Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

scalping na FX


galant

Doporučené příspěvky

Dotaz na praxi.
Četl jsem o scalpingu snad skoro všechno. Ne že by to byla moje parketa, spíš ze zvědavosti. Zkouším ted něco, co by možná někdo za scalping považovat mohl a tak se raději ptám.

Nejraději bych chtěl odpověď z praxe, ne teoretické poučky, či demněnky, ale i ty si rád přečtu.

Takže. Pokud na 5 minutách otevřu pomocí EA pozici na někdy minutu, někdy trvá ale třeba hodinu - považují to brokeři za scalping ? (samozřejmě že jak který). Objem 0,1 - 1 lot.

A ted to nejdůležitější. Pokud by to i Broker za scalping považoval, co nejhoršího se může stát ?
Předpokládám a myslím si, že můj výdělek by mi mohl nechat, dát poznámku do žákovský a "vyhodí mě".
Pokud je toto to nejhorší, asi bych do toho šel.

Zajímá mě, jestli to někdo někde už zažil - myslím livetrade.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 570
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jak jste se asi z různých článků dočetl, tak za scalping se považuje obchodování desítek či stovek kontraktů v délce trvání několika vteřin.
Z vlastní praxe můžu říct, že broker, který "nesouhlasí" se scalpováním, mi prostě z účtu odečetl příslušný zisk z takto uskutečněných obchodů a ani se se mnou nebavil. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: bachmann

Scalping na Forexu je mene vyhodny a vice riziovy pro maleho tradera nez na furures marketu (CME, CBOT, .....) nebo na akciovem trhu, kde je mozne videt hloubku trhu (napr. pres Level-2: velikosti cekajicich objednavek, co dela ax + ostatni marketmakeri). Tyto informace jsou pro scalpovani ve velkem dost zasadni, na Forexovem trhu je ale neuvidite.

Zkouset scalpovat Forex pres brokera, ktery je market-maker je zbytecne, drive nebo pozdeji vam to zakaze.
Doporucilich bych ECN brokera, zkuste treba svycarske DukasCopy:
www.dukascopy.com/swiss/english/forex/forex_trading_accounts/
Minimalni ucet u nich je 50 tisic $ a to se pro tradera ktery to chce jen vyzkouset s 1 lotem moc nehodi :-((

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Scalping na 5 min grafu není žádným scalpingem! Knihy jen přebírají neustále se opakující bláboly. Banky, fondy, profíci se tahají o jednotky pipsů každou vteřinu. Nikdo neví, kam trh půjde za 5 vteřin. Broker, který dělá jakékoliv problémy při velké četnosti obchodů je špatný broker. Patrně máte zkušenosti jen s brokery na bází Metatraderu(naprostý výsměch skutečnému forexovému trhu). Kdo to myslí se scalpingem vážně, ať dá ruce pryč od všech brokerů na bázi Metatraderu. Jedině opravdový ECN broker má význam. Dnes se dají sehnat brokeři pro scalping už s účtem 2.500USD při komisi 4USD RT/lot. V obchodu bývám jen pár vteřin, vše obchoduji manuálně bez fixních PT nebo SL. Znám mnoho lidí po celém světě, co to dělají stejně a úspěšně. Neztrácejte čas s hledáním, nebo programováním EA. Trh jde nahoru - nakupuji, nehledat v tom nic těžkého. Jak jsem v zisku okamžitě zavírám a nedoluji co to jde(vždycky se to vymstí). Jestli se netrefím do směru, okamžitě vystupuji s malou ztrátou 3-5 pipsů, kterou hravě během dne získám zpět. Zní to banálně a možná až nepochopitelně, ale tímto způsobem to opravdu jde. Nečekejte celé hodiny na nějaký tutový signál a ideální konstelaci pro vypiplaný EA - je to naprostá ztráta času, nervů a mládí. Mozek se musí srovnat s tím, že programem trh ovládnout dlouhodobě stejně nejde, vše se neustále mění a vyvíjí. To, že mám ztrátové obchody je naprosto přirozené a nemůžu si to dávat za vinu - je to jen o konzistentním dodržování jednoho jediného stylu obchodování, který si naprosto osvojím a který je v souladu s mým naturelem.

Přeji klidné hodiny u grafů a mnoho úspěchů v tradingu
Mecini

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mecini

to co pises ma hlavu a patu. ale zase je to len kvapka v oceane pristupov ku scalpingu.
ja som pri scalpingu ci uz futures alebo Fx dal prave na patterny a je jedno ci sa jedna o ultrakratke alebo len kratke TF.

to co pises o scalpovani pomocou EA. :) jeto len a len o skusenosti o5. ty mas skusenost s niecim inym a niekto pouziva scalpovacieho bota na 5-6 hodin denne a spravi s nim viac obchodov ,viac pipsov, ma vacsiu uspesnost :)

to ci je to metatrader alebo hociaky iny program je uplne fuk.

obmedzenia neexistuju. to len my si nahovarame ze taky alebo onaky pristup je ten spravny

Btw: co sa tyka tych brokerov co maju 4RT/Lot a vklad 2500 USD. tak by som si to radsej este raz overil :)
velmi mi to pripomina brokerov typu Mirus alebo AMP a tu je dost podstatne si vsimnut ze ich provider Fx je Gain capital a to je cisty marketmaker. 4USD RT je poplatok mozno pre komodity. ale urcite nie pre FX. pokial sa jedna o ECN tak je dost neobvikle dostat sa pod 10 USD . a aksa aj dostanete. vklad zrejme nebude 2500. ale mozem sa mylit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Dnes se dají sehnat brokeři pro scalping už s účtem 2.500USD při komisi 4USD RT/lot.

Tim je zrejme mysleno obchodovani FOREX FUTURES kontraktu na CME. Takovito brokeri existuji, napr. MB Trading ( www.mbtrading.com/futuresCommissionRates.aspx ) ma na Euro-FX $5 RT. Krome toho nabizi i klasicky Forex, kde je pohyblivy spread (nejlepsi BID/ASK) + komise $0.50 per 10k$ per side (tzn. 10$ RT za 100 tis. $ kontrakt). Forex Futures je ale trosku jine zvire nez klasicky Forex. Viz specifikace kontraktu Euro-FX na CME: www.cme.com/trading/prd/fx/euro_FCS.html

Kdyz se nad tim ale zamyslim, tak i u tech forex-futures stejne spread platim = rozdil mezi BID/ASK = minimal fluctuation $12.50 (=1 pip). Takze kdyz to srovnam s "dobrym" forexovym spreadem 2 pipsy na EUR/USD, tak to vyjde skoro stejne. Nebo ne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Budu muset překročit frekvenci mých příspěvků(1/rok)...

To vldn:
Ne, vůbec to nesouvisí s forex futures, MB trading nenabízí takto nízke komise a o tom, zda je to opravdový ECN bych po delších zkušenostech(3 roky) pochyboval. U opravdových ECN brokerů rozdíl mezi bid/ask bývá často 0 (o tom se může traderům využívajícich Metatrader jen zdát) častokrát třeba u EUR/USD vůbec nejde spread nad 1.5 - 1.8pipsu, nejčastěji bývá 0.5-1 pips. Rovněž pohyb 1pip=12,5USD u forex futures je velkou nevýhodou při malých účtech, navíc velikost pozice měním jen po n-násobcích(kontraktů).

To petr.trader:

Prosím více používat vyhledávaní: přikládám můj rok starý příspěvek ve stejném vlákně, nově k seznamu brokerů přidám Choice FX(platforma) - je třeba hledat brokery nabízející tuto platformu a ADM derivates:

Re: scalping na FX
Vloženo uživatelem: mecini
Datum: January 15, 2008 09:24AM
Statut uživatele:

Je potreba tomu trosku venovat cas a projit si stranky brokeru. EFX ma 5USD ze 100K, pri vetsich objemech se i s EFX daji dohodnout lepsi komise. Clovek si musi tvrde stat za svym, CAX a Currenex broker ucet s 15K ani neotevre, ale 25K uz ano. Pro mensi ucty je potreba hledat a zkouset to. Bohuzel nelze zde primo davat kontakt, nicmene za podrobnejsi prozkoumani stoji: Fastbrokers, GTIS, FXDirekt, ReutersFX, HotspotFX, Deltastock

To Airmike:
Co se tady Airmike má ověřovat? S těmito brokery každý den obchoduji, stejně jako desítky kolegů traderů. Vůbec nemá smysl psát takové bláboly, které zaplňují vlákna. Zbytečně to odrazuje tradery, kteří něco hledají a myslí to vážně. Komise 4-5USD RT/lot není nic neobvyklého a nabízí to opravdu již dost brokerů. Rozdíl je jen ve výši minimálního kapitálu pro otevření účtu(většinou 2.5K-10K), ale pro 2.500USD - zde je brokerem požadovaná minimální velikost obchodovatelné pozice 0,4 lotu(ještě před 6 měsíci to byl minimálně 1 lot!). Velikost účtu 2.5K není sice žádná výhra při takové pozici, ale minimálně existuje šance pro lidi s menším účtem získat stejné podmínky, jako nabízejí brokeři používající Currenex platformy. Je to obrovský posun oproti minulým letům a pro tradery to bude díky konkurenčnímu tlaku čím dál zajímavější. Často vzpomínám, jak jsem platil Kosovi z Harpoonu 25USD za jednu nohu spreadu...párkrát jsem ho zachytil telefonem třeba v Singapuru, no není se čemu divit.

Přeji úspěšné obchody

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mecini
Ja ti vrim ze to co pises je pravda. tiez poznam brokerov s commisiami pod 4 USD RT , ale ucet od 2500 USD u nich skutocne nezalozis. Sam pouzivam MBT a to je pokial viem ten isty provider ako EFX. problem je ale v tom ze ja nemam poplatky 4-5 RT ale naEURUSD az 13 RT a 10 RT na USDJPY . preto ma to matie. pretoze mam rovnakeho providera ale 3x vacsi poplatok.

budem sa musiet asi pustit do vyjednavania
:) :) :)

Btw. pokial sa ti nepaci metatrader chapem, ale je to len a len platforma. kludne si ju moze prisposobit aj hociaky ECN broker ak chce. tak napriklad MBT alebo Icon royal ju maju.(neviem ci je Ikon stopercentne ECN ale jeho spready a poplatky tomu dost nasvadcuju)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ECN broker se nepozná ani podle spreadu, ani podle poplatků, ani podle výše vstupního kapitálu. Jedinou možností identifikace je umístit limitní objednávku mezi spread - okamžitě se musí objevit v nabídce/poptávce. Pokud se tak nestane, není to ECN broker. Tímpádem MBT/EFX, Hotspot FX jsou ECN. IKON ani náhodou, tam nelze ani umístit objednávku mezi spread.

Jinak nevidím důvod, proč sem nepřikládat linky, podle pravidel diskuze se nesmí pouze propagovat tuzemské a konkurenční firmy.

mecini: spojení Choice FX a ADM derivatives jsem nepochopil, ADMD nabízí pouze 2 platformy, a to Currenex a Strategy runner. Choice FX zase pouze brokery FXDD, FXCM, MBT a Gain (a Currenex skrz FXCM, což bude podle mě shit). Nemohl bys poskytnout přímý link?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf
přečti si pravidla od Tomáše a Petra
Zákaz propagace
Fórum není místo pro bezplatnou reklamu. V této věci musíme být bohužel velmi striktní, neboť navštěvované fórum je pochopitelně lákadlem pro řadu firem. Nevkládejte prosím do fóra žádné linky na jiné tuzemské webové stránky, na konkurenční webové stránky či stránky s nabídkami brokerských firem atd. - nebudou schváleny.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milane,

nejedná se o spojení Choice FX a ADM Derivates - jsou to dva samostané nezávislé subjekty. Ano ADM nabízí Currenex a je to zrovna jeden z těch borkerů s minimálním vkladem a minimální komisí, je potřeba vyjednávat s Gregem C.. Choice FX má i jiné spojení, než zmiňované brokery - každopádně i oni nabízí 20USD/1mil tzn. 4USDRT/lot.

zdraví mecini

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...