Archiv rubriky: Obchodní základy

Tipy pro vytváření intradenního obchodního systému

Každý obchodník musí především obchodovat systém, který mu dává smysl a kterému věří. Nejlepší je tak obchodovat situace, které si v trhu sami nasledujete a které na vás budou „hovořit“ jednoznačným jazykem. Jak se k takovým dopracovat?

celý článek


4 tipy pro úspěšné intradenní obchodování

V dnešním článku přináším čtyři tipy, které vnímám jako základní pro úspěch v intradenním obchodování. Částečně doplněné ukázkou principů aplikovaných na konkrétní obchodní den.

celý článek


Mé axiomy úspěšného obchodování

Obchodování není v počátcích snadné. Bohužel i proto, že mnoho obchodníků na něj nahlíží ze špatného úhlu. V tomto článku jsem dal dohromady několik axiomů, které považuji v úspěšném tradingu za zásadní. Jde o teorii? Z pohledu mých dnešních zkušeností mi naopak přijde, že nad uvedenými informacemi stačí zapřemýšlet jen trochu podrobněji a obchodník získá hodně robustní obchodní systém.

celý článek


Záznam webináře: Náhled na trhy obchodním systémem FIMS

Pro všechny zájemce o intradenní obchodování jsem připravil záznam webináře věnujícího se základům mého pohledu na trhy. Více než taktiky v rámci FIMS ve webináři naleznete principy, jejichž využívání vnímám pro profitabilní daytrading jako velmi důležité.

celý článek


Orientace v trhu pomocí struktury swingu

Jelikož sám obchoduji v trhu čistou price action, vím, jak nepřehledně mohou čisté cenové grafy bez indikátorů zpočátku působit. Naštěstí existuje celá řada cest, jak se v cenových úsečkách orientovat. Jednou z nich jsou cenové swingy.

celý článek


Tipy z praxe ID obchodování – obchodování s malým účtem (video celé seance)

V dnešním videu jsem zpracoval velmi žádné téma – intradenní obchodování s malým účtem. Ukáži vám konkrétní tipy pro obchodování účtu cca 3 500 USD, se kterým mnoho obchodníků začíná. Ve videu najdete komentované obchody z živé seance, a to včetně dvou ztrátových obchodů řízených tak, aby byla ztráta přijatelná pro tak malý účet.

celý článek


Co je obchodní systém FIMS?

Jelikož čas od času dostávám otázky týkající se mého přístupu pro intradenní obchodování, připravil jsem souhrnný článek vysvětlující základní principy systému včetně ukázky typických obchodů.

celý článek


Poradna: Jak získat intradenní data pro e-mini zdarma?

Velmi častá otázka začínajících traderů, která se stále dokola opakuje i v našem diskuzním fóru. Jaké jsou tedy možnosti získání real-time a historických dat pro intradenní e-mini trhy v roce 2012?

celý článek


Poradna: lze obchodovat s náhodnými vstupy a vysokým RRR?

Jedním z konceptů objevujících se v mnoha výukových knihách a přednáškách zaměřených na začínající obchodníky je demonstrace obchodování skrz „náhodné vstupy“. Například formou házení koruny. Není divu, že v diskuzích je dané téma probírané a začínající obchodníci často „náhodnými vstupy“ argumentují coby určitým legitimním typem potenciálního přístupu k tradingu s tím, že je jen třeba vhodně nastavit vhodné parametry výstupů. Věc je však výrazně složitější a její správně uchopení podstatné.

celý článek


Dr. Brett: Co nás trading učí o životě …

Trading je pro život něco jako zkouška ohněm: v rozpětí minut generuje stejné výzvy, kterým čelíme v reálném životě: vytváří nutnost hodnotit, plánovat a hledat hodnoty v nejistém prostředí plném rizika. Chceme-li zvládnout trading, musíme čelit hlavně sami sobě a zvládnout především sami sebe. Jen v málo oblastech života je osobní rozvoj tak rychle odměněn a jeho nedostatek tak rychle potrestán.

celý článek


Pro začínající: jak zobchodovat akcie?

Dnešní článek představuje shrnutí základních informací pro ty, kteří se mě občas ptají, jak v principu funguje obchodování s akciemi a co to stojí. Tedy spíše pro ty, kteří se o trading moc nezajímají a možná by uvažovali o nějaké formě vlastního akciového investování.

celý článek


Archiv Další starší články v archivu


Praktické kurzy obchodování na burze serveru Financnik.cz

Maximálně praktická témata, bez zatěžování zbytečnými akademickými a nepraktickými informacemi. Jedinečné reference účastníků, profesionální přístup zkušených obchodníků.

On-line kurzy:

Aktuální termíny prezenčních kurzů:


Vyhledávání v článcích

Přímá cesta k informacím

Nejžhavější diskuse


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!
Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.