Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Hardware a příslušenství


Martyn

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 116
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

SIDe,
tohle nam tady uz nikdo neuveri :-)

glader,
zalezio o kolik a za kolik. Pomerne komplexni reseni nabizi firma Zalman.
Zde je napr. chlazeni CPU www.zalman.co.kr/eng/product/view.asp?idx=160&code=021

No a pokud chces usetrit, tak kvalitni hlinikouvou skrin podporujici prirozene proudeni vzduchu (treba ta moje :-), pasivni chladice a spickove regulovatelne vetracky...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,

glader:
jak jsem tady jiz psal, asi nejucinejsi pro ztiseni PC je vodni chlazeni.

Pro inspiraci - www.pretaktovani.cz (sekce Chladice), prakticky www.alza.cz (Sekce Chlazeni - vodni).

Naklady - pokud si chladic na procesor neudelate sam (spajena krabicka z medeneho plechu cca 40x40x15 mm + 2 trubicky) - samotny chladic cca 900,- (zmineny AlzaSoft) + cerpadlo (staci to nejmensi pro pouziti v zahradnich fontankach ) cca 300,- (OBI, ...) + hadicka (potreby pro akvaristy) 30,- + nadoba (jakakoliv plastova 5-10 l).
Budete-li chladit i grafickou kartu - koupeny chladic je za 650,-. Ja pouzivam pasivni graficke karty bez ventilatoru.

Chladim tak PC jiz od 486DX66, hluk zpusobuji pouze vibrace cerpadla (pokud je nadoba postavena na vrstvu molitanu, vibrace se zmeni v sumeni).

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radovan,
voda v PC zatim nic ! ... Pokud je chlazeni reseno "nadoba ( - cerpadlo) - hadicka - chladic - hadicka - nadoba" (otevreny system), neni v systemu temer zadny tlak, takze asi nehrozi (vse jsem zkousel pri zhotoveni na tlak z vodovodu). Mimochodem - pokud by v systemu byla cista voda, asi by unik nebyl fatalni - melo by stacit vysusit/vyfoukat napr. fenem. Nekolikrat jsem uz "osetroval" vyplavene PC, kam vtekla voda z chladiciho boxu - vse preventivne, za provozu - PC fungovala. Asi by vadila voda ve zdroji, tam je plnych 220 a vetsinou i nanosy prachu.

Chlazeni by mohlo byt problematicke asi v pripade nekterych procesoru - ja mam Intel P4, ktery v pripade vypadku cerpadla (me "shorelo" asi pred mesicem - po temer 10 letech !) postupne zpomaloval a BIOS pro prehrati PC vypnul - az potom jsem zjistoval, v cem je problem.
Nektere starsi procesory AMD podobnou ochranu nemaji a na odstraneni chladice reaguji barevnymi efekty a cmoudiky ... a zpravidla to odnese s procesorem i zakladova deska !

Jinak pro kutily "bez nastroju" - staci i medena trubicka o prumeru cca 5 mm a tu v nekolika zavitech (2-4) "natemovat" do stavajiciho chladice po odstraneni ventilatoru. Trubicka se pak primo napoji na chladici system. Prenos tepla je ponekud horsi, pro spolehlivou cinnost ale uplne dostatecne. Prakticky odzkouseno, vse hotovo za 10-15 minut.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kbtm,

bohuzel, kutil nejsem. Dekuji kazdopadne za postrehy. Myslim, ze kvalitni case je zaklad. Mam nekolik let starou bednu a skripa to v ni silene. Jinak mam pasivni chlazeni na graficke karte, velky vetrak na zdroji, vekly vetrak na procesoru. Takze neni to nejake silene skripani /krome hardisku obcas/, ale slyset to proste je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dalsim faktorom je aj platforma, na ktorej obchodujeme. Pred par mesiacmi som bezal na VT a papalo mi to 10MB dat za hodinu. Mam DSL 1024/512 s predplatenym objemom 2000 GB, co pri tomto trafiku nie je vela. Teraz obchodujem na MT4 a aj ked som pripojeny cely den, nevezme mi to viac ako par mega dat. Mam taktiez MT4 na PDA a spolu s EDGE to obcas pouzivam, ked som niekde na cestach.
Co sa tyka monitorov, rozhodne doporucujem aspon dva. Nedavno som si dokupil nadherny parik 2x19" Benq FP93G s tenkym ramikom. Su super, ta plocha je na nezaplatenie.
Pokial ide o vykon CPU a RAM, v pohode bezim na WinXP, 256 MB ram a 800 MHz AMD Athlon a na normalne obchodovanie to uplne postacuje. Investoval som do supertichych ventilatorov a som spokojny. Ten komp ma asi 5 rokov, ale pokial je spravne vyladeny a stabilny, som uplne spokojny. Urcite, na hry sa nehodi, ale ani to nepotrebujem. Novy komp je ale novy komp, tak zacinam tiez uvazovat o niecom novom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak nevím kam tohle šoupnout, ale jelikož jsem dal do nadpisu i příslušenství, tak by to i mohlo být zde, sice ne HW, ale nechtěl jsem zakládat nové téma kvůli takové drobnůstce, protože softwaru okolo se asi moc nepoužívá. Ale tohle je docela pěkná pomůcka. Možná už všichni něco podobného máte nebo vůbec nepoužíváte, ale mě to příšlo jako docela dobré. Snad nebudu ukamenován:-) Je to velmi jednoduše řešený "foťák" obrazovky. Je jen puštěný a můžete si fotit buď pracovní plochu, aktivní okno nebo jen tu část kterou si vyberete. Ukládá pomocí klávesy Print Screen přímo do souboru kam si jen zvolíte. Tak třeba se bude někomu hodit;-)

2508

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

glader: To mi bezi i na starem Celeronu... :-) kdyz je dost operacni pameti a dobra graficka karta, staci i prumerny procesor na beh vice aplikaci (obchodni platforma, chartingova platforma, ICQ/Skype, film, vypalovani CD/DVD...). Samozrejme ale vsechny dalsi aplikace zatezuji systemove prostredky, ktere je proto nutne efektivne spravovat a neprehnat to (ja se snazim na obchodnim PC mit pouze zazemi pro trading a dalsi veci resit na druhem PC; ciste z hlediska celkove stability a bezpecnosti). Ale technicky v tom neni problem, zvladne to prumerny pocitac.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...