Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
maty

Software pro zacatecnika

Doporučené příspěvky

Ahoj vsichni,

Mam pocit ze teoreticky jsem si uz docela dost precetel a ted bych chtel zkusit papertrade a backtest, na intradenni obchodovani, ale vubec nevim jaky software si poridit. Tak jsem mrknul na wiki a tam byly 3 Amibroker, Sierra a Medved. Ale nejak se v tom vubec neorientuju. Chtel bych poradit jaky by byl asi nejvhodnejsi software pro zacatecnika, kdyz bych na tom chtel obchodovat pomoci Woodie CCI a taky klouzavych prumeru. A taky tak nejak cenove dostupny.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
maty,

spatne jste hledal. Ve foru je kazdy z programu velmi dobre popsan (zvlaste Sierra a do velke miry i AmiBroker).

Medved - zdarma; jednoduchy; neumoznuje efektivni backtest
Sierra - velmi kvalitni; dobre cenove dostupna aplikace (level 2 (pro backtest) za $14 USD/mesic; level 3 (live trading s IB) za $16 USD/mesic)
AmiBroker - da se velmi dobre programovat a umoznuje vcelku efektivni praci s grafy; cenove je podobny jako Sierra

Ja mam AmiBroker i Sierru a jednoznacne preferuju Sierru, stejne jako asi vetsina mistnich. Je to velmi kvalitni, dobre rozsiritelna aplikace, ktera se hodi jak pro backtesting a papertrading, tak i pro live obchodovani.

Dalsi informace najdete v prislusnych vlaknech v diskusi a na strankach aplikaci.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Diky za radu, tak asi si poridim tu sierru. Me osobne se zda nejlepsi. Ale to se asi musi platit prez ucet, nebo jak? Ja nikdy nic z ciziny nijak nemel, tak nejak nevim jak to funguje. A k tomu si budu muset i zaplatit data ze?

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Jinak pokud nemáte zahraniční platební kartu, je nově možné zakoupit Sierru také v ČR.
Řada lidí měla se zahraničními platbami velké problémy a proto jsme zde připravili toto řešení. Podrobné info viz:
www.financnik.cz/exe/sierra/
Petr

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
maty: ja pouzivam Medved QT a 15 min oneskorene data prophet.net,vsetko free. Pre mna je to na zaciatok s futures najlepsie riesenie,na ine kombinacie sa da prejst hocikedy,ked zistis,co presne potrebujes.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Ja zacinal se stejnym resenim - zdarma - a myslim ze to byla dobra volba.

po dvou mesicich jsem si poridil data od IB

Dnes po dalsich 2 mesicich jsem si zaplatil sieru na 6 mesicu - hlavne kvuli backtestum.

Pete

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Tak me napada - existuji i jina reseni, ktera jsou pomerne rozumna. Treba demo ucet u Global Futures - akorat netusim, jak (jestli) je casove omezeny. Soucasti je slusna platforma (imho se v ni dobre zorientuji uzivatele Visual Tradingu; me moc nesedi) a ziva nezpozdena data. Podobnych reseni je vic - treba eSignal ma trial verzi, taktez s daty. Naucit se ovladat novou platformu je otazka jednoho odpoledne, takze clovek muze relativne slusne prezivat v zacatcich i s trial verzemi ruznych aplikaci. :-) Dalsi moznosti je trenink technicke analyzy na forexu, kde jsou bezne k dispozici data i platformy zdarma a zakladni principy TA jsou stejne jako u komodit. Osobne si ale myslim, ze drive nebo pozdeji se urcite vyplati prejit na jednu kvalitni platformu (Sierra), s niz chce clovek v budoucnu obchodovat, a te se drzet. Pokud se nekdo boji investovat do tradingu $16 USD mesicne, pak je asi zbytecne se touhle oblasti vubec zabyvat.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Ne ja se nebojim do tradingu investovat 16 USD, ale je mi teprv 17 a ani nemam platebni kartu svoji, tka prave nevim jak bych to platil, a kdyz uz sme u toho, tak zatim je 16 USD pro me docela dost penez, i kddyz dalo by se to nejak vyresit.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
maty,

co se tyce platby, tak se staci podivat na odkaz, ktery v tomhle vlaknu a na tehle strance vcera uvedl Petr (da se platit prevodem na tuzemsky ucet): www.financnik.cz/exe/sierra/

Pro backtesting staci level 2 za $14 USD (asi 300 Kc/mesic), coz se imho da zvladnout... Ale v kazdem pripade - at se dari se SW, ktery si vyberete. Co vim, tak Medved neumoznuje backtesting a je problematicke v nem rozumne pouzivat vetsi sadu indikatoru. Sierra je proto vyrazne zajimavejsi a navic, pokud v ni pak budete naostro obchodovat (resp. sledovat live grafy), tak je urcite lepsi se s jejim prostredim co nejlepe szit.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Este jednou vsem dik za rady, a chtel bych se zeptat, jak dostanu do Medveda grafy z prophet.net ? ja se na prophet zaregistroval, ale netusim jak to udelat abych mel data z prophetu v medvedovi, prosim poradte mi.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
maty
Do okna Zdroj zaklikni prophet.net for proxy
V hlavnom okne klikni na Portfolio,klikni na Portfolio-editace / ak mas zapnutu cesku verziu /
do tabulky vloz trebars YM0609, a OK
symbol by sa mal objavit v tabulke hlavneho okna,klikni na nej na bunku chart a vyskoci ti okno
klikni na Portfolio a v nom Aktualizuj a malo by ti natiahnut graf.
Zatial mi vsak este data nejdu,asi az po otvoreni burz o 15.30

a malo by to ist
ak nie,tak mi daj tvoj kontakt na Skype a skusim ti pomoct
ja somto zvladol systemom pokus-omyl + angl.Help

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Zapojte se do diskuze

Příspěvek můžete vložit nyní a registrovat se později. Pokud máte na serveru účet, přihlašte se a příspěvek bude publikován pod Vašim uživatelským jménem.
Poznámka: příspěvek bude uveřejněn po schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na tento příspěvek..

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Předchozí obsah byl obnoven.   Smazat obsah editoru

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.