Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FXEngines


TEQA

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 219
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

TEQA FXengines jsem si v demu ze zajímavosti naistaloval a jejich výsledky jsou celkem slušné - což mne zaráží..:-). Fundamenty jsem vždy v obchodu na FX preferoval a TA v kumulaci s FA by měla fungovat ještě lépe... Nechci vypadat jako šťoural, ale pořád mi není jasné jak ta firma (a její absolutně novátorský program), vlastně interně funguje. Když větší a nárazový fundament způsobí náhlý "šleh" 40,50 pips.., nedokáži si představit, jak rychle to dokáží hedgovat. Zkrátka - když cena skoči za sekundu nebo dvě o 40-50 pips, tak broker podle mne nestihne onu pozici tak rychle hedgovat (pokud nedisponuje mechanismem nebo sw, ktery zajistí, že další nový obchod je okamžitě hedgován na stejné ceně). Tedy, hedge se otevře, ale na jiné ceně (pro brokera nevhodné) a tak realizuje ztrátu. U více brokerů nafouknuté spready (guma) sice kompenzují část ztráty, ale při některych abnormálně dlouhých svících to asi nemůže stačit. Někteří brokeři neberou objednávky těsne před a po zprávách vůbec... Já se jim v podstatě nedivím, holt se to asi vše zvládnout v těch pár sekundách nedá (no možna dá, ale aby to zůstalo v oblasti profitability pro daného brokera je mnohdy utopie - a jedná se asi ne o tisíce nebo desetitisíce, ale spíše milióny dolarů). O tomto nyní módním fenoménu (FXEngines), jsem diskutuval mailem s nickem czaussie (který je teď v Austrálii) a celkem se v názoru shodnem (část jeho postřehů jsem použil - viz výše). Jedna jeho další věta : "Obavam se, ze driv nebo pozdeji se spready rozsiri natolik, ze obchodovani tesne pred a po velkych zpravach se stane nemoznou veci"... a s tím bohužel taky souhlasím... FXEngines mne ale přivedl na jinou myšlenku - určit si před fundamenty (nebo v určité hodiny) vlastní hranice - fundamentální pivoty a ty pouze korigovat něčím podobným jako oni (píšou něco o MA či MACD v periodě 5). Zvolil jsem ale ADXMA (což je MA algoritmicky spřažené s ADX) v podobné periodě 5 nebo konzervativnějších 10.. Pak jsem si sestrojil tři vstupy a tři výstupy. Vstupy si buď zadám podle hodin fundamentů, řekněme 10,30 hod...14,30 a 16,00 a výstup v hodinu, kdy obvykle končím - cca 19-21 hod...anebo podle hodin kdy začínám sám (hodiny fundamentů nejsou podmínkou)..7,00..8,00 a pro kontrolu 10,30 hod. - výstup stejný. Algoritmus výpočtu a stanovení pivotů zatím tady nebudu zveřejňovat, je to je ještě syrové a taky secret..:-). Start je jasný a závěry a průběhy vycházejí z předchozího stavu (tedy hodnotí stav mínus pár dnů)..Vytvoří se mi tři přímky a obchody beru, když jsou svíčky nad/pod takto vytvořené hranice. (ohlašuje mi to zvukový alert a samozřejmě graf). Viz graf dnešní "fundamentální" USD/CAD. Zelená 8,00 (kdy se probouzí Londýn), žlutá 13,00 hod. (start Kanada a USA)..modrá 14,30 (fundamenty - CAD HDP)..kontrolní bílá ADXMA - perioda 5. Obchoduji stále podle svých pivotů a S/R, ale to je taky dobrá pomůcka.. FXEngines budu (pokud vybyde čas) průběžně sledovat a pokusím se to komentovat s větším časovým odstupem. Nevím zda tě moje odpověď plně uspokojila, ale týden je příliš málo na závěry...:-)..anebo spíše si počkáme na někoho, kdo si otevře u FXEngines live účet a po měsíci, půl roce se podělí o své zkušenosti. Vše co snadno vydělává je mi podezřelé..:-):-). SID

1883

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dow Jones Napsal:
-------------------------------------------------------
> TO LISAKUS:
>
> vyzbrojil si sa fakt pekne, nenapisal by si prosim
> link, odkial si si zapol tie JAVA grafy,
> celkom sa mi pacia a tiez by som ich rad pouzil.
> diky
>


ty java grafy jsou z fxengines.com, minulý týden v pátek byla jejich reakce o cca 5 sekund rychlejší než VT

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:

díky za odpověď. Jasně že týden je krátká doba, ale i tak vidím, že máš nějaké postřehy a jsme rádi, že tě to inspirovalo k dalšímu velmi zajímavému poznatku.
Dle informací na jejich serveru je platforma FX Engines propojena s FXCM a jim posílají už otevřené objednávky za market. Takže to pak už bude záležitostí FXCM a protože je ale ta jejich platforma založena výhradně na fundamenty, musí to mít nějak zmáknuté. Mají 6000 uživatelů a ti by začali hodně rychle řvát, kdyby to nefungovalo. A s tím podezřením to já zas tak černě nevidím. Ono když to tak vezmeš, tak obchodování na data by vydělávalo snadno všude, jen k tomu nejsou u některých brokerů podmínky.
Poslal jsem $$$, takže počítám, že NFP pojedu už live. Budu to testovat a po měsíci na live tady zveřejním výsledky a ostatní poznatky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne jak napsal Sid. Taky me zarazi, ze se FXEngines chlubi naprosto perfektnim plneni prikazu okamzite po zpravach. Na svych strankach maji napsane, ze jsou softwarova firma a softwarova firma prece nemuze nejakym programem ovlivnovat rychlost exekuce prikazu u brokera. A pokud spolupracuji s FXCM, tak prece zalezi hlavne na nich, jak rychle se bude prikaz exekuovat, nebo se pletu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No a právě proto pojedu live, abych si otestoval, jak to ve skutečnosti je. Jinak můžeme spekulovat donekonečna co a jak. To okamžité plnění tam je, ale na demu mi to dělalo od open svíce rozdíl 15 pips. Ale při té rychlosti na datach je asi prakticky nemožné u nikoho, aby měl člověk plnění na open svíce. (chce to otestovat entry na PRICE volbu - třeba 5 pips od akt. hodnoty v 14:29).
Ale já hlavní kouzlo této platformy vídím v tom, že si můžeš kombinovat různé varianty entry a exitů, nechat to běžet automaticky atd. Dále si můžeš měnit podmínky vstupů a výstupů a to třeba i 25 sec. před zprávami, což ve srovnání s VT je někde úplně jinde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...