Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodni system RSIcross


Martinek

Doporučené příspěvky

Souhlasím s vámi. Důvod, proč jsem backtestoval právě tyto měsíce byl ten, abych mohl výsledky RSI Crossu porovnat s předchozím backtestem. Vím, že dva měsíce nejsou dost, ale aspoň něco. :-) Výsledek jsem bral jako "dobrý" z toho důvodu, že jsem v plusu a i kdybych v reálu byl "na svým" nebo kousek v plusu (díky psychice, slippage, atd.), tak by to byl pro mě úspěch.

Vy osobně obchodujete podle RSI Crossu? Nebo používáte něco jiného?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 229
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Skúšal som backtestovať indikátory a ich kombinácie ako MA, CCI, RSI. Problémom bolo, že keď som čokoľvek z indikátorov skúšal a precízne to mechanicky naprogramoval skončilo to spoľahlivo už v backteste v mínuse (aj RSI Cross :) ). Ak je niečo mechanicky naprogramované nie je problém skúsiť optimalizáciu. Vždy bolo možné na definovanom období pomocou optimalizácie SL, PT, násobku ATR, periódy ... atď. (väčšinou plne postačovalo optimalizovať SL,PT) dosiahnuť rozumné pozitívne čísla. Ale ak sa urobila verifikácia mimo optimalizovaného obdobia s optimalizovanými parametrami - bol z toho vždy krásny mínus. Ak sa zas optimalizácia robila jemne, končilo to na priemere na obchod okolo 10-15. Čo síce fungovalo aj na out-sample období, ale ako som v praxi zistil je to normálne neobchodovateľné. Po týchto skúsenostiach som presvedčený, že bežné indikátory v štandardnom mechanickom použití edge neprinášajú.
V súčastnosti skúšam divergencie na RSI, MACD a zatiaľ mi to pripadá výrazne lepšie. No uvidíme ako sa osvedčia v praxi :).

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak přeju hodně štěstí s divergencemi.

Já osobně mám poměrně problém je v grafu přesně najít, ale myslím si, že kdybych tomu dal nějaký čas a trénink, tak bych divergence nacházel snadněji. Ale teď už pomalu přecházím k Woodieho CCI. To mě lákalo už na začátku, ale připadalo mi to složité. Tak jsem se snažil najít nějaký jednoduchý systém, který vydělává, ale nějak ne a ne ho najít.

NECHCI se dostat do smyčky, že budu jen hledat "svatý grál" a nikdy nezačnu live, tak doufám, že u WCCI zůstanu, naučím se ho a až budu mít počáteční kapitál, tak že začnu i live obchodovat. K WCCI jsem se rozhodl i z toho důvodu, že (tuším) Petr tady nedávno opublikoval článek, kde se doporučuje mít několik patternů pro trh, když trenduje, netrenduje, apod. A to by měl WCCI splňovat.

Tak uvidíme, jestli se mi zadaří. Musí! :-))

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...
  • 8 months later...

Dobrý deň

Chcel by som sa spýtať, keďže do tohoto vlákna už dávnejšie nikto nič nepripisoval, obchodujete niekto tento systém, poprípade venujete mu čas PT aleboBT ? Z ničoho nič sa tu prestali pripisovať ďalšie príspevky. Je to kvôli niečomu konkrétnemu ? Zistilo sa, že systém je neobchodovateľný ?

Vlákno som celé prečítal a chcel by som vyskúšal BT tento systém.

Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...