Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intraday trading hours


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 91
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Maxwell, pozor, ohlídejte si u brokera, na jakou dobu vám dá intradenní marginy, do kdy platí intraday rate, může to být pouze do 22:00 hodin našeho času. Globex zavírá sice 22:15 ale to už můžete mít bloklé prostředky jako při overnightu. ICE (typicky TF - Rusell 2000) jede dál až do 23:00 tuším... Ale nevím to přesně musel bych se juknout na theice.com, já touhle dobou už většinou otvírám pivko nebo přejdu do horizontální polohy :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.:

díky za doplnění..jsou určitě různé vyjímky, takže je každopádně nejlepší si to upřesnit u svého brokera..jinak přidávám také dva příspěvky z diskuse - konkrétně ohledně marginů u MirusFutures:

[ital]
Daytrading hours depend on the contract. For example the ES is from 3:30pm CST to 3:15pm CST during the week. The overnight period for that contract is only that 15 minute window, as well as the weekends. The day margin on
the contracts that you mentioned is $500 per contract. The overnight margins are set by the exchange and can be found on their website www.cmegroup.com. I know the ES is $6,188 per contract during the overnight.

Pakliže, byste potřeboval překlad tak stručně: čas ID marginu záleží na konkrétním kontraktu. Příklad ES od 15:30 do 15:15 času v Chicago. Overnight margin tedy platí jen v okně těch 15 minut!!!!

beru v potaz že owernight je tedy jen 15 minut od 22:15:00 do 22:29:59 našeho času a včetně víkendu do neděle 23:59:59 našeho času. [/ital]

PS. jen zopakuji, že toto bylo info o brokerovi mirus futures..každopádně, pokud člověk obchoduje intradenně, je určitě dobré nečekat se zavíráním obchodu na "poslední dvě vteřiny"..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K. :

Díky za radu, budu si to muset ověřit u brokera. Obchodují poslední hodinu a čtvrt (tedy 21:00-22:15) a je to pro mě důležité z toho důvodu, že řada obchodů mi končí až právě 22:15.. čili v průběhu poslední minuty 22:14-22:15 uzavírám pozici.

Michal:

díky, takže v případě Mirusu, by ukončení obchodu v poslední minutě (tedy 22:14-22:15) mělo být za Intradenní margin i komisi? Jde o to tedy nepřesáhnout 22:15...? Důležité pro mě teď nejspíše bude už hledat brokera a informovat se přímo u něho... (jinak to je muj další postup broker + papertrading)

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě pro upřesnění - a to souvisí spíše s MM než v kolik platí jaké marginy, já osobně koukám vždy u kontraktu na initial marginy, protože ty mi řeknou, kolik mám blokováno z účtu v případě, že dostanu během obchodu infarkt, nezavřu a až za několik týdnů až měsíců manželka zjistí, že mám otevřenou pozici :D Ne vážně, nemyslím si, že je moudré obchodovat tak říkajíc "na krev" a doporučuju držet si krytí na kontrakt optimálně dvojnásobek initial marginu. Samozřejmě u malého účtu je to problém, stejně tak člověk rád riskuje a pokud ví, že pozici zavře dřív než dají lišky dobrou noc, tak je možné nižších marginů při rozumně volených SL nebo podmínek pro výstup ze ztrátových pozic využít. Tohle je záležitost minimálně na celou kapitolu a nepochybuju, že je o MM tady na webu spousta článků i diskusí.

Tady ve stručnosti bych doporučil a dal ke zvážení jednu taktiku pro ID hráče - před závěrem, kdy je nejaktivnější obchodování (největší objem je v 99% případů od cca 15:54 do cca 20:03), tak postupně redukovat otevřené pozice tak, aby narůstalo krytí a pozici kompletně zavřít kolem 22:09, pak už to začíná být o hubu kvůli slippages apod. (opět v závislosti na způsobu obchodování). Stává se prostě, že v trhu, kdy je už likvidita velmi malá přijde jeden velký příkaz a udělá tzv. vítr. Někdy je to dobře, když ho udělaj na vaší stranu, někdy ale i naopak.
Samozřejmě pokud obchodujete 1 kontrakt na jednom symbolu, tak je MM velmi jednoduchý, nicméně pokud obchodujete vícero trhů zároveň s více kontrakty na každém z nich, je to už věc, nad kterou je potřeba se zamyslet.

A ještě jednu věc bych zmínil - pokud si nejste jistí, jak to je s marginy u vašeho brokera, tak předpokládám, že máte v platformě nástroje, které vám online ukazujou základní finanční ukazatele, tj. nejenom nějaké cash balances, account equity, ale zejm. blokované marginy aktivních příkazů na trhu a marginy otevřených obchodů. Pokud nemáte k dispozici veškeré údaje, dají se také spočítat podle "purchasing power". Pokud tam na vás svítí nějaké drsné mínus, tak doporučuju pozice zavřít dříve než ve 22:15 ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Vážení, můžete mi poradit?
od začátku února jsem začal sledovat real time dění, trh YM, občas ES, a právě jsem zjistil, že včera trh YM zavřel už v 21:15 našeho času, a dnes otevřel až od 18:45 našeho času. z trhu ES mám dokonce poslední data z 3.2. a dnes až od 19:00. Přitom v seznamu svátků na stránkách CME není ohledně dní 5.2. - 9.2. nic uvedeno. Jsem poněkud zmaten, co to znamená, a kde teda opravdu zjistím, kdy má ten který trh zavřeno.
Nebo teda mám nějakou chybu v datech - používán Ninjatrader+Zen-Fire, ale to nepředpokládám.
Díky za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím DominoR,

chyba je zcela jistě na Tvém přijmači :)

V tyto dny nebyly žádné svátky,hlavní obchodní hodiny těchto trhů jsou 15,30-22,00 našeho času.

Kalendář svátku je třeba zde:individuals.interactivebrokers.com/en/trading/holidayAndExpirationCalendar.php

Konkretní specifikace můžeš najít i na stránkách dané burzy kde se podklad obchoduje, YM na burze ECBOT a ES na GLOBEX.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

presiel som cele vlakno, pozeral som aj stranky CME ale nezodpovedali sa mi nasledujuce otazky:

1. Je nejaka komodita ktora sa da obchodovat aj cez vikendy / nonstop?
2. Je nejaka komodita s akceptovatelnym Volume, co sa da cez tyzden obchodovat non stop?

Bohuzial som v praci do 17:45 a prvu seansu nestiham ani keby som sa rozkrajal. Hladam sposob ako sledovat, backtestovat, papertredovat komoditu na ktoru budem mat neskor aj realne cas v live obchodovani. Bohuzial cas mam ako som hovoril od 17:45 until deep night a vikendy. Som zaciatocnik a rad by som sa zoznamil s jednou ci dvoma komoditami ktore by mi pasovali do mojho cas. harmonogramu. Dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...