Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Software pro zacatecnika


Doporučené příspěvky

Ahoj,

chcel by som skusenejsich poprosit o radu, som uplny novacik mam prestudovanych viacero knih a aj viacero obchodov s akciami. Rad by som zacal backtestovat rozhodujem sa medzi ninja a sierra, prosim o radu co by bolo lepsie, resp. efektivnejsie - aj vzhladom na pristup k historickym datam.
Precital som si tu viacero vlákien ale ako vidim tie podmienky sa za tie roky menia, tak neviem co je uplne aktualne a predsa je lepsie sa spytat skusenych

Dakujem

Jaro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 133
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jarik12
vlastním Ninju a nyní mám i pronajatu Sierru. Má zkušenost je jednoznačně pro Sierru.
Ninja T je nestabilní, u dat od IB docela drží (data vlastně natahuje IB platforma TWS, tak proto), ale mé další data od CQG mi za den spadnou třeba pětkrát. Komodity mimo indexů jsou často zobrazovány špatně. Pluginy, které jsou u Sierry zdarma musíš u Ninji dokupovat atd...

Ninja Trader je vyroben velmi přitažlivě a snadno se zalíbí, ale jeho nastavení jsou proti Sieře podstatně chudší.

Ninja Trader je v osekané formě zdarma "na furt" a Sierru lze vyzkoušet tuším měsíc rovněž zdarma.

Držím palce,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem za odpoved PetrPavel :)

tak radsej teda tu Sierru, kolko ta tam +/- stoja naklady dajme tomu mesacne ak by som uvazoval s tym ze chcem skusit backtest, sim a snad raz aj live intradenne obchododovanie? A ake data by pre mna v tom pripade a od koho boli najvhodnejsie.

Viem ze to tu isto niekde je napisane....ale je to priam more odkazov a uz sa v tom stracam

nech sa dari.

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Ahoj,
taky zacinam, a resil jsem jak vubec zacit, idealne bez nakladu, nez zjistim jestli je obchodovani na trzich neco co by me mohlo bavit. Nakonec jsem se dopracoval do takoveho zajimave konceptu, mozna by mohl byt pro nekoho zajimavy, ale jako vzdy je neco za neco. Ve virtualnim prostredi, (vmware player) bezi virtualni os win 7,( testovaci license z ms na 180 dni zdarma) s nainstalovanou Sierou (dle mistnich zkusenosti jednoznacne nejlepsi nastroj pro zacatecnika). Poznamky mam v One note (nove je zdarma).

Vyhody - je jenom jedna a to, ze je to zadarmo a plne funkcni reseni.
Nevyhody - reseni funguje jenom 14 dni ( 14 dni je free licence Siery), tak ho musim kazdy refresnout (reinstalace).

Je pravda, ze pro backttesty je toto reseni pouzitelne vyrazne dele.
A ano jedna se o docasne reseni do zacatku, pak i ja prejdu na placeny model s nakupem pres financnika. :-)

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Pročetl jsem zde mnoho diskuzí - včetně těch starších a stále nejsem rozhodnutý, který software si vybrat. Jsem začátečník. Chtěl bych na tomto software teprve backtestovat, časem papertradovat. Zároveň chci u tohoto sw už zůstat pro reálný účet, abych vše již uměl ovládat a nemusel přecházet na další sw a složitě se jej učil ovládat.
V současné době pro sledování trhů používám MetaTrader - ano zkreslená brokerská data, ale zatím na tom pozoruji chování trhů.

Vyzkoušel jsem - [bold]SierraChart[/bold] - placený, nevzhledný a osobně mi přijde dost složitý - případné programování indikátorů v C-like syntaxi. Taky nic moc.
[bold]NinjaTrade[/bold]r - celkem pěkný, ovládání se zdá relativně jednoduché. Nevýhoda - broker, u kterého si někdy v budoucnu plánuji otevřít účet - AMP Futures, tento typ SW již nepodporuje, Také mi vadí, že je vyvíjet přímo společností, která je i broker, což mi nepřijde zrovna nejlepší řešení. Dále také to, že má vyjít v nejbližší době (rok) nová verze NT, která bude mít zcela jiné GUI.
[bold]MultiChart[/bold] - osobně to byl můj favorit, dle recenzí, vzhledu a všeho. U AMPFutures je základní verze zdarma. CO mi na něm nesedlo, je obtížnější chování a osobně mi i přijde dost náročný na PC. Přemýšlím, jestli mu dát znovu šanci. Samotná instalace a napojení na DEMO data bylo dost obtížné a stále vyskakovali nějaké logovací okýnka, přestože vše již bylo nastaveno.

Co od SW chci?
Chci intradenně obchodovat, časem snad, dají-li finance a zkušenosti, AOS.
Chci používat jednoduchý, případně objektový jazyk - ne C-like. :)
Přál bych si, aby program byl intuitivní a příjemně se ovládal (to Sierra bohužel není)
Rád bych aby psaní vlastních indikátorů bylo v pořádku a nemusel se program nějak obcházet.
Větší skupina uživatelů okolo této platformy by byla taky fajn - takže bych nerad používal nějaký "nezvučný" a neznámý SW.
Poslední věc – aby byl zdarma – alespoň pro testování intradenních historických dat po dobu BT. Pokud budu připraven jít na real, nebude mi dělat problém zainvestovat.

Pokud jste někdo procházel něčím podobným, prosím poraďte. Momentálně mě od BT "zdržuje" vlastní výběr platformy. A že jsem jich vyzkoušel. Asi jsem moc vybíravý. Předem všem děkuji za reakce a hezký den přeji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tímto si procházel každý.

Výběr software je o tom, co skutečně potřebujete.

Pokud budete chtít AOS, skončíte u TradeStation nebo Multicharts.
Pokud budete chtít obchodovat orderflow, patrně skončíte u SierraChart.

Pokud hledáte něco co tak nějak funguje univerzálně, nemáte žádné zásadní preference a je to zadarmo, tak je jednoznačná volba NinjaTrader. Později můžete vždy přejít na jiný software. To nejmenší je zvolit si jiného brokera. V kategorii "AMP" jich je opravdu hodně.

P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frantisek.frantisek:

Z vlastní zkušenosti bych poradil - neptejte se ostatních, dejte na svůj vlastní názor! Tedy, co vám vyhovuje, s čím se vám dobře pracuje, co vám přijde zajímavé (z toho a toho důvodu). Ať už vám zde lidé poradí cokoli, co vám to bude platné? Obchodovat s tou platformou budete vy, ne někdo jiný. Takže důvěřujte vlastnímu názoru, nebál bych se říct i instinktu, intuici. Já jsem si před lety takhle vybral během pár dnů, a do dneška nelituju (a je úplně jedno, pro co jsem se rozhodnul :-). Berte to tak, že trading je o schopnosti rozhodovat se, a to mnohdy i v řádech sekund. Chápu, že váš dotaz směřuje asi zejména na objektivní kritéria, ale i tak... trader musí být schopen učinit samostatné rozhodnutí... A je třeba si taky uvědomit, že žádný SW není zcela dokonalý. Když to ale budete brát tak, že každá taková "nedokonalost" je vlastně (skrytou) příležitostí (a to rozhodně je !), nebudete to pak vnímat tak fatálně.

Ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Práce na PC mi nedělá problémy, ale software pro obchodování ve spojení s daty je pro mě dost chaotické. Nějaký čas jsem tomu věnoval, NT mi přijde zajímavý pro sledování live grafů s tím, že je zdarma a data jsou také zdarma - od CQG. Jinak dělá psí kusy.

Více se mi zamlouvá Sierra, chtěl bych se optat jaká konkrétní ticková data bych měl použít pro intradenní backtest pokud bych si na měsíc koupil licenci a data stáhl, tedy pokud to je stále možné.

1) Koupím si licenci
2) Grafy otevřu přes - Date trade service / SC historical data / Find Symbol / zvolit symbol / a poté - Open Intraday chart ?
3) Stáhnu data

Intraday chart mohu použít i pro vyšší timeframe než 1 den? Akorát na stránkách píší, že to tahá více dat než Historical charts, ale to mi nevadí. Historical charts je spíše pro poziční obchodování? Nebo jaká je jejich využitelnost?

Díky za případné odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Dobrý den, potřeboval bych poradit nějakou online platformu, kde jsou přesná a rychlá data pro obchodování, je v češtině, má možnost počítání klouzavých průměrů a je zdarma, jelikož jsem tu četl, že spousta českých brookerů, co nabízí platformy, tak jejich data nejsou vůbec reálná, ale převážně vymyšlená. díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Záleží na produktu. Pokud se bude jednat o regulovaný trh, např. akcie nebo Futures, budou data u všech brokerů stejná. Případné odchylky lze s úspěchem reklamovat. Většina brokerů ale nabízí obchodování s deriváty, převážně CFD. To jsou neregulované produkty. Ty mohou být na indexy, akcie, komodity apod. Tento kurz má jako podkladové aktivum regulovaný produkt, např. u CFD DAX to je DAX Futures, ovšem u každého brokera bude jiná korelace. Čím horší broker, tím větší rozdíly, zvláště v době vyšší volatility. Broker u CFD kurz někdy přidrží, jindy "vypíchne", prostě hraje proti tobě s cílem dostat tě z pozice se ztrátou. Historická data na CFD nemají žádnou relevanci, téměř nikdy je proto brokeři ani nenabízejí. A pokud ano, tak jsou stejně neověřitelná. Na druhou stranu CFD mají často vysokou páku a na reálné obchodování stačí relativně malá částka. U seriózních brokerů bude i na CFD korelace na podkladové aktivum relativně vysoká. Postavit ale AOS na CFD kurzech s úspěchem nelze, stejně tak jako strategii malých stop loss. 

Z "českých" brokerů lze doporučit např. XTB a jejich platformu xstation5. Obchoduje se v korunách, produkty jsou ale CFD. Platforma obsahuje dostatek nástrojů pro technickou analýzu a je komplet v češtině. 

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 20. 4. 2017 at 19:47, ASDF napsal/a:

Záleží na produktu. Pokud se bude jednat o regulovaný trh, např. akcie nebo Futures, budou data u všech brokerů stejná. Případné odchylky lze s úspěchem reklamovat. Většina brokerů ale nabízí obchodování s deriváty, převážně CFD. To jsou neregulované produkty. Ty mohou být na indexy, akcie, komodity apod. Tento kurz má jako podkladové aktivum regulovaný produkt, např. u CFD DAX to je DAX Futures, ovšem u každého brokera bude jiná korelace. Čím horší broker, tím větší rozdíly, zvláště v době vyšší volatility. Broker u CFD kurz někdy přidrží, jindy "vypíchne", prostě hraje proti tobě s cílem dostat tě z pozice se ztrátou. Historická data na CFD nemají žádnou relevanci, téměř nikdy je proto brokeři ani nenabízejí. A pokud ano, tak jsou stejně neověřitelná. Na druhou stranu CFD mají často vysokou páku a na reálné obchodování stačí relativně malá částka. U seriózních brokerů bude i na CFD korelace na podkladové aktivum relativně vysoká. Postavit ale AOS na CFD kurzech s úspěchem nelze, stejně tak jako strategii malých stop loss. 

Z "českých" brokerů lze doporučit např. XTB a jejich platformu xstation5. Obchoduje se v korunách, produkty jsou ale CFD. Platforma obsahuje dostatek nástrojů pro technickou analýzu a je komplet v češtině. 

V XTB jsem to zkoušel asi před 10 lety a nyní jsem se k obchodování chtěl vrátit, ale stránky XTB jsou zrušeny a tady někde jsem se dočetl, že právě nemají reálná data, takže i kdybych tuto platformu někde ztáhnul, což ani nevím, kde, jelikož jak jsem psal jejich stránky už neexistují, tak jejich datům se stejně nedá věřit.

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak koukám, že už opravdu fungují, když jsem je, ale hledal před měsícem, tak vůbec nešli. Jinak jakou platformu tedy mám zvolit abych pak mohl přejít na placenou formu s tim, že data budou opravdu reálná a nebudu obchodovat pouze s brookery té dané společnosti, jak jsem už psal, četl jsem že reálná data maj snad jen společnosti přímo v USA, ale u nás ne. Ještě doplním, že se mi jedná o obchodování komodit, jak intradení, tak poziční.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...