Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Hardware


greenhorn

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 383
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

predtym som fungoval na notebooku DELL P4 1.7GHz 14" 80GB HDD 768MB RAM, amibroker z wcci mi ale vytazoval procesor na 100% a ventilatory bezali na maximum, stavalo sa ze obcas ceny zmrzli na par sekund co mi dost vadilo, kupil som radsej desktopovy stroj popisal som ho v prispevku na predchadzajucej strane a vytazenie procesora je teraz okolo 10%, zalezi na tom co vsetko na tom pocitaci bude bezat, v mojom pripade mi na grafy povodny notebook nestacil, bez wcci ale stihal v pohode.
Dusan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

byt tebou tak winsows vista ted moc neresi, je to uplne novy system ktery jeste neni odladeny, jak ze strany hardwaru a ovladacu tak programu samotnych. stejne jako windows XP byly pouzitelne az po prvnim service packu (kompletni update systemu) a nejlepe bezeli se service packem 2.
stejne tak na tom bude i windows vista. urcite to je kvalitni a moderni system, ale pokud vsechno bezi tak jak ma na win xp SP2 tak proc si pridelavat starosti s nefunkcnimi programy, neexistujicimi drivery pro tvuj hardware a padanim systemu? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jasne ze specifikace tveho pc se bude odvijet od toho co na nem chces delat, pokud ho chces vice prenaset, doporucuju notebook s mensim rozlisenim obrazovky, 14" a mene - notebook bude lehci, mensi, dyl vydrzi baterie a bude mobilnejsi.

pokud planujes NB prenaset jen minimalne a pouzivat ho spis jako stolni pc, muzes si doprat NB s vetsi obrazovkou, 15" treba.

HW bych doporucil rozhodne intel, ne amd. pokud na to mas si priplatit a koupit si do NB dualni procesor - core duo, budes vysmaty, diky 2 procesorum budes moct bez problmu provozovat vice narocnych aplikaci najednou bez jakychkoliv problemu - je to to nejlepsi co muzes dneska v NB/PC mit. jinak ti bude stacit i procesor penitum s centrino chipsetem.

velikost pameti je minimum 512MB, idealne 1GB (512 je minimum pro win XP).

co bych doporucoval ja je vlastni graficka karta, ne integrovana. integrovana karta neba vlastni proceosr a pamet a vyuziva vykonu tveho procesoru v pc a pameti, takze te ochuzuje o vykon a nekdy je to hodne znat.

vystup na 2. monitor maji dneska vsechny notebooky, ale pro jistotu si to pak over u specifikaci konretniho modelu az ho budes mit vybrany.

pokud te zajima znacky, zkusil jsem HODNE notebooku, rozhodne si nekupuj ACER! ikdyz cena je nizka tak toho budes pozdej DLOUHO litovat. jako kvalitu bych ti doporucil [bold]ASUS [/bold].

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kfs: oem visty mam na novom zeleze na starom pc kde mi bezia XP by som ich nedaval kedze nechcem platit na jedno PC dalsiu licenciu, ovladace boli po nainstalovani vsetky funkcne, obcasne padanie GUI co som popisoval predtym sposobuje najskor TWS alebo java, ale napisal som skript ktory killne explorer.exe znovu ho pusti, dal som tomu skriptu klavesovu skratku, zatial kliknem obcas ctrl-shift-a a fungujem dalej ;-)
Dusan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím,

předevčírem, při backtestu v Braket Traderu a Sierra Chart se mi na notesu, který mám tři měsíce starý stalo to, že mi displej najednou o nějaké to procento z ničeho nic ztmavl. Vše bylo čitelné, ale displej byl ztmavený. Po restartu to bylo vše OK a pak po nějaké chvilce se mi to stalo zas. Notes je Fujitsu-Siemens Amilo 1536 a v té chvilce jel na baterii (nebyl připojen přes dobíjecí kabel do sítě). Včera když jsem jen pročítal věci v pdfku a wordu se to nestalo. Nevěděl by někdo co by to mohlo způsobit? Nezpůsobuju notesu nějaký problém, když dobíjecí kabel při slabé baterii zasunuju při běžícím notesu (nebo ho mám nejdřív vypnout, zastrčit kolík kabelu do notesu a pak ho zase nastartovat)?

Díky za radu

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Petře,

Něco podobného mám také. Pokud jedu na baterii mám display temnější. Pokud jedu na síť více se prozáří. Pravděpodobně to bude někde v nastavení, ale nikdy jsem to nehledal. A co se týče zapojování sítě při běžících procesech - neměl by to být obecně problém. Jen jaksi, že se opravdu nic nestane nikdy nemůžeš vyloučit...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás pánové a díky za odpovědi. Od té doby se mi to už nestalo. Přenastavil jsem nastavení zobrazení v "ovládacích panelech" a zatím dobrý. Při tom připojování nabíječky do NB akorát lehce blikne displej a jinak se nic zvláštního nestane. Trochu mě zarazilo, že k tomu NB nebyl žádný manuál, pouze obecná knížečka a pak odkaz na webový stránky, kde jsem zatím taky moc nenašel. A ještě v AJ, takže pro někoho, kdo by nevládl AJ je to problém...

Díky, Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ak sa tu uz prebrali monitory tak sorry, ale nechce sa mi tu citat 20 stran, takze len by som chcel upozornit na velmi vyuhodne 22" lcd monitory (konkretne najlacnejsi www.alza.sk/lcd-panel-benq-fp222wa-d69518.htm ). Samozrejme su lacne pretoze su v nich pouzite najhorsie typy TFT obrazoviek TN, ale na grafy to bohato staci a na 22" sa toho zmesti naozaj vela.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý den.
Jako počítačový laik mám možná stupidní dotaz. Chci si pořídit nový comp a k němu LCD monitor s pivot funkcí (otočení o 90 stupňů). To, aby mi zůstal obraz po otočení monitoru vodorovně, je záležitost čistě ovladačů dodávaných k monitoru, nebo jsou nějaké speciální požadavky na grafickou kartu?
A za druhé, jak to funguje, budu-li mít jeden monitor vodorovně, druhý svisle a přes oba roztaženou plochu ixpéček? Je to nějak proveditelné, případně to má nějaká omezení?

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Otocenie obrazu nema s VGA nic spolocne. Je to cisto zalezitost ovladacov.
Co sa tyka jednej plochy, tak to by mohol byt problem, pretoze otocenie obrazu sa vykonava na celu plochu a teda by bol obraz otoceny aj tam kde chcete aby bol zvisly. Tu je najlepsie riesenie graficka karta s dvoma vystupmi na monitor, co je dnes prakticky bezne pri kazdej grafickej karte. Ale teda bude tu nutnost dvoch pracovnych ploch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...