Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodni system RSIcross


Martinek

Doporučené příspěvky

Marku,

OK, skvele, zkusim tedy PT v RSIcross otestovat hned jak budu mit chvilku casu (dnes jsem zarizoval dovolenou a v sobotu mizim, takze ted nestiham nic krome prace :-/ ), jsem docela zvedavy jak to dopadne.

ad prekroceni 50 - Ano, presne tak. Jeste se snazim doladit, jak by mela byt natocena krivka RSI, aby byl vstup co nejlepsi a zatim se mi docela dari. Ale chce to jeste testovani. Az budu mit ve vsem jasno, dam dohromady aktualni podobu dokumentace a hodim to sem a na wiki.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 229
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Ahoj Martine, koukám, že už jsi z dovolené zpátky :). Něco nového okolo RSIcross? Nějaké nápady na vylepšení? :)

Já jsem zatím lehce pokročil v rozpoznávání krátkých swingů a delších trendů, což mi lehce zvedlo RRR systému a také už celkem dokážu vypozorovat, kdy můžu porušit pravidla EMA nebo Volume (vždy porušuju maximálně jedno pravidlo a na základě zkušeností).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj
tak jsem zjistil ze uz cca. mesic intenzivne pracuji na "stejnem" OS - pouzivam take "pouze" RSI 14, EMA 34, Candle sticky a SR urovne.
Co mne zarazilo na vasem systemu:
Nikdy neobchodujete divergence a ani se na ne nezamerujete. Ve vasich grafech jsem jich par nasel, pokazde to byl velmi vyrazne profitabilni obchod ktery se ale neuskutecnil. Osobne jsem po kurzech "indikatory" a "intradenni obchodovani" pochopil (mozna spatne), ze u RSI jsou divergence velkou vyhodou oproti jinymi indikatorum.
Proto divergence tvori jeden ze zakladu meho OS.
Mate prosim nejaky duvod ze divergence vubec nejedete?
Diky za info.
swen
PS: zatim testuji na pozicnich obchodech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Swene,

divergence jsou jednim z rady moznych zpusobu, jak indikator RSI obchodovat. (Ovsem zdaleka ne _pouze_ RSI - divergence skvele funguji i treba u CCI nebo MACD.)
Ja jsem se rozhodl cely system postavit na jinych vecech. Zanaseni divergenci nebo nektereho z mnoha a mnoha dalsich zpusobu obchodovani tohoto indikatoru do RSIcross by narusilo integritu a zakladni koncepci celeho systemu. Divergence u RSI jsou velmi silnym nastrojem (kdysi jsem je hodne intenzivne a pomerne uspesne testoval na DAXu), ale tento system zkratka vyuziva jine metody, ktere v soucasne konstelaci tvori velmi silny a profitabilni celek. Rozhodne nema smysl splacavat dohromady za kazdou cenu vsechny metody obchodovani nejakeho indikatoru jen proto, ze vsechny metody za urcitych podminek funguji; vzdy je vhodnejsi najit jednu cestu a na jejich principech obchodni system vystavet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj
diky za info. A take diky za podnetne prispevky. Kazdopadne RSI mi sedlo ze vsech indikatoru nejvice. Na pozicnim to funguje velmi dobre - Corn
win 26 76,44
loss 7 20,58
B/E 1 2,94
celkem obchodů 34

WIN RATIO: 76,00%

průměrný zisk 558
průměrná ztráta 221

RRR 1:2,5

Osobne se domnivam, ze mira uspesnosti v pozicnim obchodovani muze byt dlouhodobe okolo 50%, u ostreho obchodovani ze zacatku 40%. Coz by mi stacilo ;-)
TAke si ale uvedomuji ze jsem pouze a jen zacatecnik, zelenac ktery prave prochazi obdobim "nekritickeho nadseni".
Kazdopadne nehodlam nic vymyslet, spise posloucham rady zkusenych obchodniku. Uz jednou me neposlouchani stalo velke penize :-(
Krasny den a hodne uspechu.
Swen


Nejde o to, zda mame pravdu, nebo ne, dulezite je, kolik penez vydelame, kdyz pravdu mame a kolik ztratime, kdyz ji nemame.
George Soros

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

uf, tak mam za sebou dalsich 100 hodin testovani a ladeni meho OS: Tady jsou vysledky - uz to leze dolů ;-) počet % win 50 65,79 loss 21 27,63 B/E 5 6,58 celkem obchodů 76 100,00 WIN RATIO: 65,79% průměrný zisk 698,2 průměrná ztráta -207,62 RRR 1:3,36 Pro zajimavost prikladam ukazku obchodniho deniku. Je pomerne zajimave pojaty. Výrazně eliminuje vliv psychiky na obchodovani - tedy kdyz jej poctive vyplnujete a neklikate bez uvazeni jak se mi to obcas stane ;-) Umoznuje mi budovat spravne navyky na hodnoceni grafu. Proste mne nuti odpovedet na 5 otazek nez vstoupim do obchodu a zhodnotit proc vystupuji.

1678

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja pouzivam jako obchodni denik ten, jehoz sablonu jsem tady nekde daval k dispozici. Je to skutecne uzasna vec nejen pro dokumentaci vyvoje stavu uctu, ale prave i pro to zminene vylepsovani systemu. Kdyz si po sobe ctu poznamky u kazdeho obchodu a porovnavam to se screenshoty (z kazdeho obchodu si ukladam screenshot), tak mi to hodne dava.

Takze rozhodne doporucuju peclive se na vedeni deniku zamerit. Neumim si predstavit seriozni trading bez seriozne vedeneho obchodniho deniku.

Priznam se, ze vyse uvedeny denik na me taky pusobi nejak zmatene a nejasne a asi bych z nej moc nevycetl. Ale hlavne, jestli plni svuj ucel...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tahle verze deniku je celkova, potom to jeste filtruju do klasicke tabulky s kterou se da pracovat - tedy oddelavam ty řádky které mne nutí používat pravidla pro vstup do obchodu(RSI K, RSI D, CS, EMA, SR).
Tento OD je zamereny na ziskani navyku pro automatickeho posuzovani trhu dle nastavenych pravidel. V ramci testovani si tisknu screenshoty ktere vzdy jeste nekolikrat po sobe projizdim a hledam mozne chyby a resim veci ktere mi neresi pravidla - napriklad jake jsou pravidla pro divergence ;-)
Jinak cekam az mi zprovozni IB abych to otestoval na ID obchodech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...