Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

vyber brokera


Hitman85

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 899
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pidros:

broker pro poziční - no vlastně nevím:) ale co by tak měl umět?

-nevybírat poplatky za data, platformu a nečinnost
-mít dobře zabezpečený účet
-může mít i větší komise
-nabídnout co nejširší spektrum komodit/akcií/instrumentů
-nějaké to vyřízení příkazu po telefonu může být taky dobré

v ČR nic takového není:)

já hledám někoho takového v Evropě

jinak ten Striker by výše uvedené splnil, jen v mých měřítkách ne tu bezpečnost, takže záleží hodně
kolik peněz by si k nim člověk dal... Líbil se mi i Tradeking, ale neotvírali účty zahraničářům:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paulus:
Pokud jde poplatky za nečinnost (inactivity fees), můj broker mi sdělil, že to je věc nikoliv brokera, ale zúčtovací firmy (clearing house) a že tyto poplatky začíná postupně zavádět většina clearingových firem.


Aby nedošlo ke zkreslení, níže uvádím jeho překopírované citace:

Znovu upozornuji na 'inactivity fees', ktere podle informaci, ktere dostavame, zavadeji temer vsechny clearing companies, i ty, ktere my nepouzivame. Kazda firma uvadi jine poplatky za ruzne dlouha neaktivni obdobi, ktere planuje uctovat klientum. Lze tomu snadno predejit a neztracet zbytecne penize. Snazte se udelat alespon jeden obchod za mesic. Myslim, ze si kazdy muze tech nejakych 5-10 minut za mesic najit. Uspesny trading!

Nektere poplatky uz funguji, jine fungovat zacnou. Napsal jsem 'clearing companies'. Global Futures neni clearing company, nema nic spolecneho s drzenim a peci o penize klientu a neuctuje nic. Presto na to upozornuji, znovu a zase ja, zamestnanec GF, abych predesel zbytecnym ztratam na uctech klientu a naslednym stiznostem, ktere by byly velmi pravdepodobne adresovany mne. Jestli chcete, napisu to takto: nejsem lidumil, setrim vlastni cas.

Neznam nikoho, kdo by rad platil poplatky. Trader vyplnuje aplikaci, zada o moznost obchodovat a druha strana ma zisk z jeho aktivity. Je to 'business deal'. Obe strany jsou happy. Jestlize trader neobchoduje, druha strana happy neni, protoze prace a starosti ji zustavaji a zisk nema zadny. Lze tedy ocekavat, ze jako kompenzaci za neaktivitu, bude neco chtit, nebo ten 'business deal' proste ukonci. To se stava velmi casto i v beznem zivote. Takze jeden trade za mesic prosim a budeme vsichni setrit cas i penize.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ten Tradeking vypadá pěkně, dokonce přijde i podpora na iPad, (jen nevím kde jsi se dočetl že nejde otevřít účet pro cizozemce)

www.tradeking.com/trading/mobile/iphone/

což myslím, že nejenom při pozičním obchodování je super a nemuset být upoutaný pouze ke stolnímu pc. Navíc se to dá využít i v naléhavém případě, když z ničeho nic odejde na stolním pc připojení. V tom případě, je dobré využít například jako zálohu mobilní připojení.

Dříve jsem uvažoval o AMP, ale u nich žádnou takovou mobilní platformu nevidím. Máte někdo ještě další zkušenost s brokerem, at´už na poziční či na intradenní obchodování, který nabízí mobilní a uživatelsky přívětivou platformu? Nejlépe pro iPad.

Děkuji :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paulus:
Ve všech firmách, kde jsem měl obchodní účet, byly tyto peníze odděleny od účtů firmy. Když před lety zkrachovalo REFCO, nemělo to žádný dopad na můj účet, ten jen přešel pod MF Global (akcionáři Refca o své peníze nejspíš přišli).

S Vašimi kriterii souhlasím, jen si myslím, že bezpečnost tak jak ji chápu já, splňují všichni zde diskutovaní brokeři. Nezaznamenal jsem příspěvek, který by hovořil o zpronevěře ze strany brokera. Považuji za mnohem pravděpodobnější, že o peníze na obchodním účtu přijdu tradingem, než že je někdo zpronevěří.

pro Pidrose:
já preferuji vstřícnost brokera a komunikaci v češtině, dále nízké komise a obchodní platformu zdarma. Nechci platit měsíčně fixní, byť relativně nevelkou částku. Proto ani nepoužívám analytický SW jako třeba TNT. Vše, co potřebuji, mi poskytuje platforma, nebo to najdu zdarma na internetu. To je můj pohled, řada lidí to nejspíš vidí jinak.

S pozdravem
PJ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem brokera. Zatím mám REAL u XTB, ale začíná mně srát, že nemají microloty, a pro svou strategii potřebuju docela velkej účet cca 200 tis. Kč. Takže teď přemýšlím, že jim uteču, ale potřeboval bych nějakýho brokera s microloty, abych na účtu mohl nalít jen cca 20 tis. Kč. Nejlépe co nejnižší spready, nízké poplatky za výběry. Pokud možno podpora v češtině. Zatím zkouším demo u ActivTrades... nějaké další a lepší nápady? Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hankeys:
Zdravím,
předpokládám, že je řeč o forexu. Přikládám diskuzní příspěvek pana Kužela (Global Futures) z fóra na Pandoře:

Zdravim vsechny tradery. Dostal jsem mnoho dotazu na zmeny v regulacich Forexu, mozna jste si vsimli, ze i my jsme pridali neco do vyberu, tak jen kratce se pokusim vse vyjasnit. Stale nejpopularnejsi pro Forex trading je FXCM a Fx Solution, aplikace jsou na nasi strance. Aplikace jsou pro UK a US. UK nabizi liberalnejsi podminky, no FiFO a hedging je OK. FXCM umoznuje paku az 200 : 1, Fx Sol dokonce 400 : 1. US reguluje paku na pouze 50 : 1, FIFO plati a hedging neni povoleny. Kontrakty jsou micro, mini a standard, tedy 1K, 10K a 100K. FXCM nabizi eGlobalFX a hlavne MT4 a TS2. Minimalni potrebna financni castka na otevreni uctu a obchodovani je pro TS2 $300 a $2,000 pro MT4. FxSol nabizi G.T.S. a MT4, ucet lze otevrit pouze s castkou $250 a to je OK pro obe platformy.

Mini kontrakty jsou pochopitelne nejvice popularni, jeden = jeden dolar. Nejvice pouzivana paka je 100:1. Kdo ma rad MT4 a mene nez 2K na deposit, Fx Sol je dobra volba. TS2 u FXCM stoji pouze $300 a je to velmi dobra platforma.

Jeste dodatek. Jestlize trader nepotrebuje vetsi paku nez 50 : 1 a planuje obchodovat EUR/USD, jako vetsina Forex traderu, idealni reseni je popularni platforma MT4 a Alpari, kde spread je POUZE 1.6 pips. Kdo ma zajem o demo, napiste.

Jen jsem to překopíroval, o forexu nevím vcelku nic. Více informací byste našel na webu Global Futures, popř. kontaktujte přímo pana Kužela. Pokud hledáte něco jiného a jsem s tímhle příspěvkem mimo, omlouvám se.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 4 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...