Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intraday trading hours


Doporučené příspěvky

  • 4 months later...
  • Odpovědí 91
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

leife:

behem doby obeda se obchoduje, ale obvykle min aktivne, tj. je mensi volume. Napr. pro akciove indexy byva nizsi aktivita spojena s obedem cca v 18:00-20:00 (pozor na tydny, kdy se lisi americky a evropsky letni cas, jako ted, je to pak o hodinu driv).

Nocni obchodovani je obchodovani mimo hlavni burzovni hodiny (pro indexy jsou 15:30 - 22:00). Obchody lze uskutecnit i v tuto dobu, aktivita je vsak na bodu mrazu, volume extremne nizke. Vyjimkou obcas je doba zverejnovani fundamentalnich dat, kdy se volume zvedne z extremne nizkeho na nizky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

re: Mira

tak hazi mi to divny casy nejvetsi volume u crude oil v 1 rano ? mam platformu od pfg na demu a obchoduju ted papirove. na backtest je to asi dobry ale nejsem si jisty kvalitou dat na demu.
muzete se mi prosim te kouknout na mini crude oil a mini gold jestli je tam taky nejvetsi volume v bezne hodiny?
diky -leife

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Leife,
kdyz se divam do mych dat, tak
mini gold (ZYGM8) - hlavní volume mám cca. 13:30-22:15, ale je fakt, že 9:30-12 je také volume vyšší, ale ne nijak závratně
mini crude oil (QMM8) - přijde mi standardní, tj. 15:30-22:15 našeho času ...

musím doplnit, že ani jednu z komodit nejedu a tedy neznám, jen jsem ted kouknul do grafů v platformě. Nemám PFG, ale OEC. Takže ještě spíš si to srovnat s někým, kdo jede také na PFG.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

leife, mira_k,

ridil bych se otviracima hodinama pitu (to je nejvetsi volume), elektronika ma otevreno skoro porad.

Ropa:
- obchoduje se v new yorku (NYMEX)
9:00 AM until 2:30 PM new yorkskeho casu, cili 15:00-20:30.
Viz www.nymex.com/CL_spec.aspx

Zlato:
- pitove se obchoduje taky v new yorku (NYMEX (divize COMEX)), elektronicky i na ECBOT
8:20 AM until 1:30 PM new yorkskeho casu, cili 14:20-19:30
Viz www.nymex.com/GC_spec.aspx

Zlato jsem pred nejakou dobou obchodoval, nejaktivnejsi je opravdu 14:20- cca 19:00, vecer uz volume slabne ale pri nejakem pruseru (27.2.2007) se svizne obhcoduje i vecer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

malé upřesnění z CI KOMODITY, a.s.:

[i]
Vážený obchodník,

nakoľko sa v noci zo soboty na nedeľu (25.-26.10.2008) bude meniť letný čas na zimný (tj. lokálny čas CET sa zmení z aktuálneho GMT+2 na GMT+1), dovoľujeme si Vás informovať aj o nadchádzajúcom časovom posune medzi americkým a európskym časovým pásmom, ktorý bude trvať dva týždne, kedy následne aj Amerika prejde na zimný čas.
[/i]

tak že nevím, jest-li už 2.11. nebo až 9.11.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všetkých. Plánujem obchodovať (zatiaľ papertrade) s mini indexami ako E mini Russell 2000 či E mini Nasdaq-100, kde som si zisťoval "trading hours". Na tomto fóre som sa dočítal, že je to v čase 15 30 do nejakých 22 15 nášho času. No na stránkach kde sú info o daných kontraktoch sú časy iné a dokonca, že je trh otvorený "nearly 24 hours", viď prikladám linky odkiaľ to mám

www.advancedfutures.com/eminnasd100.asp - v dolnej časti v tabuľke (virtually 24 h)

www.cme.com/trading/prd/equity/emini-nasdaq100_FTH.html - v tejto tabuľke uvádzajú iba "weekday openings" na 15 30 pričom "close" je na 15 15

www.optionsxpress.com/welcome/tour/trade/futures/nasdaq.aspx
- v dolnej časti je napísané "E-mini Nasdaq futures trade nearly 24 hours per day on the Globex trading system, from 4:30 PM EST all the way until 4:15 PM EST the following afternoon." čiže trh je otvorený od 4 30 do 4 15 dalšieho poobedia.

Vie mi toto niekto ujasniť?

Ďakujem.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wedierko,
ano, trhy jsou otevřené 24hodin, ale ten čas 15:30-22:15 jsou hlavní obchodní hodiny, je možné obchodovat prakticky kdykoli, ale mimo hlavní hodiny klesá volume trhů a tím i horší monžost plnění. i když je zde dost lidí, co obchodují v premarketu třeba ES. Mimo hlavní obchodní hodiny také platí plné marginy.

Zkuste si projít grafy zpět a uvidíte sám, co vám bude sedět a jaký je rozdíl mezi hlavními obchodními hodinami a zbytkem.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...