Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Hardware a příslušenství


Martyn

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 116
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 týdny později...

to rocho

Zdravím,

Procesor jednoznačně dvoujádrový, doporučil bych Intel, například model E2180 nebo E4500, první se pohybuje v cenách kolem 1700 Kč a druhý v cenách kolem 2500 Kč, což se mi zdá poměrně přijatelné a i na základní frekvenci jsou to procesory dostatečně výkonné pro trading, případně nějaké čtyřjádro při dostatku financí, ale není to tak potřeba.
S grafikou je to trošku horší(myslím výběr-kvůli docela široké nabídce), ale určitě bych zvolil např. z nových modelů ATI 3850 nebo 3870, z modelů Nvidia např. novou 9600gt nebo 8800gt, všechny tyto grafiky nabídnou dostatek výkonu i na případné hraní her :D (tu).
Hlavní je, že všechny obsahují 2 výstupy DVI(digitální signál).

Přeji Vám mnoho úspěchů (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to rocho

Výborná volba, ten E8400 je vůbec jedním z nejvýkonnějších dvoujádrových procesorů vůbec a ke všemu je vyráběn novým 45nm postupem, takže nižší zahřívání i spotřeba.
Grafiku můžeš zvolit v podstatě kteroukoliv, dnešní moderní grafiky, které jsem zde uváděl, podporují rozlišení monitoru až 2560x1600 (30" monitor) a mají dva DVI výstupy, takže Tvé dva 24" monitory v pohodě "utáhne" :) (tu).

Přeji Ti hodně úspěchů (tu).

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

To hankeys:
Zkousel jsem ruzna mobilni pripojeni pro forex (VT-trader), tak zdelim sve pocity:
1) 4G (T-mobile) - prijemne, fungujici, dostatecne rychle - ale musi byt signal. Bohuzel neni vsude. Z notebooku trcel osklivy ruzovy modem.
2) CDMA (O2) - taky bezi, subjektivne mi prisel pomalejsi. Stejny problem - signal neni vsude. Modem do notebooku O.K.
3) GPRS (O2) - to pouzivam, pres mobilni telefon a bluetooth, zadny modem, pripojeni vsude (kde je signal), nevyhoda - je to pomale, ale grafy bezi, prikazy muzu zadavat, menit stop-loss,... a cist Financnika. :-) Rychlost je porovnatelna s vytacenym pripojenim Telecomu na jake jsme byli zvykli v pocatcich internetu.
--------
Chce to vyzkouset - vetsina operatoru nabizi zapujceni (zdarma) a mapy pokryti maji na svych strankach.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj,

zajímalo by mne, jestli někdo z vás má zkušenosti s objednáváním počítače, konkrétně notebooku ze zahraničí? Velmi mne zaujalo, že se dá sehnat nadupaný Tablet PC už za 859usd, což vychází na kč při dnešním kurzu na nějakých 14000kč, přitom u nás se prodává za nějakých 30000kč. Je to konkrétně konfigurace AMD Turion 64 X2 Mobile 1,9Ghz, 160Gb HD, DVD+-RW DL, NVIDIA GeForce 6150 a 2Gb Ram. Přijde mi to hodně zajímavé a uvažovala bych nad objednáním z ciziny, ale nevím co to obnáší a jestli to není risk a také kolik by mohlo stát poštovné?
Odkaz zde: computers.pricegrabber.com/tablet-pcs/m/44730041/details/st=product_tab/

Díky:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Andrea: zkušenost s posláním ze zahraničí teda nemám, ale jen ohledně těch poplatků - zřejmě by se ještě mělo započítat clo + dph (nevím, jak moc je to kontrolováno celníky). Pak bude asi problém s adaptérem (v USA by mělo být napětí 110V, u nás 220V + je jiná koncovka) - tj. další výdaj v podobě jiného adaptéru. Dalším problémem by mohlo být řešení případné reklamace - na těch stránkách píšou, že poskytujou záruku jen 1 rok a asi neplatí v Evropě (zálěží, jestli by ji uznal český servis, mohla by platit celosvětově). S tím poštovným - zadej do seznamu "poštovné z usa" vyhodí to zajímavé tipy. Některé obchody v USA neposílají do zahraničí - nutno využít zprostředkovatele pro zaslání do CZ. Letecky vyjde dráž než lodí, ale je to zase rychlejší. Pro orientaci bych zkusil tu kalkulačku DHL (i když DHL patří k dražším firmám).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...