Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

vyber brokera


Hitman85

Doporučené příspěvky

zdravim,

vcera som sa dozvedel milu novinu, a sice ze navrhovana europska dan z fin. transakcii sa ma vztahovat aj na institucie, konajuce za klientov so sidlom v state ktory tuto dan uplatnuje. T.j. ak slovensko pristupi k dani, a slovensky klient obchoduje trebars na CME, tak americky broker by mal za neho odvadzat dan (samozrejme si to premietne do komisie)
Mate niekto nejake info od Vasich brokerov ako sa k tomuto stavaju?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 899
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Yamato:

I když jsem to nenašel v podmínkách diskuse, tak mám pocit, že daně jsou na tomto fóru poněkud tabu.

Brokera v USA se to asi týkat nebude. Pro něj nejsou evropské zákony závazné. Pokud by zdanění finančních transakcí začalo platit, bude to další důvod pro založení off-shore firmy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hugos - a bolo mi divne ze vsetky danove vlakna su uzavrete :D

Exteritorialita v tomto momente zjavne eurokomisiu netrapi, na druhu stranu v tejto chvili ide o navrh, ktory sa zrejme bude este menit. Uvidime ako to dopadne, ak by sa to uplatnovalo tak ako je to navrhnute, tak je to pre traderov v zucastnenych statoch v podstate likvidacne. Off-shore by bola potom nevyhnutnost...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pokial budete obchodovať iba americke trhy tak ta žiadnu dan platit nebudete týka sa to iba 11 krajín v EU ,ktore suhlasili s tou transakčnou danou čiže urobíte obchod na burze v jednej z týchto 11 krajín tak budete platit túto dan akcie 0,1% a derivaty 0,01%. Myslia si ,že im to prineise kopu prachov ,ale ziskaju velke h...o trhy to položí myslím ,že aj 3 korunky niečo take raz schvalili v 90 rokoch asi a trh to položilo likvidita padla ak to bude platit tak obchodníci sa presunu do Londyna poprípade do USA.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obelix - no takto som to vnimal doteraz a moc ma to netrapilo, ale podla toho posledneho navrhu sa to ma vztahovat na obchod uskutocneny kdekolvek, ak jedna zo stran ma sidlo v zucastnenom state, alebo ak [ital]kona za niekoho, kto ma sidlo v zucastnenom state. [/ital]

Nie som si isty ci retail klienti budu zasiahnuti tiez, kedze populisticka komisia sa dusuje ze retail to nezasiahne. A uz vobec neviem ako chcu donutit americkych brokerov aby vyratavali a strhali nejake neamericke dane...

Hugos - k tym pravidlam diskusie - ak si vypocitame co to v pripade derivatov znamena 0,01% z hodnoty kontraktu, pri kazdom obchode, tak zistime ze sa tu nebavime ani tak o daniach, ako skor o buducnosti nasho businessu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to yamato

pokial budem obchodovat us trhy cez us brokera tak ma môžu ved vieš čo. Nemôžu mi ztrhnuť FTT pretože som obchod nevykonal na eu burze aj ,ked žijem v eu amíci nemajú taký zakon a ani nikdy nebudú mať.a takisto aj briti a švedi pokial ho neschvalia tak dane nebudú ztrhávať aj ,ked su v EU unia nedonúti GB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se aktuálně diskutovaného tématu týká, přikládám odkaz na " fakta o dani z finančních transakcí ". Dle toho co jsem se z těchto a podobných materialů dočetl se domnívám, že by to na naše obchodování ( spekulace ) nemělo mít vliv, pokud obchodujeme finanční nástroje vydané jinou zemí, tedy mimo působnost účastněných zemí. Samozřejmě jde i o tzv.zásadu rezidence, ale pokud se nepletu tak ČR se prozatím odmítla zařadit mezi státy uplatňující toto právo, i když se to může samozřejmě v budoucnu rychle změnit. Je to dle mého nesmysl, to by naprosto znemožnilo transakce tzv. tvůrců trhu atd. Následek: prudký pokles likvidity, prakticky by v tomto směru burzy mohli zavřít.
Je to jen můj názor coby tradera.
Uvidíme co ukáže čas.

romanrak

www.sehnalova.cz/clanek/fakta-o-dani-z-financnich-transakci-2013-2-19.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

Prosím o radu. Snažím se najít nějakého brokera, který by umožnil obchodovat měnový pár EUR/CZK a USD/CZK. Je mi jedno, jestli to bude pomocí futures, nebo pomocí forexu. Na forexu se nevyznám, ale ohledně futures mám představu, že by to měl být ECN broker - snad podobná kategorie platí i pro forex. Nemám zájem o produkty typu CFD a o "tvůrce trhu", jsem příznivcem placení poplatků brokerovi přímo. Podle této diskuze jsem našel fxcm, ti mi tvrdí, že z našeho absurdistánu můžu posílat funds, a dělat withdrawals pomocí kreditní karty, což mi přijde velmi flexibilní (doufám, že ukecám banku, že aby mi dali kartu k eurovému, nebo USD účtu a tím se vyhnu brutálním poplatkům). Ale problém s fxcm spočívá v tom, že fxcm nenabízí k obchodování CZK, to mi udělalo čáru přes rozpočet. Takže můj druhý - poněkud šílený - požadavek na brokera je, že aby broker podporoval kartu, protože předpokládám, že budu muset účet čas od času dokrmovat, a to svižně. Nějaké nápady? Děkuji předem a velice za rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim, mam dotaz ohĺadom mesačného poplatku u Inter.Brokers.Učet mam otvorený druhý rok, testujem na SIM-account.Minulý rok mi zťahovali z účtu 10$ mesačne,to bolo ok.Tento rok mi začali sťahovať 20$ .Pisal som im, odpovede su nic moc.Jedna z nich bola ze 10$ je za inaktivate, a 10$ US bundle.Data taham od IQfeed, tak teraz neviem.Je to v poriadku?Potrebujem od nich US bundle? Ak vyuzivam iba TWS k exekuciam v sim-učte?
Viete mi to niekto trochu objasnit?Vdaka ludo5.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ludo5: "US bundle" jsou jen data. Umísťovat příkazy do TWS můžeš i na instrumenty, na které nemáš data předplacená (při umísťování přímo v TWS Ti v tom případě vyjede upozornění, že Ti to vřele nedoporučují). Ale nejsou problémy ani se STP nebo LMT příkazy. Pokud tedy používáš data odjinud, "US bundle" ani žádná jiná data od IB nepotřebuješ.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...