Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intraday trading hours


Doporučené příspěvky

to wedierko:

pre GLOBEX:
Štandardná session začína o 15:30 (času burzy) a končí 15:15 nasledujúceho dňa.
Po prepočítaní na náš čas od 22:30 do 22:15 nasledujúceho dna.
V nedeľu a vo sviatok session začína o 17:00 a končí 15:15 nasledujúceho dňa, t.j. nášho času od 00:00 do 22:15 nasledujúceho dňa.
Teda obchoduje sa prakticky celých 24 hodín, s výnimkou každodennej prestávky 15 min. Neobchoduje sa počas víkendu a sviatkov.
Normálny obchodný čas (regular trading hours - RTH) je od 8:30 do 15:15 času burzy, prepočítané na náš čas 15:30 až 22:15. Počas neho je zvyčajne najlepšia likvidita a brokeri požadujú nižší margin. Premarketom je označovaný čas mimo RTH.

Pavel

P.S. Tieto časy sú prepočítavané na nás čas keď v USA aj u nás sme prešli na zimný, resp. letný čas. Dátum prechodu letný, zimný čas sa v USA a u nás líši - treba si dať na to pozor.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 91
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Ahoj
Chci požádat o radu. Mám nejasnost okolo obchodních hodin na burze CBOT u komodity corn. Na stránkách CBOT doporučených v manuálu je kolonka "profile" kde jsem se dočetl že kukuřice se obchoduje v časovýsh rozmezích 6:00p.m. - 6:00a.m. and 9:30a.m. - 1:15p.m. CST. Rozumím tomu tedy tak že v 6.00 odpoledne začínají obchodovat, obchodují celou jejich noc až do 6.00 ráno. Po 3,5 hod pauze znovu začnou v 9.30 a končí 1.15 odpoledne.
1) Připadá mi to trošku otočené proti logice. Chápu to dobře?
2) Doba obchodování je celkem dlouhá. Dělají snad na směny?
3) Pokud někdo obchoduje intradenně, musí uzavřít pozici do půlnoci času CST, nebo 1.15 pm, kdy jak se zdá končí obchodní den.
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PTomi Napsal:
-------------------------------------------------------
> Myslel jsem že když obchoduju elektroniku, tak
> nakonec jdou příkazy stejně na parket na burze,
> kde se s nimi obchoduje. Nebo je to tak. že se
> kontrakty zpárovávají taky elektronicky?
> Díky

Pitově znamená že zadáš příkaz do své platformy a ten jde dále na pit, tam se ručně zobchoduje. Nevýhoda je pomalost, oznámení o vyplnění obchodu může přijít třeba až za 30 minut.
Elektronicky to znamená že se všechno děje elektronicky, vše je rychlé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ďakujem za info.

Ako je to ešte s "open hours" na európsych futures kontraktoch ako Euro Schatz alebo Euro Bobl? Na internete som sa doklikal k časom, že fungujú cca od 8:00 do 22:00 CET (priamo na eurexchange.com). Niekde som sa dočítal, že sa obchoduje iba od 8:00 - 12:00. I keď trh beží s obchodovateľným volume cca do 20 00. Tak ako je to pls?
Lebo oproti napr. e mini trhom na CBOT, ktoré fičia cca 8 hodín, tak na eurexe je obchodovateľné volume aj 12 hodín.
Dá sa teda elektronicky na eurexe obchodovať tých 12 hodín s daným marginom?
Ďakujem za odpoveď.

čaute

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...

Zdravím Vás,

potřeboval bych se Vás optat jak je to s délkou druhé seance? Našel jsem, že by měla trvat 20:00-22:15 u e-mini, ale někde jsem našel, že jen 22:00. Jak to tedy přesně je? Co když se mi rýsuje pěkný poslední obchod, ale je již třeba ve 22:00 nebo 22:01. Mohu ho tedy držet až do 22:15? Budu mít stále intradenní margin i intradenní komise? Volume tam je solidní i do 22:15.. tak věřím že ano, ale pár příspěvků mě trochu zarazilo.. finišuju Backtest a je to pro mě hodně důležité (obchoduji až konec dne).

díky moc za radu zkušeného :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...