Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - III.


Sid

Doporučené příspěvky



Jeste jednou zdravim.

chci podekovat vsem za slova podpory a soucíteni, jiz se z toho pomalu vzpamatovávám ..,
je pravda, ze ani tolik nebolí ty penize, jako to otrese z psychikou a sebevedomim . Na FX
urcite nezanevru a nevzdám to . V brzké době doplnim ucet a snad uz radne poucen budu
pokracovat ... beru to jako skolne, i kdyz na muj vkus dost vysoke :-) .. Chtel jsem jen svym
prispevkem ukázat jak funguje nedodrzováni zakl. teoretickych pravidel v praxi . Jestě jednou
vsem děkuji, preji dobré obchody, a sám se už take tesim na dalsi obchdovani.

mac
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Sencor & Sid,
diky za vysvetleni, presne to me zajimalo .. s VT jsem nikdy nepracoval, tak proto asi trosku nejapna otazka z me strany .... jeste k Sidovi, jakou "jednu anglickou banku" pouzivas jako druheho brokera, pokud to neni tajemstvi? A jakym zpusobem obchodujes u nich? Po signalu od systemu zadavas rucne, popr. pouzivas take pre-set orders? Diky a prijemny vikend vsem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dva (a možná i víc) vymetené účty, všeobecné překvapení... Lidi, na co to tady čtete? Vždyť šlo vpodstatě od otevíračky do close o pohyb 150 pps. To zase není nijaká rarita. Akorát to bylo trochu rychlejší. Oslabený trh díky TG day, bezprostřední blízkost psychologické hranice; analýzy (např. Mizuho bank) upozorňovaly na to, že po překonání 1.3 může dojít k explozivnímu nárůstu vlivem nastavených stopek za "magickou" úrovní. Bagatelizování špatných zpráv z USA trhem v poslední době nakumulovalo obrovské pnutí. V pondělí žádné fundamenty, bude technické obchodování, takže vy co čekáte, že se to už musí otočit nebo korekci, maximální opatrnost! Očekávat se spíš dá další vzestup eura, možná podobně silný a jen trochu pomalejší. Navíc budou expirovat opce na měď, zlato, stříbro, zemní plyn, topný olej... bývá velká volatilita. Když už se ta lokomotiva rozjela, tak nakonec můžou velcí hráči ještě přitopit pod kotlem. Další důvod k obezřetnosti je ten, že na ročních maximech se taky neobchoduje nejlíp (do historických euro máme ještě cca 570 pps) - klidně přijde prudký obrat, člověk se tam může zapomenout doslova na měsíce.
Mac: držím ti palce, z tvé reakce soudím, že se ti nevytvoří psychický blok. Mě to trvalo přes půl roku po podobné události, než jsem se z toho jakžtakž vymanil. Nezkopíroval bys svůj zážitek ještě do vlákna, které založil MN? Až budeš mít náladu...
exlxe: přeju štěstí a sílu.

Saba na víkend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To mac a všem ostatním:

Tak přidám svůj ostrašující příklad pro výstrahu všem , kteří doposud tvrdili že antiSL systém může vézt k úspěchu.

Začal jsem v 7.2007 live po předchozích 3 měsících demo , komunikace a zkušenosti s brokrem - naprostá spokojenost (aby si někdo náhodou nemyslel že chyba byla v někom jiném než jen a jen ve mě). Výborná technická podpora - PC doma , notebook v práci, PDA neustále v kapse - 24 h kontrola co se děje na trhu.

Docela se dařilo , zrealizováno 389 uzavřených obchodů , z toho 69% profitujících obchodů a 31% ztrátových.
Největší počet obchodů v řadě za sebou beze ztráty - 76 !! :-)

Převažovala fundamentální analýza v kombinaci s technickou - standartní oblíbené indikátory WCCCI + Parabolic SAR +2x Moving Average - takže jsem se držel toho , co se nejčastěji doporučuje , dle toho vypadaly výše uvedené výsledky.

Také jsem se držel radovanova pravidla "ono to půjde pořád kolem...." a moje naprostá ignorace stále se opakujících rad od zkušených traderů v čele se Sidem.

Potom přišel do slova a do písmene "černý pátek" 24.11.2007. A ono to "šlo kolem" takovou oklikou, že to ještě do tohoto okamžiku nedošlo...:-(( a nastala série tolik obávaných margin call

Výsledek : -5188,44 usd / pár hodin , zůstatek na účtu 223, usd. Rychleji bych ty peníze nerozfofroval ani na ruletě a věřte že nejsem žádný gambler a ani jednou jsem v životě nesáhl na výherní automat.

A nyní udělám asi to nejlepší co považuji za moudré - vezmu ten zbytek 223 usd a pošlu je těm, co v životě neslyšeli a asi ani neuslyší co to je forex a asi by tomu ani neporozuměli , ale kteří je potřebují a využijí je smysluplněji , a to bude moje vyléčení z "depky".

Jindy aktívní radovan se odmlčel, doufám že ho nepostihla stejná situace jako mě a ostatní , z nich někteří (mac) se nebojí o tom napsat , neboť v jeho případě by byla ztráta ještě o několik řádů vyšší.

Doufám že tento příspěvek splní poslání , se kterým ho píšu a pomůže to všem co ho čtou k tomu ,aby se nikdy nedostali do stejně stresového stavu - dbejte na rady zkušených a NIKDY NEOBCHODUJTE BEZ SL.

Děkuji Sidovi a všem přispěvovatelům tohoto fora díky nimž jsem "přičichl" k něčemu jinému než běžně ve své práci v managerské pozici vykonávám. Dobrá , byť drahá zkušenost.

Good Luck !!



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nie ze by som chcel byt za mudreho, ale niekolko stran naspat ste ma dobre ze nezozrali ked som prizvukoval ze nieje dobre propagovat obchodovanie bez SL (obaval som sa presne toho co sa tu stalo ze to ludia zacnu skusat).
A zrazu par ludi prislo o peniaze ked obchoduju ala Radovan no za hlupost sa plati a povacsine to byva tvrde.
Ano ono sa bez SL obchodovat da urcite ano dokonca su obchodnici co pouzivaju SL len do short pozicii a do long idu bez SL, ale to nieje forex a maju na ucte podstatne viac ako 10 000 a menej USD.
Osobne tvrdim radsej so SL stratit 300USD na poziciu ako bez SL riskovat neobmedzenu stratu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky pridam svuj pribeh. Jak kvuli drobne nepozornosti a blbosti muzete prijit o 40 procent uctu. Zacal jsem s live obchodovanim pred mesicem a pul, drzel jsem se mirne v plusu, celkove se to zlepsovalo a byl jsem spokojeny s celkovym vyvojem, vzdy jsem pouzival SL opakuji vzdy. Obchodoval jsem s miniloty a pak to prislo, ve ctvrtek vecer
sem chtel zarovnat ucet o 10$ aby to lepe vypadalo(ja vim je to strasna blbost). Tak jsem oproti pravidlum otevrel cely lot na EUR/USD a cekal na 1 pips, SL jsem nezadaval protoze to melo byt rychle ukoncene, ten den jsem byl dost unaveny a bohuzel jsem usnul bez nastaveni SL no a po probuzeni jsem se nestacil divit - 1400. Takze tahle blbost me stala dost velky penize, jeste mam tu pozici otevrenou ted uz se SL nad patecnim high, no pres vikend seberu uroky a v pondeli uz jen budu cekat jestli se mi nahodou nezmensi ztrata, ale nevypada to tak. Takze dalsi ponauceni jednou v zivote jsem nedal SL a doplatil na to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Re SL:
k tematice stop lossu jeste doplnim poznamku k jejich umistovani: predevsim zalezi na strategii a systemu kazdeho obchodnika a predpokladu "timeframe" jeho trejdu...pokud nekdo obchoduje v casovem horizontu dni ci tydnu, medium trades, pravdepodobne umisti SL umerne vzdaleny jeho vstupu ... roli zde sehraje TA, money managmnts a samozrejme velikost uctu... na druhou stranu,pokud obchodnik trejduje intradene, umisteni jeho SL budou asi tesnejsi, a opet umerne vstupu a celkove strategii...ALE, zkuste si vygooglovat nebo vubec poohlednout na internetu po terminech jako "bucket shop" a "stop hunting" .... je to o praktikach, ktere se v soucasnosti staly asi beznou soucasti fungovani forexoveho trhu... vse imho..
a nezapomente: forex neni sprint, je to maraton.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ani pro mne to nebyl nejlepší den. Ale - když vím, že pokud prorazí trh "magickou" hranici, čekají tam velké SL(a hrozí, že by dynamika pohybu ohrozila MC) - tak mi přece nic nebrání to uzavřít ručně. Zase takový fofr to nebyl.

Někdo se tu zeptal na fungování mentálního stopu v této situaci: nevidím důvod, proč by měl fungovat jinak. Prostě klik, a pošlu část peněz do kytek (k těm šťastným). Prostě mých 150 pipů (á mnoho lotů) neodolalo - však jsem je už dávno předtím vydělal a w/l poměr je stále příjemný. Pouze další skušenost pro příště.


caba - pravda pravdoucí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ziju! :-)

V patek jsem mel krome fx i neco jineho duleziteho na robotu a ke stroji se poradne dostavam az ted a ctu tady o cernem patku.

Nadherne pohyby a nadherne vydelky! :-) bohuzel beze me :-(.
Hraju bud "s" a nebo "proti" dolaru a ted jsem byl bohuzel na te spatne strane. Kdo sledujete muj "serial" o REDIDLE a o UROCICH :-), tak vite, ze jsem byl uz dlouho long na dolarojenu a prave ten udelal velikou staci na jih... konkretne v mem pripade kolem 300 pipsu. Takze jsem dostal i ja v patek pekne pres usta :-/.
Nebudu psat kolik, kdyz jsem od jiste doby prestal uvadet, kolik na fx vydelavam, ale bylo to kolem 25%, coz je dost! :-)

Otazka SL... ano, KDYBYCH ho mel, nemel bych ted ztraty... ale mel bych jich vice malych. Nelze nyni spocitat, co by bylo vyhodnejsi. Mel jsem za sebou souvislou snuru 300, mozna 400 ziskovych obchodu, bez ztraty jedineho centu... Slovo kdyby nepouzivam... ani na fx ani v zivote, takze SL jsem nemel a diky tomu, ze jsem si z uctu poslal polovinu penez do pryc /rozumejte vybral jsem si je :-)/, tak jsem nemel ani tak silny margin. Porad jsem ale neprisel o vic, nez jsem byl schopny za mesic vydelat, tak to tak tragicky neberu, i kdyz radost mi to samozrejme neudelalo :-)))

Je to samozrejme ponauceni, ale nic noveho, vse jiz bylo receno... risk je zisk a naopak! :-)
Lze hrat pri zdi a profitovat treba jen tretinove a nebo blbnout a bud to vyjde ci nikoliov.
Kazdy den je na fx jiny a to me bavi a bude, i pokud bych prisel o vsechny prachy :-)

Gratuluji vsem, kteri se na tak jednoznacnych pohybech vyvezli, ja byl v zajeti starsi chyby a tak jsem jen prihlizel a zaviral...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prajem pekne popoludnie, toto je moj prvy prispevok, tak mi dovolte aby som sa v prvom rade podakoval zakladatelom tejto stranky Petrovi a Tomasovi a nedaj boze aby som zabudol na pana SIDA. Zato co tu predvadzas a kolko cennych informacii a roznych pomocok davas do sveta, som tvoj velky obdivovatel ! Bohuzial takych ludi ako si ty, poznam strasne malo no viem, ze su aj taky. Zrejme asi nevedia ze dobro aj zlo sa cloveku vrati :). Takze este raz Dakujem za vsetkych ktori nenasli odvahu Ti aspon podakovat ! Citam vlakno uz dlhzsiu dobu, dokonca som uz asi 3ti tyzden live a tak sa pomalicky trapim :). V piatok som bol trosku zaskoceny z hlavnych 4ch parov ale nie tak, aby som prerobil :). Nech uz je pondelok, strasne sa nan tesim... Pekny den a uspesne obchody...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zpet k marketu: technicky bylo patecni oslabeni $ jasny break .... ovsem za malo likvidniho a po-svatecniho trhu .... v nedeli usednou nazpet za sve compy japonci, v pondeli rano Londyn a pak amici .... jaky mate nazor na vyvoj trhu? Udrzi se nastoleny pohyb z patku a prejde v solidni trend alespon do konce roku, nebo je moznost obraceni pohybu a budeme nazpet v range tradingu? good luck vsem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

caba:
Podle obrázku, co tu někdo přikládal (proražení důležitých hranic při Thanksgiving day) není vůbec vyloučeno, že dolar bude dále oslabovat. Ostatně myslím, že o proražení resistence se EUR a GBP již pokoušely několikrát, bylo jen otázkou času, kdy se tak stane. Jestli z toho bude trend až do konce roku sice nemohu zaručit, ale přikláním se spíše k možnosti pokračování v nastoleném směru.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

caba:
Svůj názor jsem napsal už v pátek, můžu jen dodat k tvému příspěvku, že japonci zasedli ke compům už v noci ze čtvrtka na pátek, v pátek šla Evropa naplno a amici měly omezený jen bond market. Tento týden domečky asi dolar zrovna nenakopnou a další týden NFP, obávám se, už vůbec ne. Dolaru určitě podtrhl nohy taky Bush, když snížil dramaticky výhled ekonomiky na příští rok. Největší vzpruhou pro dolar by bylo neočekávané zvýšení sazeb nebo nezvýšení na euru. Tím jak USD oslabuje může dojít k dramatickému poklesu zahr. investic do US aktiv, tím zase přijít na výsluní otázka deficitů a další pokles ... Prosinec bude divoký. Jedině kdyby zítra velcí vytvořili strmý peak dolů, budem zase v rangu. Vzhledem k tomu, že jsme právě na www.xe.com o 50 pps výše než v pátek tak nevím, nevím.

Saba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...