Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodování zpráv


Retro

Doporučené příspěvky

Zdravím, možná se tu někde o tom už diskutovalo (v tom případě se omlouvám za začátečnický dotaz), ale kde prosímvás čerpáte na netu fundamentální informace? Nemyslím tím časy na forexfactory.com, ale přímo aktuální dění co ovlivňuje obchody. Třeba včera jsem přišel o pěkných pár pips jen proto, že se dělo cosi v Řecku (euro šlo tím pádem dolu) a já se to dověděl až večer z TV. V takových případech asi není dobré spoléhat na tech. analýzu..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 397
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...
  • 6 months later...

*********Ahojte financnici !*********
===========================

++ Obchodujem na 5 minutovych grafoch parov EURUSD a GBPUSD s RRR 1:2, az 1:3.
Do obchodu vstupujem pri cervenych fundamentalnych spravach pri superklikani na refresh vo forexfactory. Vystupujem na tom istom ticku co vstupujem.
StopLoss : -5pips, PohyblivyStopLoss : 3pips.

++ Vsadzam na aktualny vykyv vzhladom na spravu. Smer (farba indikatora / cervena-zelena) a velkost odchylky (v % odchylkky) urcujem podla forexfactory.com

++ Niekedy vsak spravy pridu o 5-30 sekund neskor a z 20 pipsoveho pohybu stihnem tak 5.
Skusal som USA, europe bloomberg ale spravy prisli po 5 minutach co nema ziadny vplyv.


--Moja otazka znie : [bold]kde najdem najrychlejsie zapisane spravy z forexu ako na forexfactory?[/bold] A este kto ma skusenosti s podobnym typom obchodovania.

*********Dakujem***********

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj krakra, ano pouzivam metatrader 4.

1. otvorim si dany chart, ktoreho caka sprava.
2. nastavim si F9 na order, prepocitam si objem obchodu podla StopLoss, kolko % chcem vlozit a vyske uctu
3. klikam refresh na spravu na forexfactory.com a ked je odchylka dost velka, vstupim do trhu sell /stop podla farby
4. kedze trh skutocne naberie na obratkach z trhu vychadzam podla mojho EA (SL -5, trailing 3), aby mi to priliz nesklzlo (napr. 10 pips proti mne za 2 sekundy)
5. obcas idem aj TargetProfit, ak je odchylka mala

medzi moje chyby patrilo posuvanie stoplossov, cim som sakramensky znizil RRR, preto ten EA to robi za mna.
obchodujem microFX s 13$ uctom.. skusal som reversal day, kratkodoby strednedoby, dlhodoby vrchol/dno, 2 cross klzave priemery, a Ross hooks (vratane 123) - pri vsetkych typoch congestion (mam na to vynikajuci script). Na vsetko som si robil EA a backstestoval (kedze studujem programovanie) a tikal na 1 minutovych grafoch s nastavenim vlastnej periody (simulacia skutocneho trhu, nie iba po tickoch danej periody) - zial po XXXX testoch som nenasiel nic, co by fungovalo, a to som sa snazil pridat maximalnu dynamiku).
forwardoval (normalne obchodoval) som okrem tych x-dobych topov a bottomov
"backtesting" sprav si robim takisto cez indikator ktory zobrazuje vsetky spravy v grafe (volne dostupne na forexfactory) so vsetkymi moznostami

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To marek.fronk:
1) samozřejmě každej chápe že si otevřeš graf kterého se zpráva týká
2) když víš kam dáš SL, tak musíš vědět kde chceš vstoupit, MT4 neumožňuje zadat do jaké vzdálenosti od vstupu dáš SL, ale na jakou hodnotu.
3) No než se na forexfactory objevý hodnota zprávy tak už může být pozdě, hodnoty na FF jsou prej aktualizovány ručně, pokud chceš znát hodnoty předem musíš si zaplatit nějakou službu.

Ty obchoduješ mikroloty ? - pěkný papertrading. Když obchoduješ mikroloty, tak odezva je rychlá, až pojedeš plné loty odezva bude pomalejší.
Podle mě je vstupování ručně marketem na zprávy dost zvláštní a ošidné, podle mě nejde zareagovat včas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

-stoploss a trailing si urcim do advisora, MT dovoluje minimalny 15 a dlho to trva kym sa to nastavi
-takto to robim uz mesiac a zatial to vychadza takmer vzdy, zial nie stale som pri pocitaci

Krakra mozem sa ta spytat, kde by som mal zacat hladat tieto platene sluzby (popripade nejaku mi odporucit, najlepsie pomer cena/kvalita), alebo pod akym klucovym slovom su zname.
Vdaka :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mno..... tak co se týče rychlosti zpráv, tak výsledky posílá každý solidnější broker přímo do platformy. Mají to tak i MT4 brokeři. Je to rychlejší než FF, ale ani podle toho se podle mě nedá moc obchodovat. Proč nezapátráš na netu? Google je skvělý rádce.

Na vyhlašování news mají především licenci největší agentury Bloomberg a Reuters. Od nich pak přebírají informace další.
www.TradeTheNews.com - vyhlašují slovem a písmem

Autoclickery (program na klikání dle výsledku news):
www.fasteconomicnews.com
forexmuse.com/
forextradersdaily.com

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...