Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

AHoj,
co říkáte na nabídku TradeStation securities na rok bezplatného programu?

Zatím jen koukám na brookery a jejich nabídky, ale tato nabídka vypadá docela zajímavě. Z toho jsem se dočetl jediné za co by se tedy platilo v průběhu příštího roku by byly data, což je v rámci e-mini trhů okolo $20 měsíčně.

I když jsem si brookera zatím vybírat nechtěl, todle je docela zajímavá nabídka a doba obědnání je omezena do konce září. Každopadně pak by člověk měl rok na back-testtování a paper-tradování v trade-stationu, což zní lákavě.

Máte někdo přesnější detaily jak je to s slippage a podobně? A jestli se tam tedy neplatí za nic dalšího jen za data.

Děkuji, chosenek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...
  • 4 týdny později...

Paulusi, Tradestation zaznamenává za poslední měsíce poměrně bouřlivý vývoj, který zatím není moc vidět, nicméně už teď jsou vidět určité ne nepodstatné pokroky. Komunikuji s vývojovým oddělením poměrně často, informace jsou následující:

1. Spojování kontraktů - ano, v praxi můžete využít např. tzv. kontinuálních kontraktů, např. @TF.D či @TF (pro Russell), @ES.D či @ES atd. Pokud chcete mít kontrolu nad tím, jakým způsobem se budou kontakty spojovat (který den před rolováním, na základě změny open interestu, zda dojde k přepočtení nebo ne atd.), je možné využít tzv. custom futures kontrakty přes volby dostupné ve vlastnostech grafu nebo přímo jako symbol, např. @TF=107XN atd. Nezapomeňte ovšem na to, že TS poskytuje 6 měsíců tickových dat, pokud chcete více, je nutné si je sehnat nebo je pravidelně ukládat pro pozdější využití. Máme slíbeno cca 5 let tickových dat, bohužel to ale TS zatím stopli, dokud nebudou vyřešeny problémy, které rozeberu nyní:

2. Výpadky - tohle je složitější věc a má několik příčin. Tradestation narozdíl od většiny ostatních brokerů zasílá informace o obchodech tzv. tick-by-tick, tj. každý obchod jde zvlášt, ostatní naopak používají tzv. "snapshot delivery", kdy je použit určitý algoritmus pro zaslání dat v blocích. Při velmi rychlém trhu, jako jsou makra, může pak dojít k zamrznutí platformy nebo ke zpožděním větším jak cca 2 sekundy, kdy grafy a matrix jakoby zamrznou a pak se najednou rozjedou a opět zamrznou. V tomto případě je příčin několik a na jejich odstrnění se intenzivně pracuje. První příčina byla v problému komunikace platformy s datovými centry TS, tam už je díky velké vstřícnosti jistých lidí v TS vůči našim připomínkám velká část problémů vyřešena (byly zavedeny algoritmy pro snížení množství výpočtů mezi procesy, které ovládají grafy a procesy, které získávají data ze serverů - tzv. SDO - pozor od verze 8.6 a zejm. 8.8, takže doporučuji použít tuto nejnovější, datové servery TS jsou nyní 64 bitové a podařilo se také snížit výrazně jejich latence, dále pak uživatelé, kteří měli připravená data, ale platforma nereaguje, jsou nyní automaticky odpojování a znovu připojeni ihned jakmile je to možné). Další bohužel ze strany TS opomíjený problém spočívá v platformě samotné, její báze je několik let stará a řada důležitých procesů je stále "singlethreaded" a nepodporuje ani vícejádrové procesory, takže při prudkém trhu platforma prostě "nestíhá", přestože máte nejnojěší HW a spoustu paměti. TS jde cestou dalších optimalizací práce s datovou cache, chtějí zavést tzv. extrémní SDO (principem SDO je velmi jednoduše řečeno, že kalkulace probíhají ne při každém obchodu, ale pouze při změně ceny) a koncem roku mám ohlášenou kompletní změnu cache, měla by být mnohem rychlejší a bude možné zpracovat více historických dat než doposud.
Podle mého názoru je však jedinou cestou přepsání kódu na kompletní multithreading/multicore a ideálně nabídnout i 64 bitovou alternativu pro ty, kteří pracují s velkým množstvím dat. Bohužel se s tím přes řadu slibů nepočítá ani pro TS 9, která je nyní ve fázi beta.

Suma sumárum - počet zamrznutí a zpoždění cca od července prudce klesl, nicméně problémy nejsou a nebudou podle mě kompletně vyřešeny, dokud nebude to co píšu výše. Pokud problémy se zamrzáním máte, doporučuji při obchdování v době maker použít co nejmenší počet grafů a matrixů. U mě je to prakticky ok, zaznamenávám při makrech pouze o něco vyšší slippages, což je ale naprosto v intencích, které od takového trhu očekávám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...
  • 5 týdnů později...

Dobrý den,
potřeboval bych poradit, otevřel jsem účet u IB, dnes mi tam přišly peníze. Vše proběhlo bezvadně, bez problémů. Fundoval jsem ve čtvrtek a peníze naběhly dnes - v pondělí. Spořitelna si za převod utrhla svých 1500 Kč. To nic. Co mi není jasné je skutečnost, že se mi nedaří otevřít Trader Workstation. Zkouším jméno a heslo, které mě pouští k mému účtu, zkouším i demo a ať dělám co dělám naskakuje mi tam jenom takový ten malý čtvereček a dál nic.
Dík za odpověď.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel:

1) proč vkládáte dotaz k IB do vlákna TradeStation?
2) nevím, jestli vám takto na dálku někdo poradí, tj. já bych určitě zkusil napsat na IB a detailně jim popsat, co vše sem udělal a co vše mi to dělá špatně..měli by vám poradit..resp. první bych si prošel manuály k instalaci či tutoriály pokud jsou, QnA..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...