Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

opce u IB ?


maiklos

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 384
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

Prosil bych o malou radu, stáhl jsem si TWS a chtěl bych zatím na demo ůčtu obchodovat opce.
Našel jsem si tady na Finančníku i postup obchodování opcí, ale narazil jsem na problém.

Když spustím platformu TWS - Option Trader a do Quote panel - contract napíšu podkladové aktivum v tomto případě
RUT (Russel 2000) dostanu odpověd - No options are available for this underling.

Nevím co mám nastavit aby mi platforma dovolila zobrazit RUT, tedy jestli to v demu jde.

Předem díky za případnou pomoc, a všem přeju hodně zdaru při obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

komisar1:

Demo volně stažitelné je u IB pouze k seznámení se se vzhledem platformy (jakože koukněte jak to máme hezký...)
Obsahuje nereálná data a na trénování se nehodí.

K otevřenému ostrému účtu je k dispozici Paper účet fungující shodně s ostrým. Ale musí být schválen i nafundován ostrý účet.
Data RUT jsou tuším placená, jsou to nějaké drobné. Opce jsou vidět jen během obchodních hodin.
Když tak zkus SPY, ten by ti jet měl zdarma a na ošahání dema to stačí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuju za vysvětlení

Opce také obchoduji v TOS na RUT tam to chodí dobře.
Ale chtěl jsem se seznámit s IB TWS, když není možné si v TOS otevřít ostrý ůčet pro Čechy.

Tak hledám nějakou alternativu pro opce a RUT.
Pokud má někdo typ u koho a v jaké platformě obchodovat opce, tak budu moc rád, když mi dáte vědět.

Jestě jednou díky za vysvětlení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DOBRÝ DEN, POTŘEBOVALA BYCH PORADIT.
v PŘÍPADĚ ŽE MI JDE IC DO ZTRÁTY A CHCI HO ZAVŘÍT. STAČÍ KDYŽ KLIKNU NA VYPSANÉ NOHY KTERÉ ODKOUPÍM ZPĚT A AUTOMATICKY SE MI PRODAJÍ NAKOUPENÉ OPCE? NARÁŽÍM NA PROBLÉM ŽE VYPSANÉ OPCE ZAVŘÍT PŮJDOU ALE KDYŽ LIKVIDUJI NAKOUPENÉ TAK MI TO ÚČTUJE MARGRIN. POCHOPITEMNĚ NAKOUPENÉ LIKVIDUJI TLAČÍTKEM SEEL A VYPSANÉ TLAČÍTKEM BUY. V PŘÍPADĚ ŽE JE TO PROPOJENÝ A POZICE SE MI LIKVIDUJE CELÁ AUTOMATICKY PŘI NÁKUPU VYPSANÉ OPCE VŠE JE V POŘÁDKU V OPAČNÉM PŘÍPADĚ NEVÍM JAK SE ZBAVÍM NAKOUPENÝCH OPCÍ KDYŽ MI TAM VYSKAKUJE MARGRIN. OBCHODUJI PŘEZ IB. DĚKUJI ZA INFORMACI.
HANCA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

HANCA:
Předpokládám, že stačí dodržet postup nejdříve odkoupit zpět vypsanou opci a následně prodávat nakoupenou. Pokud zvolíš opačný postup, prodáš ochrannou koupenou opci a zbude vypsaná bez omezení max. ztráty !!!
Jinak já pokud neuzavírám celý IC najednou, tak vždy zavírám jako vertikální spread.
Vašek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...