Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den
velice zajímavé téma.Mohu zde sdělit mojí dosavadní zkušenost. Po 1/2 roce živého obchodování zhodnocení účtu cca. 50%, poté pomalý postupný pád na nulu, do mínusu. Znechucení nad tím, že jsem zjistil, že obchodní systém není tak robustní a má plno chyb, špatně zvolené aktivum k obchodování. A zjištění jak je trading nesmírně ovlivněn psychologií a celkovým psych. stavem člověka a za všechno nese jen svojí odpovědnost.
Listopad 2008-listopad 2009 tradingové volno - mrtvo, kdy jsem si musel objasnit co bych chtěl v budoucnosti mít, ujasnit si priority a co od tradingu očekávám. Nechuť se něčemu věnovat a vyrovnání se se svým stavem apod.
Prosinec 2009 - nyní jsem zpět, touha a chuť pokračovat v započaté cestě je zpět. Cíl je následující. Dokázat účet 10 000$ KONZISTENTNĚ zhodnocovat 25-30% p.a. a o toto zhodnocení navyšovat účet. Postupné a cílené kroky spolu s vlastním navyšováním a vědomím toho, že buduje stabilní příjem.

PS: kdybych do toho nikdy nešel nevěřil bych dříve, že je možné mít 50% zisk za 5,6 měsíců. Cifry a myšlení v mozku byly do té doby nastaveny jen na jednotky procent... asi někteří ví o čem mluvím.

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all: osobne nevidim duvod proc by nemel trader vydelat penize pokud na sobe dostatecne zapracuje. Prikladam tabulku nejzakladnejsiho PS. Vstupni kapital je 5000us a v tabulce jsou videt vysledky na ruzne mesicni targety /500,1000,1500/. Vydelat 500-1000us/mesic by mel trader po urcite dobe /cca 2-3roky/ zcela bez problemu a rocni navyseni uctu uz je pak jen otazka spravne nastaveneho MM a PS. Je to muj pohled a moje vlastni zkusenost, tak prosim bez vášní. at se dari focus

11974

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter:

a kde vidite ten krasny svet? Ja pisu za 2-3 roky a to docela tvrde prace. No pro me to moc krasne nebylo celit ztrate nekolik desitek tisic dolaru a zazivat nekonecnou frustraci. Vydelek 500-1000us na kontrakt/mesic se Vam zda nerealny na trhu TF? Pro mne realny je a tuhle castku mesicne bez problemu dostavam /mam ji i nyni v prosinci/ a jsem presvedceny ze ji muze mit kazdy, kdo na sobe dokaze zapracovat. PS ktery uvadim je zaklad pro zacatecniky, ktery si v exellu sestavi behem par minut. Pokud bych pouzil PS z programu MSA tak by zde patrne vznikla dalsi nekonecna debata o korektnosti prisvevku a realnosti rocnich vydelku.

at se dari focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hm, dovolte mi k tomu par vet. Je to opravdu porad dokola, a mechanizmus techto myslenek lze na financniku sledovat neustale. At uz na to upozornuje ve spouste clanku sam Tomas, ale i dalsi.

2 alter : Kdyby sis dal tu praci, a precetl by sis vsechny, nebo alespon vetsinu focusovych prispevku, nemohl by si tak lehkomyslne napsat to co jsi napsal. Poznal by si, cim vsim si musel projit, jake usili do sve prace dal a proc je ted tam kde je. To ze tu donekonecna v ruznych forech omyla stale totez o discipline, MM, poctu obchodu, dodrzovani OP atd. atd. je velmi zasluzne a ma muj obdiv, protoze to musi stat dost sil neustale nachazet novou motivaci pro neustale opakovani toho sameho a navic nekdy bojovat s vetrnymi a nevericnymi mlyny. Na druhou stranu ho to mozna posiluje.

Par lidi se tu zde chce dozvedet neco vice o rocnich vynosech apod. Ptam se proc ? Chce-li se nekdo opravdu vazne a seriozne zabyvat veci jakou je trading, pak si na takovou otazku jako jsou rocni vynosy odpovi zakratko jiste sam. Neni to o cislech, nepestujeme zeli na poli. Je to o necem jinem. A kdyz si ten ci onen neni schopen ani tyto (pro zacatecniky zcela jiste dulezite otazky - myslim to ted bez ironie) zakladni veci sam zodpovedet, jak se pak chce v tomto byznysu sam a bez pomoci pohybovat ?

A kdyz uz se zde najdou taci dobrodinci, kteri si najdou cas a daji si tu praci za ne, a podstrci jim modely odpovedi ktere dotycni hledaji, zvedne se dalsi vlna pochyb a naznaku, ze je to cele fikce a vymysl... zkratka "ze to prece neni mozne todleto..."

Kratka odbocka: Take jsem se setkal ve svem okoli s podobnymi reakcemi, kdy jsem celil otazkam typu "kdyz je to tak vyborny byznys, proc o tom mluvis, proc si to nenechas pro sebe... to musi byt podvod..." I uz to tedy nedelam. Nikomu nemam za zle, ze neni schopen, nebo ochoten pochopit tento byznys, opravdu pracovat a neceho sam dosahnout. Mezi nimi a timto byznysem totiz stoji jedna pomerne velka prekazka a spousta lidi dopredu vi, ze by ji nebyli schopni prekonat. Jsou to oni sami, jejich pohodlnost, ego a predstava potreby zabyvat se sam sebou a svymi chybami, coz neni kazdemu po chuti. Toto je zvlastnost toho byznysu a cini ho tak obtiznym.

Takze abych to nejak uzavrel :

Kdo se pta na rocni vynosy... odpovedi zde jiz jsou. Pro nekoho jsou mozna prilis krasne az nepredstavitelne, pro jine, kteri se k temto vysledku dostali po letech neskutecne driny, jsou to vysledky "normalni". Kdo chce, vezme si z toho co potrebuje pro svuj dalsi vyvoj a dalsi praci patricne informace. Takze by se patrilo na zaver spis misto vykriku typu "to neni mozny" rici spis "dekuji za informace, je to pro mne velka motivace do let pristich". Nekdo tu ma v podpisu motto typu ze trading je nejtezsi zpusob jak prijit lehce k penezum. Je v tom velka pravda, protoze tento byznys je o lidech samych. Kazdy se nauci drive ci pozdeji ovladat jakkoli slozity stroj, ale ne kazdy je ochotny a schopny se naucit ovladat sam sebe.

Preji vsem pekne Vanoce, a do Nove roku hodne uspechu.

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já si myslím, že tyto diskuse jsou naprosto bezpředmětné. Každý jsme jiný, každý máme jiné startovací podmínky a každý může preferovat jiný druh investování, nebo jiné postupy. Jde o to aby každému ten jeho postup vyhovoval, aby mu vynášel a procenta jsou druhořadá. Někomu stačí uzavřít jeden obchod ročně, jiný musí mít desítky obchodů měsíčně atd. Někdo začíná obchodovat s minimem a věří, že ho to může uživit a druhý se nejdříve snaží v jiné činnosti vydělat velký obnos, pak teprve začíná obchodovat a stačí mu jistota nižšího zhodnocení bez velkého rizika. Neexistuje všeobecný mustr pro všechny.

Jinak přeji všem hezké Vánoce, hodně zdraví a hezký celý příští rok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny, procetl jsem celou diskuzi na tohle tema a rad bych prispel a zaroven se zeptal.

Vetsina tu kara zacatecniky, ze chteji vedet konkretni cislo. Rikate ze jim k nicemu nebude, je to individualni a dulezite je studium. Souhlas.

Jenze jiz samotne studium je pomerne narocna investice, a skutecne malokdo se bude rok ucit tradingu, aniz by mel predstavu - to je dulezite, predstava, ne konkretni cisla - o tom, jestli tezce nastudovane znalosti vubec vyuzije, jestli ma cenu se tradingem zabyvat pokud nemam pocatecni kapital 100.000$

Tyto otazky jsou naprosto klicove jako pocatecni motivace, ma volba mezi tim jestli hodiny a hodiny casu venuju koukani do grafu a cteni, nebo necemu co vyuziji v zivote s jistotou.

Samozrejme, je to individualni, zalezi na kazdem zvlast, zalezi jakym stylem obchoduje. To mi ale predstavu neudela.

[bold] Z diskuze jsem dosel k zaverum: [/bold]

Zacatecnik bude velice pravdepodobne prvni mesice(az roky) v minusu, na nule pokud ma talent.
Intraday trader nema problem se zhodnocenim 15% mesicne.
Po 2-3 letech tezke driny, uceni a obchodovani profesional dosahuje treba 10% mesicne.

Cim vyssi kapital, tim je uzita mene rizikova strategie, protoze staci mensi procentualni vynos, ale z malym kapitelem neni problem zhodnoceni i 200%+ za rok.

Opravte mne prosim, kde se mylim. (tu)

Vesele vanoce a uspesne obchody vsem ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Azash.

Nikdo Vám nezaručí, že budete úspěšný. Je to podnikání, jako každé jiné a nikdy nebudete mít jistotu, že se Vám investice do učení někdy vrátí. Jsou lidé, kteří mají cit a nepotřebují dlouhou dobu na učení a jiní nedosáhnou ničeho ani po mnoha letech. Proto nejde paušalizovat a dělat si nějaký itinerář. Nejde jenom číst názory druhých, ale celkový obrázek si musíte vytvořit sám, protože úspěšné postupy druhých Vám ještě nezaručí Váš úspěch. Jestli je možné zhodnotit účet za rok o 200%, to je individuální záležitostí. Někdo to zajisté dokáže, jiný i více, ale jsou i lidé, kterým se to nepodaří a třeba se jenom pohybují kolem nuly. Na tuto otázku si musíte odpovědět sám, svým učením a následnou připraveností se tohoto divadla zůčastnit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MERKUR1:

Dekuju, nicmene jste konkretne nevyjadril k zadnemu z mnou popsanych zaveru, u ktrerych bych rad vedel, jestli mam spravnou predstavu. Myslenku kterou jste mi sdelil, jsem cetl asi 100x na predchozich osmi stranach. To je jako kdybych se zeptal jak dlouho clovek vydrzi bez dechu a odpovedi mi bylo ze zalezi na pili a objemu plic kazdeho, coz je krasna odpoved, ale nedozvim se z ni jestli je to par milisekund nebo nekolik milenii. Presto dekuji za odpoved. Vesele vanoce

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...