Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sierra nastaveni grafu


Aamer

Doporučené příspěvky

Rozdiel je v ich velkosti - teda v cene. Mám stratégiu vstupu do obchodu po prvej 5min. svieci. Napr. posledné dva obchody v GLD (ETF na zlato) som dostal 2xSL, lebo som obchodoval podľa grafu v Sierre. Ak som si to ale neskôr prešiel podľa barchart.com - prvý obchod by bol BE a druhý PT!!! Čiže miesto 2 stoplossov mohol byť slušný profit. Vlastne som mal zle načasovaný vstup. Nastúpil som skôr do obchodu ako som mal (ešte keď cena nedosiahla vrchol 5 min. sviece podľa barchart). Podľa Sierry bola svieca vykreslená. A ešte jedna vec v sierre mám o jednu sviecu navyše ako v barcharte. Ak sa mi podarí pošlem obrázok. Štefan

5949

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rozdiel je v ich velkosti - teda v cene. Mám stratégiu vstupu do obchodu po prvej 5min. svieci.
Napr. posledné dva obchody v GLD (ETF na zlato) som dostal 2xSL, lebo som obchodoval podľa grafu v Sierre. Ak som si to ale neskôr prešiel podľa barchart.com - prvý obchod by bol BE a druhý PT!!! Čiže miesto 2 stoplossov mohol byť slušný profit.
Vlastne som mal zle načasovaný vstup. Nastúpil som skôr do obchodu ako som mal (ešte keď cena nedosiahla vrchol 5 min. sviece podľa barchart). Podľa Sierry bola svieca vykreslená.
A ešte jedna vec v sierre mám o jednu sviecu navyše ako v barcharte.
Ak sa mi podarí pošlem aj obrázok.

Štefan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Štefane,
po pravdě netuším, kde může být problém, nicméně pokud máte klasický time frame 5min, tj. každých 5 minut se musí vykreslit jedna svíčka, která má svoje open, high, low a close. Z podstate zobrazení time frame není možné, aby jedna svíčka chyběla, to by tam musela být mezera nebo jednorázová chyba v datech, tj bude tak jen tečka nebo malá čárka ne plnohodnotná svíčka. Pokud si zobrazíte stejný časový interval na TF5 v různých programech a na různých poskytovatelích dat, tak tam musí být stejný svíček, jejichž OHLC se mohou lehce lišit, ale počet musí být stejný, každých 5 minut jedna

Jinak drobné nuance mezi daty napříč poskytovateli dat být mohou a jsou.

Určitě doporučuji trenovat a pak live obchodovat na jedněch datech, aby nedošlo k překvapení, že natrenovana strategie na jedněch datech nebude stejně fungovat na datech jiných.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Stefan:
Nevim jakou verzi sierry pouzivas, ale v novejsich je tusim defaultne nastavene Timestamp dat podle lokalnich hodin. Takze bych zkusil zkontrolovat toto nastaveni + pouzivat nejaky software na synchronizaci casu (napr. Atomic Clock Sync) - uz to tu bylo na foru probirano.

Adam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to arosa: ale Štefan píše, že mu dva zdroje ukazují jiný počet svíček na stejném TF ... to se mi nezdá, ale možná že se pletu, vždyt na např. TF5 se musí každých 5 minut vykreslit 1 svíčka, stejný časový úsek je vždy rozdělitelný na stejný počet menších úseků, tj. ted se vykreslí svíčka ve 12:00, 12:05, 12:10 atd ... ten počet je předem daný, ne ?

... že mužou být různé ceny, je věc na jinou diskuzi.

díky a ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vďaka za rady priatelia.
Obrovskou dedukciou som prišiel na to, že ak sa obchoduje od 15:30 do 22:00 tak by tam malo byť 78 sviečok. Bartchart ich tam má 77 a poslednú má len O=H=L=C akože 78 sviecu. Potom jednoducho 1. a 2. - 5min. sviecu spočítajú do jednej.
Záver nebudem vstupovať po 5. min. svieci , ale po 10. min. svieci - čo by malo byť ako v backteste podľa barchart.com po "prvej" 5.min svieci - managovanie obchodu ďalej podľa 5 min.

Detektiv Oriešok

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 4 months later...

Zdravím,

chtěl bych se zeptat na dvě pro někoho možná banální věci.
1. Když si otevřu v Sieře trh ER2 a zvolím si 3min timereame, tak mám v horní části trhu např.:
ER2 03-08 3min - #1 Všimnul jsem si že jiní tam mají "... - #3" Můžete mi prosím říct co znamená tento znak?

2. Jde nějak v Sieře zobrazit hodnotu Volume, aniž by šel vidět graf Volume? Nemám dostatečně velký monitor tento graf mi zde zabírá mnoho místa.

Předem díky, Olin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to o.volny:

1. #1 cislo otevreneho okna :)
2. zobraz si volume a potom pomoci alt+0 zmensi range volume okna na minimum a zobraz cenu v nastavni indikatoru vlevo na scale, to je jedna moznost a druha jednodussi je navrchu v header a to si menis poradi nasledovne:menu>global settings>customize chart header

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...
×
×
  • Vytvořit...