem se na netu, kolika bitový že to mám vlastně OS (Win 2003 SBS), a je to 32bit (až do dneška jsem to neřešil). Na wikipedii jsem si ale všiml, že tento OS umí obsloužit max 4 GB ram. Nebo je to limit všech 32bit OS?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdy bude uvolněná TS 9.1 to podle mne zatím neví ani inženýři v TS :-) Nový build měl být v režimu release candidate a dalo se tedy očekávat, že bude brzy uvolněný pro všechny, ale přešel zase do režimu beta, protože se v prvním buildu objevily zásadnější problémy. Aktuální build je už vyřešil a je možné, že pokud se neobjeví nic zásadního, tak by to mohlo být uvolněno.. do konce roku ale zřejmě ne, nevím.

32 nebo 64 bit - dívejte pokud máte v kompu do 4GB RAM, tak je to vcelku jedno, nad 4 je už lepší mít 64 bit Win7, protože ty uměj s pamětí nad 4GB nativně pracovat, 32 bit Win tuším taky, ale řeší se to nějak softwarově, to si najděte kdyžtak na googlu, ale asi to není až tak důležité vědět. Důležité je to, že TS stejnak neumí adresovat víc jak 32 bitový adresní prostor, takže i kdybyste měl 1TB RAM, tak vám to nepomůže. Pokud máte do 4GB RAM, počítejte s tím, že něco shrábne systém, ostatní běžící programy atd., takže podle mne je 4GB minimum, paměti dneska nejsou nijak drahé, doporučuju jet na 8GB nebo více a s 64 bit Win7. Alespoň v případě, že kupujete nový komp, jinak samzořejmě v rámci možností toho, co máte...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši, aktuální build 11689 má jako novinku implementován OptionStation Pro pro obchodování v opcemi. Já opce neobchoduju, takže to nedokážu vůbec zhodnotit. Dále už chodí strategy network (to asi pro většinu důležité není), byla opravena řada chyb a musím říct, že tento build je už fakt velmi dobrý z hlediska rychlosti a stability. PortfolioMaestro - tam byl dlouho klid po pěšině, ale začíná se to už hodně zmiňovat, aktuální sliby z TS jsou konec roku, takže počítejme tak někdy 1Q/2012, viděl jsem ho už v TS v testovací fázi s polu s možností obchodování z grafů, to by mělo být k dizpozici beta testerům ještě dříve. Tak uvidíme...
Honza K.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj,
mam dotaz na někoho, kdo obchoduje přes TS live AOS. Chystám se obchodovat AOS přes TS pozičně, momentálně se nacházím ve fázi vývoje samotných strategií, ale zajímalo by mě, co se automatizace v TS týče,
jak konkrétně funguje držení SL na TS serverech, pokud budu v pozici přes noc. SL je držen na serveru v průběhu regular sessions a výrazně pod něj se mohu dostat jen v době uzavření burzy (resp. při jejím otevření) ? Nebo jaká jsou tam přesně rizika? Mam trochu obavy z pozičního AOS obchodování...
A ještě ohledně strategy fill logic, jaké zde používáte nastavení pokud obchodujete portfolio strategií? Based only on price activity a dáváte replace limit orders with market orders after x seconds?
Zatím jedu na simu jednu strategii, takže čekám na potvrzení z TradeManageru.
Za jakékoli poznatky ohledně tohoto budu velice vděčný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Epi12, to jsou správné otázky, nicméně jejich zodpovězení není úplně jednoduché. Ono totiž záleží na řadě věcí, jak které nastavení bude fungovat. Doporučuji si pořádně prostudovat help a Ts forum, např. zde:

community.tradestation.com/Discussions/Topic.aspx?Topic_ID=115732
a navazující
community.tradestation.com/discussions/Topic.aspx?Topic_ID=115884

Možností nastavení je celá řada, řadu chyb si dělají vývojáři strategií sami. Pokud vám mohu něco doporučit - snažte se pokud možno obchodování přes noc vyvarovat v případě automatických strategií, je s tím spojená řada starostí (vyšší marginy, vyšší slippage, horší kontrola nad během, výpadky atd.).

Dále pak se snažte používat vždy market příkazy, pokud je rozdíl ve výkonu strategie při oželení jednoho dvou ticků zásadní, pak je něco špatně a s limity si v reálu užijete akorát hodně nervů. Pokud je už máte, pak ano, volba replace limit orders with market je vhodnou cestou, jak zajistit, abyste v reálu nevisel. Nezapomeňte ale, že reálné slippage se mohou výrazně zvýšit (tím více čím delší interval nastavíte - úměra není nicméně přímá, záleží na dané situaci a trhu, který obchodujete).


Pro info - včera v noci byla uvolaněna nová beta TS 9.1 (update 3), která přináší možnost obchodovat přímo v grafech (trade from chart) - prozatím musím říct, že funguje skvěle, je možné zadávat i OSO/OCO, posunovat, rušit, měnit atd. klikem myši. Jako perličku bych uvedl, že je to celé napsáno pomocí OOEL (nový easylanguage) a že je tedy možné vytvářet libovolné aplikace, které výrazně rozšířují stávající možnosti TS.
Nová cache je také bleskově rychlá, ale pro uchování historie tickových dat apod. jí zatím nedoporučuju, občas se poškodí a musí se smazat. Snad to vyřeší...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
×
×
  • Vytvořit...