Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodování zpráv


Retro

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 397
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahojte vsetci,co obchodujete spravy.

Mam taky problem,ze vo VT Traderi mi niekedy nejde zadavat entry objednavky...
Asi tak 3 min pred vysledkami si zvycajne zadavam entry, 10 pips + a - voci aktualnej cene.
Ked je ale graf moc vysoko alebo nizko,tak to nejde zadat...Skusal som aj zmenit nastavenie High&Lows,
aj tak to nejde.Aj ked ich zmenim na mesacne alebo aj ked ich odstranim uplne tak tie entry proste nejde dat...
Som z toho uplne frustrovany,lebo uz som vdaka tomu prisiel o dost vela penazi-jasne ze nie o miliony ale aj tak...
Je to dost demotivujuce ked si clovek nemoze nastavit orders a potom po vysledkoch len smutne pozera,kolko by na tom
zarobil...

Neviem co s tym,prosim poradte,v obchodovani na Forexe som zaciatocnik az mierne pokrocily.
Toto mi ale strasne lezie na nervy...

vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

adiratus
Ak sa nemýlim, CMS takto bežne obmedzuje obchodovanie správ, zato nemajú gumový spread. Okrem toho, podľa Sida regurélne, vymetajú SL-sy umelými špicami.
Ak to nepovažuješ za tajné, zaujímal by ma tvoj systém na obchodovanie správ. Ja keď dám obojstranné entry ako ty, hoci aj na sekundu presne, tak mi to spoľahlivo vymetie obe pozície, resp. skončím sám so stratou na oboch. Po nejakých 30 minútach sa už nedá hovoriť o obchodovaní správ, to už nepočítam. Skúšam len demo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To premnath:
Necakal som ze tak rychlo mi niekto odpovie,tak vdaka...
To s tymi spicami som si vsimol,obcas je to dost na figu-ja to volam Cibazol.

No tak ti to popisem podrobne:
Ako ekonomicky kalendar pouzivam Forex Factory-neviem ako ty...vzdy mam nastaveny budik 10 min pred nejakymi vysledkami-obchodujem IBA High-impact-ove fundamenty,lebo sa spolieham na maximalny efekt on Release.
Ked je 5 min pred vysledkami skontrolujem,ci uz vysledky nahodou nie su-aj to sa mi uz stalo,ze boli skor.
Ak nie,pockam este 2 min.-ide o to,ze ako som si vsimol,ked je kurz tesne pred vysledkami velmi volatilny-ze skace
aj 10 pips hore-dole-tak tie fundamenty budu stat za nic...ked naopak kurz viac-menej stoji co ja viem na 1.5300
alebo kolise jemne 2-5 pips,je dost vysoka pravdepodobnost,ze to bude Supa.

Aj ked v tradingu samozrejme anything can happen...Ked teda usudim,ze vsetko vyzera vcelku fajn tak nastavim orders:
1, aktualna cena +10 pips
2,aktualna cena -10 pips

Takisto nastavim aj Limity:

1,aktualna cena + 24 pips
2,aktualna cena - 24 pips

Stop lossy "zhora aj zdola" mam minimalne ---> 8 pips
Takto mam system,kde pravdepodobnost v rezii straty: profity= 1:3

Co nie je vobec zle,lebo aj ked ti to 3x nevyjde,tak jednym obchodm to zmazes...
A ak otvoris napr. 0.4 minilotu,tak riskujes iba 32 USD,kdezto ziskat mozes 96 USD...
A takto ti staci aj mini account s 300 USD.

Este vyuzivam to,ze akonahle ide kurz v mojom smere,tak zrusim opacny order,t.j. ak ide kurz do Short-u tak Long-ovy order zrusim.Tak eliminujes pripadny neuspech z druhej strany...ja sa proste spolieham na to,ze mi kurz dosiahne v jednom smere moj limit,cize 24 pips.potom uz neobchodujem

Zasadne ale neobchodujem fundamenty,ktore nemaju pevny vysledok "on release" (neviem to ani prelozit)
proste ak 08:30 EST maju byt vysledky ale nie je tam ziadne cislo-to su napriklad konferencie ako
FOMC-federal open market commitee a taktiez ECB press conference a vyhlasenie chairman-ov Fedu alebo ECB.
Obchodujem iba USD fundamenty zatial-je tam maly spread na EUR/USD a USD/JPY

POstupne ako clovek ziskava cit tak nie je zle experimentovat s limitom-posunut ho z 24 napr. na 30 a zvysit profity.
Z vlastnej skusenosti viem ze dost dobre fundamenty su GDP,German Ifo Business Climate Index a urcite Non-farm
unemployment a podobne spravy...ono v podstate plati jedno a to iste-aby bol vysledok o dost. iny ako forecast.
lebo ak su aj interest rates 4,25 % a novy vysledok je tiez 4,25 % neurobi to skoro nic.

Dobre je to este sledovat.Napriklad ked sa to hned nerozbehne,tak to hned zrusim.Alebo ak to ide 15 pips v mojom smere ale nejakych 10-20 sek. to stoji,tak to vypnem tiez-radsej skoncit 10 pips v profite ako ist do minusu,ked uz si v profite bol...clovek to proste musi sledovat a ak to nejde hned v jeho smere tak to reba vypnut-zatial to tak bolo skoro vzdy...Stavaju sa take whipflashe-tym si asi myslel tie spice.ze ide to 20 pips v tvojom smere a potom zrazu to skoci do proti-smeru...preto to treba vypnut.

Ono aj ked to vyzera uplne jednoducho,je tam velmi vela detailov,ktore vzdy zavazia...ale ide aj o skusenosti a o ten
akoby cit na to-ten sice zatial nejaky extra nemam,ale urcite sa casom zlepsi-je to ako s jazdenim v aute.Po autoskole vies co mas
na ceste robit ale az po nejakom case ti to pride ako rutina.

Tak toto je tak zhruba vsetko,ale kludne sa opytaj este na cokolvek !


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...
  • 4 týdny později...
  • 1 month later...

doufám, že jsem ve správném vlákně. Např. pokud daily supports and resistances EUR/USD ukazují následující:

S1 1.3555
S2 1.3471
S3 1 3417
R1 1.3693
R2 1.3747
R3 1.3831

znamená to kde se asi mohou nacházet S/R??? Ale pokud to je odhad na den, tak to se může obchodovat i např.2 dny?
Nebo to chápu špatně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Leila
V tomto prípade ide asi o S/R, ktoré sú vypočítané z ceny predošlého dňa, prostredná, ktorú tam nemáš sa volá pivot. S/R je v podstate každé otočenie trendu, v tomto prípade sa dúfa, že cena sa na týchto vypočítaných hodnotách môže otočiť. Pre budúci deň sa zase vypočítajú nové hodnoty z dnešnej ceny. Ako sa to počíta nájdeš napr. na finančníku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...