Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Angličtina


hostalkova

Doporučené příspěvky

k výuce angličtiny: je úplně jedno jestli se člověk začíná učit nejdříve mluvenou formu a potom psanou nebo naopak. nebo oboje zároveň. každému člověku jde něco jiného lépe a něco obtížněji a tak se učte to co vám jde lépe a to druhé přijde samo. klidně se učte půl roku nebo i rok pouze mluvit, pokud vám nejde text a uvidíte, že za rok se to psaní naučíte během několika týdnů (dnů). nebo jenom pište a čtěte a za půl roku začněte mluvit.

g/t

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 58
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Předem bych chtěl upozornit nováčky, kteří mají problémy se znalostí AJ.... nemusí to vést mermomocí ke shánění Českého, či Slovenského brokera. Já se toho ze začátku hodně bál, ale obchoduji pár měsíců na živo a zatím jsme se vždy nějak domluvili (rukama nohama :o) )
A pokud jde o znalosti, tak broker je ten poslední, kterého bych poslouchal. Pokud to tedy zrovna není váš přítel.
Dnes mě napadla taková věc. Vzhledem k tomu, že jsem už prošel mnohým studiem AJ a po každé bez efektu (určitě to mnozí znají), co si neumím přeložit, přeloží překladatel,translátor atd.
Napadlo mě, když už si vedu každý den takový krásný deník, kam si zapisuji obchody, pocity a vše potřebné k tradingu, proč nezapisovat o jedno slovíčko navíc.
Každý den jedno anglické slovíčko včetně překladu a výslovnosti do spodního rohu. Je jedno jaké, (sloveso, podstatné jméno….), je jedno, že se někdy bude opakovat, ale podstatné je, ta práce kolem (psané písmo vlastní rukou, učení výslovnosti). A také, jak se budete postupně vracet k obchodní minulosti, tak si zároveň zopakujete slovíčka.
Stačí slovíčko denně a za měsíc jich umíte bez mála 30 a za takový rok třeba i 360
Už jsem přeložil spoustu věcí, co se zajímám o Forex (články, fóra, domluva s brokerem), ale abych pravdu řekl, pokud jde o AJ pořád nic moc.
Snad tento postup časem ukáže své.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravím vás,
co se týká angličtiny, tak na škole jsme nic takového neměli. Ale zhruba před čtyřmi roky mě k výuce AJ přivedl trefný výrok jednoho mého známého. Tehdy, díky své neznalosti AJ jsem přišel o možnost získání postu marketéra v cizině.:o( Shodou okolností jsem tenkrát potkal dalšího známého, který se vrátil z GB a byl ochoten mě za mrzký peníz jako můj soukomý učitel učit AJ. Učil jsem se zhruba 9 měsíců jednu hodinu týdně, což je jistě málo, ale jelikož mě to bavilo naučil jsem se celkem dost. Těch 9 měsíců mě tehdy vyšlo na zhruba 6500,- Kč. Ovšem u AJ je nejdůležitější souvislá práce, aby se jednomu ty našprkané vědomosti nevypařily z hlavy. Mě se podařilo na www.aj.cz v seznamce najít několik lidiček z celého světa, kteří byli ochotní si se mnou dopisovat anglicky dlouhou dobu, tudíž jsem 1. dál trénoval psanou formu AJ a 2. dozvěděl jsem se hrozně moc věcí o životě v dalších zemích. Teď mi mimo jiný poskytuje takovou službu i čtení všech možných článků o tradingu, motivační literatury, apod. v AJ. Heslo učit, se, učit se, učit se... (nebo tak nějak:o) jsme kdysi nenáviděli, páč bylo vysloveno "někým" a "někdy", ale i přesto je v něm velká pravda.

Přeji hodně úspěchů všem...

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to AxemanX

díky za Váš příspěvěk. Taky tohle řeším, a potřebuji tu angličtinu nějak pořešit. To dopisování s někým z ciziny mě nenapadlo. Skvělý nápad. Zkusím někoho hledat. Jen mám otázku. Píšete, že jste se učil 9 měsíců 1 hodinu týdně. Předpokládám, že ta 1 hodina týdně byl jen ten učitel, a k tomu bylo spousty hodin doma samostatné učení bez učitele. Je to tak?

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

www.helpforenglish.cz - na tomto vynikajícím serveru nalezne každý student vše, co potřebuje ke studiu angličtiny, a to zdarma.
PS: Odkaz na tento web jsem sem už jednou dával a příspěvek byl smazán. Asi proto, že se jedná o český web. Tentokrát jsem se předem zeptal přes e-mail a od Petra Podhájského mám souhlas k výjimce
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim
Co sa tyka anglictiny,tiez som mal taky problem,ale da sa to zvladnut,mne sa podarilo za dva roky dostat do celkom plynulej urovne:-)
Ak mozem poradit,osvedcil sa mi sposob "pevnej vole" kazdy den sa prinutit aspon na 20 minut zo zaciatku citat nejaku ucebnicu,striedat s pocuvanim casom aj rozpravanim
Staci 20 minut denne, 5 novych slovicok denne a vela pocuvat,napr aj cestou do prace.
a za rok to mate hotove:-)
nezalezi na ucebnici ani na metode,ale na discipline,rovnako ako v obchodovani.
treba najst len sposob co vas oslovi,napr mna zaujima psychologia tak teraz uz citam psychologicke knihy,rozvoj osobnosti a samozrejme aj tie forexove a takto si stale viac rozsirujem slovnu zasobu.
Vela zdaru, v pripade zaujmu poslem nejake knihy ale na nete sa da najst vsetko,napriklad aj Little prince:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenom bych chtěl upřesnit to, co napsal Greenhorn...(no vlastně kopíruji z helpforenglish)

VOA - Special English je americké rádio určené především pro cizince, kteří se učí anglicky. Každý den vychází pravidelně dva nové články. Jeden článek trvá přibližně půl hodiny, druhý pak čtvrt hodiny. Každý článek je k dispozici v textové podobě s odkazem na stažení zvukového souboru. Zvukový soubor je možné stáhnout ve dvou variantách - MP3 ke stažení na disk nebo RAM (RealAudio) které můžete poslouchat online. A abyste nemuseli pravidelně navštěvovat stránku rádia, tak je připravené RSS pro odběr nových článků nebo je možně se zaregistrovat a každý týden obdržet seznam článků za poslední týden e-mailem.
Vlastnosti rádia:
* slovní zásoba je omezená na 1500 slov
* jsou použity krátké, dobře srozumitelné věty
* neobsahuje idiomy
* rychlost mluveného slova je asi 2/3 normální rychlosti (Což je také důvod, proč lze stíhat číst zároveň s komentátorem a napodobovat jeho výslovnost. Při jednom článku denně by za pár týdnů neměla být výslovnost (přízvuk) až takovým problémem)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

I ja sa pomaly prelúskavam angličtinou a občas to pomôže objasniť zdanlivé nelogičnosti.
Ešte nedávno som mal zmätok vo veľkých číslach ohľadne denného obratu vo forexe, kde sa na weboch /v angličtine/ uvádzajú trilióny $.
Pritom Sid vo forex seriáli uvádza hodnotu rádovo bilión $. Všimol som si ten rozdiel a pátral po tom, kde je pravda. Paradoxne obe informácie sú pravdivé.

Pomenovanie veľkých čísiel je totiž rôzne u nás a v USA.
Ako to je teda s veľkými číslami:

Náš milión so 6 nulami je aj v USA million,
Naša miliarda /1+9núl/ je v USA billion.
Náš bilión /1+12núl/ je v USA trillion.
Náš trilión /1+18 núl/ je v USA quintilion.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To atari:
přesně tak zhruba jedna hodina s teacherem (učitelem) a pak samouka doma, poslech rádia BBC v autě, popř. do sluchátek v mobilu. No pak dopisování mailem s někým z ciziny. Ideálně s někým z GB, ale psal jsem si i s lidmi z jiních zemí, i když tam už se objevovali chyby a nepřesnosti. A další věc je sehnat na to dopisování někoho s kým si bude co napsat.:) Přeci jen je to seznamka, takže kupa -náctiletých.:)

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Kto pouziva Firefox a ma problelm s prekladanim nejakeho anglickeho textu priamo na webe, je vhodne si nainstalovat rozsirenie od Seznamu software.seznam.cz/listicka?browser=geck
Funguje to tak ze sa vam vo firefoxe zobrazi "seznam lista" v ktorej okrem ineho najdete online slovnik na ktory ked sa klikne ponukne nastavenia, nastavte v nom pozadovany preklad "Z-DO" nastavte oneskorenie pred zobrazenim prekladu odporucam 0.5sek a mozete zacat pouzivat, ked prejdete kurzorom na nejake anglicke slovo za 0.5sek sa zobrazi preklad toho slova a aj viac vyznamov toho ktoreho slova.
Dufam ze to niekomu pomoze, mne to pomohlo v zdokonalovani citania anglickeho textu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

M.F Napsal:
-------------------------------------------------------
> Kto pouziva Firefox a ma problelm s prekladanim
> nejakeho anglickeho textu priamo na webe, je
> vhodne si nainstalovat rozsirenie od Seznamu
> software.seznam.cz/listicka?browser=geck
> Funguje to tak ze sa vam vo firefoxe zobrazi
> "seznam lista" v ktorej okrem ineho najdete online
> slovnik na ktory ked sa klikne ponukne nastavenia,
> nastavte v nom pozadovany preklad "Z-DO" nastavte
> oneskorenie pred zobrazenim prekladu odporucam
> 0.5sek a mozete zacat pouzivat, ked prejdete
> kurzorom na nejake anglicke slovo za 0.5sek sa
> zobrazi preklad toho slova a aj viac vyznamov toho
> ktoreho slova.
> Dufam ze to niekomu pomoze, mne to pomohlo v
> zdokonalovani citania anglickeho textu.
>
> -Milos-

Plne suhlasim s M.F. Pouzivam listicku uz nejaky ten mesiac a super vec staci dat kurzorom na slovicko a je.
Co sa tyka anglictiny, Taxus moc neuznavam nie kvoli tomu ze by to nebolo efektivne ale malokto kdo si to kupil s mojho okolia prestal to po par tyzdnoch pouzivat. Lenivost vyhrala. I ked ja som pouzival obdobnu pomocku kupil som si psychowalkmen ale tiez neprakticke pouzivam iba CD ktore som si stiahol do MP3 prehravaca ale nikdy som si to nedal len tak na usi doma pouzival som to pri praci ktoru som robil v Anglicku.
Najlepsia podla mna metoda je pozerat televizor s anglickymi programom takymto stylom som sa naucil nemecky jazyk a nemam problem rozumiet nejakemu slovu pripada mi to za tie roky ako moj vlastny jazyk i ked som zacal pozerat nemecke programy ked som mal 9 rokov tak neviem presne povedat ako to dlho trva kym sa to clovek nauci jedno viem neviem preco ale rozumiem vsetkemu ale neviem skoro nic povedat asi taky isty problem medzi slovenskym a ceskym jazykom proste si rozumieme ale keby sme si maly rozpravat opacnym jazykom tak to je problem a to su podobne!!!

Moja rada televizia, nejaky ten taxus ak uz ho mame ak nie tak knizka staci a citat anglicke stranky na internete ked niecomu nerozumieme staci nam na to listicka a slovicko mozeme napisat do zapisnika a potom naucit. Hlavne nepozerajte DVD v povodnom zneni a titulky slovenske alebo ceske zvacsa ine povedia a ine napisu sice to ma podobny vyznam ale skor to zmetie

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...