Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

opce u IB ?


maiklos

Doporučené příspěvky

Dobrý večer,
pomôžte mi, prosím Vás, ujasniť si problém súvisiaci s uplatnením.
Obchodujem u IB stratégiu IC. Mám napr. vypísané call na 130, kúpenú ochranu 133 a budem priradená. Ak som to dobre pochopila v tom prípade by som mala hneď uzavrieť danú akciovú short pozíciu - tzn.130 a okamžite vypísať call 130 znovu?
Ďakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 384
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

[bold]Jak na Close Position v TWS? [/bold]
Prosím o pomoc zkušenější uživatele TWS platformy (IB).
Již několik měsíců paper-traduju IC na TWS a jsem v paperu uvězněn jen proto, že nejsem schopen nebo lépe - neumím uzavřít ztrátovou pozici. Selský rozum mi říká, že jakmile dosáhnu svého mentálního SL, označím si v Option Traderu řádek s celým IC a pod ním se mi rozsvítí tlačítko Close Position. Po kliknutí si mohu vybrat jakým příkazem (LMT, STP, MKT,...) a za jakou cenu chci pozici uzavřít. Bohužel se mi žádným způsobem pozici uzavřít ještě nepodařilo, dokonce ikdyž jsem zadal Market cenu. Vždy zůstal můj příkaz v Pending a nikdy nebyl trhem realizován. Prosím o radu - jakým způsobem (prosím o přesný postup) uzavíráte ztrátovou pozici v TWS. Moc děkuji.
Radovan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radovan:
Stejné problémy jsem řešil před rokem. Pokud chceš jet paper na opcích, použij TOS.
V TWS od IB se jenom nauč otevírat a uzavírat pozice bez ohledu na cenu. Uzavírat IC tam musíš opravdu hodně pod cenou. Bohužel na SIM účtu u IB pro opce je doslova nepoužitelná likvidita a reálné obchodování s alespoň trochu odpovídajícími cenami nenatrénuješ.
V live u IB budeš mít mírně horší plnění než na demu v TOS, připrav se že na jednom IC to bude cca 15 UDS.
Vašek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

a likvidovat místo kompletní pozice jednotlivé opce postupně ?

Včera jsem u IB vykupoval "skoronapadené" SPY 127p (za 15 USD, cena byla cca 127.35), plnění jsem dostal během 2-3 sekund (spread byl jen 1 USD).
Otevírat/likvidovat vše za MID zní lákavě, někdy je to ale nemožné.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To vakov:
Trénovat na TOSu nepotřebuji, tam mám natrénováno a používám jen Analýzu, sleduju graf a mám zapnuté alerty. Mluvím o TWS a o mé neschopnosti uzavřít celou pozici. Říkám, že mi to neprovede na simu close position ani když zadám cenu za Market, takže i když volně řečeno křičím: Vyhoďte mě ven za jakoukoli cenu!
Z toho co píšete si tedy mám dedukovat, že v Live se z pozice dostanu?? Takhle se přeci paper tading nedá dělat, když nemůžu natrénovat opuštění pozice v případě potřeby...

Prosím tedy ještě jednou o nějaký jasný příklad jak postupovat, podle čeho zadávat tu "výstupní" cenu a jakým příkazem.
Děkuji
Radovan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

i volba MKT nemusí být nic platná.
Pokud se například budete pokoušet prodat silně OTM opce (tj. z "nenapadené" strany) a to i jednotlivě, nemusíte uspět ... prostě není volume, o Vaše opce není zájem (to zvláště platí s blížící se expirací). A tak bude tak zablokována likvidace kompletní pozice.

I u TOS je podobný problém. Mnohem rychlejší (resp. jistější) je plnění, pokud do pozice (IC) vstupujete/vystupujete pomocí jednotlivých spreadů.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radovan:
Ano, u IB na SIM nezavřeš ani za market. Zkus zavřít za Limit, ale s nesmyslně špatnou cenou a většinou se ti to povede (i tak to ale občas chvíli trvá).
Prostě na SIM si max. vyzkoušíš jak zadat příkazy, smysluplné obchodování ale možné není.

Pokud uzavíráš celý IC, tak klasicky přes vytvořené Combo co jsi vstupoval, ale příkaz Sell a trochu zalovit prémium (na RUT se to vyplatí). Já ještě kontroluji situaci na neohrožené straně IC a pokud jsou opce vzdálené tak, že se již neobchodují, nebo za minimální cenu, tak uzavírám pouze ohrožený spread. Ten musíš vytvořit přes nové Combo.

Vašek

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...