Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intraday trading hours


Doporučené příspěvky

ZOLLINO: Pokud nemáš tolik času na ID obchodování (a co si budem používat, převážná většina ID obchodování je závislá na velkém volume, abys měl plnění), možná by stálo za to vyzkoušet nějakou poziční strategii, kdy se připravuješ vždy před aktuálním dnem a během dne pak jen čas od času např. na mobilu kontroluješ ceny a pozice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 91
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

2michal-admin: snazim si brat k srdci tvoje/vase odporucania a preto nepostujem otazku hned jak ma napadne. urcite som stravil zopar hodin rozmyslanim a browsovanim fora nejaku tu hodinku, ci styri kym som sa z bezradnosti opytal. vykutrat kazdu informaciu z tohto nabubreleho fora tiez nie je sranda. nie jedno vlakno ma viac ako 100 stran kvoli povrchnejsim otazkam ako mam ja, skusim sa vsak vyvarovat, kedze tiez lubim fora plne uzitocnych veci a nie spamu.

ad: nesystemove studium. Zatial mi nepripada ze by moje studium bolo nesystemove, alebo ze by som skakal sem a tam. Mozno to vyznelo z mojho prispevku, ale postupujem myslim az strikne systematicky a na kazdu fazu si davam dost casu aj pripravy. Mam nastrel OS pre ID obchodovanie, mam vybrate pomocne indikatory, mam vybrate komodity na backtest, mam predpripraveny obx dennik, mam do 2/3 precitanu knihu od Tomase a Petra, mam precitany cely manual a spoznamkovany na 10xA4, atd atd. Neverim ze vas to zaujima... :)

2pribinacek: O tomto som tiez uvazoval, ako kombinaciu ID a pozicneho (spreadoveho) obchodovania. Co mi vsak zatial moja silne limitovana vedomost hovori, je ze na to budem potrebovat vacsie marginy (to by nebol problem, kedze planujem len 1 - 2 kontrakty na zaciatok) a hlavne bohaty STOP LOSS ktory umozni kontraktu trochu "dychat" ak by sa cena flakala okolo vtupnej urovne. Ako vieme, podla MFE a MAE by som nemal prekrocit 2-5% celkoveho uctu, co by uz problem bol. Hlavne tak kde by SL isiel na 200 - 300$.

Nielen na fore ale aj v clankoch a knihach sme vyzyvani na komuniakciu a vymienanie si vedomosti. Je trochu skoda, ze clovek musi prejst doslova myslienkovym a diskusnym brainwashingom a patranim kym sem moze nieco napisat. Naozaj slobodna diskusia tu nie je vitana, co nehodnotim zle. Bol by mi vsak niekto schopny poradit, kde v ramci financnika, alebo ineho diskusneho servera najdem priestor pytat sa aj na viac-zaciatocnicke otazky, ktore tu uz boli trebars aj zodpovedane? jednoducho hladam chat/diskusne forum, kde by som sa mohol o tradingu bavit na dennej bazi a nie len v pripade ze by som mal otazku kt. tu este nikto nepolozil. Vdaka obom za vase info & help!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...