Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodování zpráv


Retro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 397
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Maatej
na místní londýnský bank trh se stejně nedostaneš, takže je zbytečné ti tady něco o tom povídat....
Mimo zkušeností jiných klientů, je vždy dobré se podívat na regulační nebo nadřízený orgán. MiG a spol. - ve Švajcu se vyrojila spousta firmiček i s MT, kteří využívají dobré jméno Švajcu v bankovnictví (MiG není výjimkou)..ale to je už trochu zprofanované. "Regulaci" tam dostane každý...Stačí si založit za 100K CHF akciovku, uvedeš, že předmětem budou nějaké finanční služby, zajdeš na místní kanton a tam ti dají štempl, že jsi registroval (onu firmu) pro obor financí - a to je často vydáváno v rámci reklamy za regulaci nebo dokonce dohled...že to často zakládají především rusové s penězi nejasného původu je veřejné tajemství, ale švýcarům je to celkem jedno..
Zatím nejméně "stížností" na brokery s MT jsem slyšel na britský ActivTrades, mají zajímavý systém páky (podle velikosti účtu), solidní spready, jedou i zlato, futures atp. - a hlavně jsou dohlíženi přes FSA a to je celosvětově hodně dobrá nálepka...Jak se chovají při news, jak to mají s gumou na spreadech atp. ale nevím...
www.activtrades.com/index.aspx?page=forex
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath
..a to chceš přesně na minuty a vteřiny ? :)..srandisto..
v kostce: nezajímají mne už delší dobu až tak páry - ty se jen následně tvoří, ale dílčí měna. Na FX obchoduješ vlastně syntetiku (těžko má někdo v bance uložen pár EUR/USD nebo GBP/JPY, ale nějaká eura resp. dolary má někde skoro každý). Pro takové komodiťáky, kteří obchodují konkrétní titul (kávu, sóju, cukr, džus, vepřové půlky atd.) - by bylo asi nepředstavitelné obchodovat páry cukr/sója, džus/měď atp. Ale to se přesně děje na FX. Takže mne spíše zajímá, jak si stojí dílčí měna, která je na tom OK a která KO a i dle toho se řídím. Pak stačí pár udělátek, nějaký početní algoritmus a je to...Zvýši se tak o nějaká % úspěšnost vstupů, neutíká dobrý vstup na relativně málo tradiční pár, lépe vysleduješ carry aktivitu, dobře se mapují výstupy atd. Zkrátka nezajímá mne jen módní librojen nebo cable, když je na jiném párování měn lepší a mnohdy i výnosnější šance. Tož tak nějak k těm algoritmům...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rhombic1
no holt si to nějak určím..:)..ale to není jen vztah k "klasickým" měnovým indexům, to je spíše podpůrné a okrajové...tam hraje roli daleko více ukazatelů. Tradiční měnové indexy se počítají z tzv. koše měn. GBP měnový Index, na který se ptáš, se určuje z % koše: 66.59% EUR, 21.47% USD, 5.91% JPY, 3.14% CHF a 2.89% SEK.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Side, cítím teď výčitky, že tě okrádám o čas, ale hledal jsem všude možně právě počítání jednotlivých měnových indexů a mám tu jen vzoreček pro dolar. Chtěl jsem na tom založit svoji TA, sledovat měnu, ne páry, a kombinovat to, např. když mi Demark dá short reverse na GBP a zároveň najdu long reverse na AUD tak si vyberu GBPAUD a když nevyjde jeden reverse, vyjde třeba aspoň ten druhý, sledovat páry a akci na nich tuhle výhodu nemá. Nemáš někde za jednu láhev obilné pálenky vzorečky pro hlavní měny ? USDx a GBPx už mám, zajímalo by mě AUD, CAD, JPY, NZD, CHF, EUR, vím, že Vánoce už byly, ale ... :) moje naděje umírá poslední :) stačil by i odkaz jestli takový existuje ať to nepřepisuješ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID
Srandu si nerobím, to by som si nedovolil. Príncip je mi viacmenej jasný. Ak idú napr. GBPUSD a USDJPY rovnako, tak by sa mal oplatiť krížový pár GBPJPY. Dal som si nedávno tieto páry do jedného grafu a preto som chcel vedieť nejaký čas v blízkej minulosti, kedy bolo dobre vstúpiť, poprípade iný čas, kedy naopak nebolo dobré vstúpiť. Nejako sa na to neviem správne pozerať. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

habaso
možnosti výpočtů indexů (řekněme algoritmů) je hafo, můžeš porovnávat futures (tam navíc obchoduješ konkrétní měnu) na FX, sledovat vývoj zlata vs. měna, indexovat zlato vs. ropa (spot kurz zlata/ropa = za kolik zlata aktuálně nakoupíš barel ropy přepočteno na USD), DJ/zlato nebo jiný burzovní index/měna atd. atd. Těch indexů nebo spíše algoritmů je hafo a napříč všemi burzovními trhy je banky a velcí dost hojně využívají..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...