Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 234
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to ddeenniissaa

tak to by som radsej zohnal tie intradenne data, nepotrebujete nejak presne tickove data, postacia aj 5 minutove.ale nie je mi moc jasne preco testovat kukuricu od roku 2000, to je uz davna historia, v roku 2000 je uplne ina volatilita trhu ako dnes takze na zaklade roku 2000 plus buducnost by som teda OS netestoval, samozrejme na nejaky ten backtest nehovorim, ale co sa tyka stanovenia SL al. PT je rok 2000 uz davno za nami....:), ja by som siel max. 2 roky do zadu, aj to sa mi zda moc

''PRAVDA JE SILNE SUBJEKTIVNA ZALEZITOST''

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 months later...

Ahoj vespolek!
Na těcto stránkách je to můj první počin, tak díky za toleranci.
Při zkoumání grafů jsem též narazil na rozdílné hodnoty H,L,O,C. (konkrétně bavlna CTK09 na stránkách BRITEFUTURES.COM)
Na těchto stránkách byl uveden 2.6.2008 na dením grafu L81,00 H 81,97.
Přitom na grafu týdením pro den 2.6.2008 L 64,85 H66,76.
Tudíž se ani zhruba nepotkaly. Přehlídl jsem něco? Chtěl jsem začít zkoušet nějaké obchodní strategie, ale v tomto
mám zmatek. Jak mám poznat za kolik se opravdu prodává a kupuje?
Nemám žádné zkušenosti ani s akcemi, tak prosím ,,po lopatě".
Dík Modrák.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to modrak1k:
přijde mi, že srovnáváte ceny H a L různých kontraktních měsíců ... ceny L 64,85 a H 66,76 mi odpovídají 2.6.08 pro kontraktní měsíc July 2008 (CTN8), tedy aktuálně nejlépe obchodovatelný a ty vyšší ceny H a L mi tak nějak vychází Vámi uváděný kontraktní měsíc CTK09, ale na ten bych ještě na čas zapomněl, je tam nízké volume, ted se obchoduje CTN08, možná i CTZ08

snad Vám to pomohlo,

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mira_k:
Díky za odpověď.
Díval jsem se znovu na CTK 09 asi do roku 2017 (co dala nabídka v menu) a pořád byly zobrazeny ty samé data
a graf vypadal úplně stejně
Nejsem v anglčtině nijak kovaný, tak může být problém v nějaké drobnosti nastavení, nebo je nějaká chyba na těch stránkách.
Každopádně mám jasněji.
Dík a taktéž přeji hodně zdaru.
Modrák

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Pokud se bavíme o kukuřici, není mi stále jasné, o které kukuřici se bavíme. Všude na světě jsou pole a zemědělci vyrábějící kukuřici. To si můžu vybrat, kterou tu konkrétní kukuřici od konkrétního výrobce si vyberu nebo je nějaká celosvětová cena kukuřice nebo to je nějak jinak? Stejná otázka platí i pro jakékoliv jiné zrní, zlato, ropu atd.
Předem díky za objasnění.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: xmms Na burze se obchodují standartizované kontrakty. Pokud jste nepřišel na burzu nakupovat přímo komoditu,jste spekulantSpekulanty zajímá zisk,ať je z čehokoliv.Je mi jedno,odkud je můj kontrakt kukuřice.Není mi jedno kam kde cena,pokud ho vlastním.Vůbec už mě nezajímá,co bude pokud žádný už nemám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...
  • 3 months later...

no ja za necely měsíc zhodnotil cely zbytek sveho učtu z 12 tis na 30 000 kč a to jen pozičnim obchodovani kukuřice short od 450 po současnost dnešek je al extremni a je tam gap jak sviňa mě nezajima co bude při obchodovani ale to co je jinak abych se dostal na puvodni stav učtu to je 96 tis tak to je možna jak se zadaři měsíc.Corn obchoduji pomoci MACD žadneho jineho indikatoru a to ještě divam se jako tak na cely graf či pada či ne takže macd rozhoduje jen z 80 % zbytek to co vidim v grafu jedu přes server emax pokud ho znáte ale obchoduji přes fio

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni!
Zatím toho o obchodování moc nevím, ale nadchlo mě to a určitě se to časem naučím... Rád bych se zeptal někoho zkušenějšího, co se dnes stalo na trhu kukuřice? Nějak neumím najít příčinu toho gapu co tam vznikl a to, že se dál nic neděje. To došlo k uzavření trhu z důvodu překročení nějakého daného propadu této komodity nebo se stalo něco jiného? Omlouvám se, jestli je tato otázka banální, ale chtěl bych pochopit, co se vlastně stalo aby mě to příště nepřekvapilo. Díky za rady

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...