Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

zdq87 nemyslim si ze tu niekto zarobil z 10 000USD 1 mil ako Larry Williams. Tiez si myslim ze vacsina obchodnikov co je tu zaraba 20-100% rocne ak su plusovy a osobne nepoznam nikoho kto by zarabal 500-1000% ak neratam internetovych guru ktory nikdy dokazy nedali takze vzdy ked takych vidim sa len pousmejem.

Ziadne cisla nie su vytrhnute z kontextu, otazka je jednoducha , ako aj odpoved. Kolko mate rocny vynos? Kde sa tam da vytrhnut kontext? Nikoho nezaujiam mnozstvo penazi ale percentualny vynos.
A opakujem ak sa ti tema nepaci tak sa proste nevyjadruj, su tu ludia ktorych to zaujima.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdq87,

"...Tu na fore su ludia co sa tradingom zivia, ked zacali konzistentne zarabat mali na ucte 10k, co myslis, aky musia mat "rocny vynos" aby sa vobec uzivili?"

Ja to vidim tak - kolko potrebujes rocny, alebo mesacny vynos, aby si sa vobec "uzivil" ? Kazdy hovori o obrovskych planoch a vynosoch, ktore by chcel mat, ale nehranici to tak trochu s chamtivostou a nasledne pride tvrda realita a kruty pad na psychicke dno ? A potom strach, sklamanie, nedovera vo vlastny system... a znova dookola, myslim, ze taky maly realny pohlad na to, kolko potrebujem na "uzivenie sa" neuskodi. Na Slovensku konkretne staci na "uzivenie" myslim 500-600 € (podla regionu), staci porovnat priemernu vyplatu a to, kolko ti to teraz sype v tradingu. Vynasob to 12 a mas rocny vynos :) . Myslim, ze vsetko je to velmi individualne, pretoze niekomu staci mesacne na zivot 500€ a niekomu nestaci ani 2000€. Osobne neobchodujem este cely rok, takze rocny vynos nemozem dolozit, ale mesacne mam 20-30%. Ak si k tomu pripocitam nejaky MM a navysovanie pozicii, predstav si obchodny system, ktory mesacne dava v priemere "chudobnych" 150-200pips a vynasob to 2,3,4...lotmi. No a ak ti ani taky mesacny a rocny vynos nestaci, tak je asi lepsie manualne pracovat :) . Odkaz pre vsetkych zacinajucich a pochybujucich - NEVZDAVAJTE SA, NEBUDTE CHAMTIVI !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

diky všem za názory a zejména alterovi, který mi skoro promlouvá z duše.
myslím, že je důležité si udělat názor před tím, než se do něčeho pustím - jaký je reálný stav věcí.
nechtěl bych marnit čas vyráběním zlata vyfukováním kouře do mýdlových bublin, když už to někdo dělal přede mnou -:)
bohužel mám pocit, že tady téměř většina pracuje pouze s vizí lepší budoucnosti a když budu na sobě pracovat, učit se, tak věřím , že se tím dokážu živit. tento server funguje dost dlouho na to, aby odkojit pár úspěšných, kteří řeknou, jasně : jdi do toho ! já se tím už 5 let živím.

a pak nezlobte se na mě, je důležitá informace pro mě, kolik p.a. průměrně dlouhodobě mohu získat. od toho se odvíjí moje kalkulace kdy znám svou průměrnou spotřebu, abych se dopočítal startovacího kapitálu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

šukim orim,
tak to zkus otočit ... pokud píšeš že znáš svoji průměrnou spotřebu, tak víš jaký příjem měsíčně potřebuješ ... zkus si otestovat nějaký systém a uvidíš jaký bude dávat výsledky, srovnat to s ostatními na fóru a uvidíš.

když si projdeš fórum, tak najdeš dost "důkazů", že se tím řada lidí tady živí ... jen si nemyslím, že by chtěli na každý dotaz nováčka "funguje to?", "doložte mi to" .. stále dokola psát ... "ano, funguje to"

jinak pokud se tím někdo chce živit, tak rozhodně jeho aktivity a snaha o vzdělání musí významně přesáhnout možnosti tohoto serveru, který třeba já osobně beru jako startovací, byť obsahuje hodně podrobných informací, která do začátku postačí, ale pokračování je na kativitě každého z nás a jeden wev to nemůže postihnout, ani kdyby chtěl.

samozřejmě na druhé straně stojí nemilosrdná statistika, že naprostá většina lidí, co začnou neuspějí, dle mého názoru až 90%. Pokud hledáš jistoty a garance úspěchu, tak imho trading neni pro Tebe.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k :
máš pravdu v jednom, že trading není pro každého ! ale zrovna od Tebe jako zasloužilého přispěvatele bych čekal, jdi do toho, věnuju se tomu tak a tak dlouho a stabilně umím zhodnotit prostředky xy% a více.
spousta a mám pocit že tak 99,9% lidí napíše studuj, testuj a třeba budeš úspěšnej. odpovědí je tvůj obchodní deník.

takhle si bohužel mohu myslel, že jsi jeden z těch 90%, který trpělivě dává informace o událostech. Tohle dělat já nechci, v tom smysl nevidím. promiň. ledaže by Tě zato někdo královsky platil.....

mír v duši !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

šukim orim:

a co jineho nez "studuj, testuj," by meli lidi psat???? treba "jdi do toho, zadluz se, prodej dum, vem vsechny penize a kup co nejvic kontraktu ropy a drz je"??? to ze vas lidi nabadaji do poctiveho uceni a testovani je to nejlepsi, co vam mohou do zacatku poradit, jen si to asi zatim neuvedomujete...

PS. trading je vysoce individualni zalezitost, tak se pokuste podle toho trosku ridit a necekejte, ze vam bude nekdo davat detailni navody step by step jak se stat milionarem...kdo jiny nez VY vam muze odpovedet na to, jestli muzete v tradingu opravdu uspet a mate na to? nikdo....stejne tak vam je prakticky k nicemu kdyz vam nekdo napise ze zhodnocuje rocne o 1000%..potesi to mozna vase slabe sebevedomi a viru v trading, ale prakticky je vam to k nicemu..myslim, ze tu uz o zhodnoceni padlo dost a dost..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to šukim orim,

věř, že (ani jeden !) profitující trader tady a ani nikde jinde nebude dávat na sklo, kolik má na účtu či o kolik % umí zhodnotit. Ono to totiž nikomu nepomůže a navíc knih, článků a dalších materiálů, kde je vyjádřeno zhodnocení za určité období je bezpočet. I kdyby tu někdo napsal: Já zhodnocuji svůj účet o 1000% ročně - bude tomu někdo věřit ? pomůže to někomu ? Ne. Pokud se potřebuješ ujistit, že děláš správnou věc tak si myslím, že je lepší se zeptat sám sebe. Já za sebe říkám: Jasně jdi do toho a pokud do toho pujdeš, tak za nějaký čas zjistíš o kolik p.a. se dá konzistentně zhodnocovat . . . . good luck vyky
Link to comment
Sdílet pomocí služby

opět díky za odpovědi
se omlouvam, žejsem vás popudil. a asi vidím, že se buď blbě ptám, nebo nevím.
co je špatného na tom, že chci vidět světlo na konci tunelu ? někoho, kdo tam už je .
to je jako, když mi budete říkat, mávejte každý den rukama a pak půjdete se proletět z vysokého mostu a dokážete to....přijde mi to jako utopie. ale když potkám někoho, dva, tři - kteří to dokázali v reálu a ne jen v anonymní identitě na netu.. tak je to MOTIVACE , že má smysl ztrácet čas.
P.S. stejně mě neodradíte, čtu studuji, testuji, vymýšlím, abych mohl třeba za 2 roky dalšímu nováčkovi napsat. dělám více než xx% ročně -:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Orim:

pěkný příspěvek i s konkrétními čísli napsal pár dní zpět trader jenaL. Myslím že jeho přístup je příkladem pro začátečníky, pro mě tedy určitě. Nestavět vzdušné zámky, začít konzervativně, naučit se konzistentně urvat každý měsíc pár set $. Aspoň mě to oslovuje víc, než screeny se zisky několika set usd denně při papertradingu ( ale všem kteří to dokáží to přeji). Vyhledej si jeho příspěvky a popřemýšlej. Ať se Ti daří.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sukim:
Toto je celkom casta otazka aj na zahranicnych forach. Jasne ze to kazdeho zaujima na zaciatku. Reakcie ludi vsade na svete su velmi podobne. Je x ludi ktori ti povedia rocny vynos v $, y ktori ti povedia zhodnotenie v %, z ktori ti nepovedia absolutne nic. Kazda zo skupin ludi ma na to svoje dovody a nemusi to byt o tom ze nezarabaju slusne prachy a preto to nechcu zverejnovat.

Skus sa sam vzit do role cloveka, ktory zaraba slusne prachy tradingom. Skus sa na to pozriet ako na hociktory vstup do obchodu v trhu. Kazdy dobry trader (ale aj investor alebo podnikatel) rozmysla o kazdom obchode o.i. aj v ramci pomeru risku a zisku.

Co ziskas tym ked sa k tomu priznas?
-Nic

Co je risk?
- ze ta niekto neustale bude bombardovat poziadavkami na dalsie rady
- ze ta niekto spozna/najde a ludia zacnu byt doterni, resp. rovnaka situacia ako sa stala par ludom co vyhrali v lote/sportke
- ze budes mat castejsie navstevy z danoveho uradu
atd.

T.j. pre mna ma tento obchod RRR 5:0. Do takeho by som asi nevstupil.

Par dalsich dovodov:
- internet nie je az taky anonymny ako si vacsina ludi mysli
- co mas z toho ty ked ti niekto na sklo napise hocijaky udaj?
- aky je pre teba tento udaj hodnoverny?
- ked dvaja robia to iste nemusi to byt to iste a teda aj ked budes robit ten isty system mozes byt na nom stratovy
- preco by ti mali ostatni pomahat?
- preco by ta mal niekto o niecom presviedcat?
- preco by mal niekto po x krat pisat to iste?
atd.

Je to nejako takto: Ked si myslis ze sa tymto sposobom nedaju zarobit ziadne peniaze, tak mas pravdu. Ked si myslis ze sa daju zarobit iba peniaze na prezitie tak mas tiez pravdu a ked si myslis ze sa daju zarobit hromady prachov tak mas tiez pravdu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ja jsem nekde cetl, ze profitraderi hedgovych fondu vydelaj kolem 30% rocne dlouhodobe, ale pry jsou hodne omezovani co se tyce rizika, ze proste ti jejich investori nechtej hodne riskovat a ze ty vynosy na jejich vlastni ucet jsou vetsi. Tak ale tech 50 % rocne by se dalo pro solidne zapracovaneho tradera, ktery se neboji trochu riskovat. ne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kvabar s 30% su velmi spokojni ver mi a vela z nich aj preraba to su tiez fakty. Nie je to tak ze z 90% prarabajucich su vsetci len maly hraci. Samozrejme ak ma par desiatok mil USD uz je to problem ale vacsina z nich take peniaze nema takze to ze by ovplivnili trh nie je pravdepodobne. Ked budes vediet robit konzistentne 1-2 roky 30% za rok tak si za vodou. Urcite lepsie ako jeden mesiac viac ako 100% a druhy mesaic polovicu stratis.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

šukim orim:

ahoj,
myslim ze je to v poradku ze pripadne cemukoliv neduverujes. ale neni potreba se tim stresovat a tlacit na pilu, ze jeste dnes musi byt ve vsem jednoznacne jasno. jestli te trading zajima a budes se o nej zajimat a studovat casem si udelas nazor. a dnes se nestresuj tim, jestli ten nazor bude takovy nebo jiny, prijimej informace a udelej si obrazek, az se ti tvuj obraz uceli nebudes mit pochybnosti a nebudes se muset na nic nikoho ptat a potrebovat jakekoliv dukazy, takze... chce to jen klid... pokud bavi, studuj. pokud ne, je plno jinejch krasnejch veci. nejake posouzeni a vlastni nazor je treba udelat uplne v kazdem businessu.

me osobne to vubec nezajima jaky ma kdo vynos nebo co je mozne udelat-dokazat, nicmene zpocatku jsem byl na tyto veci taky tak nejak prirozene zvedavy:)

hodne zdaru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...