Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Hardware a příslušenství


Martyn

Doporučené příspěvky

Radovan

já osobně bych koupil za 1500 nějaký router např. Edimax BR-6524K který má 2 WAN porty, / pro dvě nezávislá internetová připojení,/ a 4 lan porty. pokud máš doma počítač jen jeden je možné nechat tak jak to máš, jenže pokud chceš mít klid aby ti manželka a děti nelezli na tvůj PC v době kdy máš nějaké obchody tak musejí mít svůj PC. Pokud manželka nebo děti stahuje filmy či hudbu a zpomaluje ti síť tak za to ještě koupit za 5000 k koupit nějaký router který umí rozdělovat data podle priority i s omezením rychlosti pro jednolivé IP nebo Mac adresy, zákázat přenos určitých souborů, zakázat návštevy určitých webovek , statistiky přenosů pro jednotlivé IP a jiné vychytávky kterým sám ani nerozumím . Např Planet BM-500 bandwidth manager. Právě jsem prozradil svoji kancelářskou síť, jen s tím rozdílem že mám první Planet a za ním Edimax s podporou wi-fi, protože používám záložní internet přez mobil, které je prozatím dostačující. Každopádně až si budu zařizovat trading kancelář tak bych určitě používal router s dvěma WAN porty pro dvě nezávislá připojení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 116
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dute a lisakus,
diky! :-) v kanclu mam nejakeho planetaka i edimaxe... staram se tam celkem uspesne sam o cca 25 PC a 2 servery, ale tohle jsem jeste nersil a nejsem IT :-). Myslel jsem si, ze to pujde vyresit jen v ramci SW, coz doporucuje Dute, tak to tak nejdrive zkusim... tahle pripojeni mam jen pro svuj PC a nikdo na nej neleze... dal jsem za nej bez monitoru pres 50k, tak i prach si na nem utiram sam! :-).

Meril jste nekdo nekdy, kolik dat stahne VT za 24 hodin provozu? Nekdo tu psal 100MB, zda se mi to ale vic... meril jsem to kdysi kratkodobe... mam omezeni na 20GB za mesic, filmy ani hudbunestahuju, takze to staci doufam bohate... presto mi chodi denne 300-400 mailu, vc. ruznych kravin, tak bych outlook napojil asi na to pomalejsi pripojeni, kde mam na druhou stranu neomezena data...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opravdu výkonné PC je v tradingu potřeba snad pouze na backtesting. Osobně používám vlastnoručně postavené PC. Na backtesting a ladění strategií mám TradeStation. I při použití přetaktovaného Opteronu 144 (2,76GHz), 2GB RAM a diskového pole výkonu není nadbytek. Pokud např. k optimalizaci vstupu potřebuji 3 parametry - testování může trvat od 5 do 50 min. Ladit ještě více parametrů najednou - tak to je už na celou noc. Ještě náročnější je použití více než jedněch vstupních dat ve strategii. Pak i takto „nadupané“ PC není žádný rychlík. Kvalitní zdroj PC je velmi důležitý. Zdroje jsou většinou zodpovědné i za hlučnost PC. Kvalitnější typy mají regulaci otáček větráku. Regulace otáček větráčků obecně je důležitým krokem ke ztišení PC. Větráky o průměru 120mm potřebují méně otáček a jsou tedy tišší než menší typy. Přetaktování procesorů, pamětí a zběrnic je hezkým koníčkem. Umožňuje v řadě případů aby nejlevnější procesor z výrobní řady měl výkon jako nejdražší. Vyžaduje již slušné know-how. Na zobrazování grafů, obchodování a analýzy v Excelu není extremní výkon PC potřeba.

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím,

měl bych dotaz, mám možnost zakoupit za cenu 29990,- vč DPH notebook Fujitsu-Siemens Pi 1536 následujících parametrů. Potřeboval bych poradit, jestli do něho jít či ne. Díky všem. Ax

Popis:
Typ: AMILO Pi 1536
Procesor: Intel Core 2 Duo T5600 (2x1,83 GHz, 667 MHz, 2MB SLC)
Velikost cache na CPU: 2x 1024 kB
Systémová sběrnice (FSB) CPU: 667 MHz
Paměť: 1GB DDR2-533 SDRAM, 533 MHz
Osazení paměti: 2x 512MB modul
Počet slotů na RAM: 2 (sloty obsazeny)
HDD: 120 GB S-ATA (5400 ot./min)
Display: 15.4" TFT WXGA/1280x800 pixelů CrtstalView
Grafika: ATI Mobility Radeon X1400 se 128 MB DDR2 Video RAM (a až 512MB Hypermemory)
Baterie: Li-Ion, 6 článků, 4400mAH mAh
Výdrž notebooku: až 2.50 hodiny
Komunikace:
LAN 10/100/1000 Mb/s
WiFi (Intel PRO/Wireless 3945 ABG)
Modem (56K V.92)
Rozhraní:
1x ExpressCard slot (34/54mm)
1x 4 in 1 card reader SD/MS/MMC/MSPRO
3x USB 2.0
1x IEEE1394
1x DVI-I
1x S-Video out
1x Modem RJ-11
1x Síťový port RJ-45
1x Zvukový vstup (linkový vstup / mikrofon)
1x Zvukový výstup (linkový výstup / sluchátka)
1x Konektor pro napájení
Touchpad: integrovaný se dvěma tlačítky myši
Optická mechanika: DVD±R/RW (DL)
Rozměry: 37 x 360 x 269 mm
Hmotnost: 3,1 kg
Oper. systém: Windows XP Home Edition CZ
Works 8.0

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vypada, ze ma vsechno co mit ma, krome Bluetooth. Krom toho ma 1280x800, tzn. nejlepsi kterym lze momentalne v teto velikosti osadit, pokud to to rozliseni opravdu umi tak tam bude preklep, melo by to byt WSXGA. 120GB vysokootackovy HD je vice nez spravne (je treba se vzdy podivat jestli ma 5400 ot/min., dela to hodne). Cena mi prijde v poradku, je to dokonce vcetne softwaru.. Skoda ze je tak tezky.. Jinak OK :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

AjŤáci :-),
mam prosbu, bo mam problem...

Mam v PC dve graficke karty, kazda 2xDVI... a na stole 3 monitory, vsechny DVI.
A na 4. vystupu z PC mam pripojenou plazmu, bo v bedne stejne nic nedavaji, tak tam cumim na grafy :-)

Muj problem je ale v perveznosti nastavovani obrazu v TV, bo ta je v jine mistnosti... takze bud ve dvou lidech na slepo a dle pokynu... doleva, doprava, nahoru, dolu, vsechno spatne a znovu... :-) coz je u "okenniho VT" vazne opruz... a nebo dobre nabitou bezdratovou mys a stat na chodbe s mysi na prkynku na maso a levym okem sledovat TV v obyvaku a pravym 3 monitory v traderovne, jak pretahuju na TV nejake okno :-) celkem komicke :-)

Proste bych chtel, aby monitory c. 1 - 2 - 3 na mem stole tvorily jednu velkou souvislou pracovni plochu, coz ted tvori vsechny 4 monitory a monitor c. 4 - TV kopiroval jeden z tech tri monitoru...

V klidu bych si na nej u stolu nasazel co chci a odvalil se na gauc do obyvaku :-)
Casem to vymakam jeste o druhou kilometrovou mys :-)

Mam XP... jde to???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte
rozmyslam o kupe tohto notebooku pretoze nb tak ci tak potrebujem a radsej kupim nieco lepsie
mohlo by to byt.myslim ze je to ok. keby nahodou som potreboval v buducnosti pridat jeden alebo dva monitory uvazoval som o externom adapteri maxtor dualhead2go - da sa kupit za 100 libier novy.a potom nejake 1 ci dva mensie monitory cize celkovo by ma to mohlo vyjst do 1000libier co je fajnych iba 51000skk.ale to je na programe neskor.ten notebook vsak asi o tyzden.pockam ci este cena nepojde dole.
cena notebooku je 650 libier.
CPU Type Intel Core 2 Duo
CPU Speed 1.66 GHz,fsb 677mhz, L2 cache 2MB
Internal Memory DDRAM II 2048 MB 2x1GB 667mhz
Hard Drive Size 120.0 GB
Screen Type TFT Screen Size 15.4 in Screen Resolution 1280x800
Drives Optical Drive DVD-RW/CD-RW Dual Layer Yes
Graphics Card NVIDIA GeForce Go 7300 - nie je to integrovana karta Memory Size 128MB + 128 videoram
Connections
Wireless LAN Wi-Fi standards are: IEEE 802.11a, 802.11b, 802.11g.
Modem Yes
Network Card Yes
Bluetooth Yes
FireWire Yes
VGA (D-sub) 1
USB Ports Yes 4x
Memory Card Reader 5-in-1
Soft XP

ps.chysta sa niekto pouzivat windows vistu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Radovan65:
Myslím, že ta druhá duální karta by měla mít sw možnost přepínat mezi módem DualView a Duplicate.
Nebo použít videorozdvojku. Určitě se i pro DVI dělá.
Horší by byl požadavem nacpat obraz z těch 3 monitorů na plazmu.
To by asi byl oříšek.
Petr fi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radovan65:

Mám taky 3 monitory, ale přes Matrox TripleHead2Go. Máš jen jednu grafickou kartu (musí být rel.výkonná a lépe Nvidia než Ati - alespoň dle webu Matroxe) které "vnutíš" že máš jen 1 displej o rozlišení 3840*1024 (=3*1280*1024) a ten Matrox to "rozseká" na 3 externí monitory. Asi by šlo použít druhý výstup té grafárny pro připojení dalšího monitoru a naklonovat na něm obraz toho prvního, ale v reálu jsem to nezkoušel... (nevím, jestli by se zobrazil např.jen prostřední nebo jestli by tam šel ven signál s rozlišením 3840*1024 atd.). Já ty 3 LCD primárně používám v let.simulátoru ale na trading je to taky dobré ;)

Teď mě napadlo, že by šlo "rozdvojit" signál z prostředního výstupu Matroxe a připojit na něj tu plasmu, takže bys na ní měl to, co na prostředním monitoru. To by ti nepomohlo?

Obrázky 3 LCD (ze simulátoru): www.reader.cz/il2/1.jpg (a taky 2, 3, 4.jpg)

K noebooku: přivedl jsem na trading svoji mámu a kupoval jí NTB s wide 1280*800 a dá se to. Samozřejmě se musí víc přepínat, ale ten wide formát mi docela vyhovuje.

Kubrt

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...