Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Hardware


greenhorn

Doporučené příspěvky

adalmit
nejsem ITik, ale tahle kombinace ti staci. ja jsem treba spis na intel, ale jak rikam moc tomu nerozumi. Sam ted jedu na starem aceru. centrino, tedy vse integrovano. monitor je15" 1024*768 a k tomu 19"externi 1280*1024 a naprosto v pohode. na tu tvoji kombinaci by sel i 24". jen pozor, 30" potrebuji 2xDVI.
navic si myslim, ale to by sis musel zkusit, klidne bys mohl mit 2externi monitory. jeden ve VGA a druhy v DVI.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 383
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ja jsem původně taky uvažoval o intelu, ale stejný srovnatelný notebook tedy s 1GB pamětí a lepší grafickou kartou s intelem stojí vždy výrazně více. Například ten který jsem uvedl v mém předchozím výsledku je o 12tisíc dražší, nezdá se mi že je takový rozdíl opodstatněný.
Notebook potřebuji téměř výhradně na obchodování, hry nehraju, takže doufám že mi bude stačit...

Aldamit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To aldamit:
Jako 3. monitor mám LCD 19´´, rozlišení využívám maximum co Delock dovolí, tedy 1280 x 1024.
Barevná hloubka je pak jen 16 bitů, to však u grafů nevadí.
Jaké je výkonostní minimum procesoru pro tuto hračku nedokáži odhadnout.
Zde to bez problémů běhá na Pentiu M 2,26 GHz a s RAM 2 GB.
Určitě by to ale šlo i na něčem slabším.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak jsem se prokousal touto diskuzí a po zvážení všech faktorů jsem se rozhodl asi pro HP 20,1" L2045wide 600:1 jas 300 1680x1050/USB 5ms, pivot za cenu 8200 Kč s DPH je to myslím solidní, sice za tu cenu má člověk už i 22" monitor, ale značky ala Acer si pořizovat opravdu nechci :) Už se těším až vyměním své CRT 17" s rozlišením 1280x1024 za něco rozumného kvůli čemu nebudu muset posunovat stůl o 30 cm aby se mi tam vešel monitor :) Za celou diskuzi jsem ale nenarazil krom notebooků, monitorů, popř. RAMek na jiné části HW jako myš, klávesnice. Osobně používám kombinaci klávesnice Logitech G15, myš Logitech G5. Sice jsou trochu dražší, ale můžu je vřele doporučit. Kdo vyzkouší laserovou myš, už se mu nějaká laciná optika nebo laciná laserovka od jiných firem nebude chtít brát do ruky, věřte mi o čem mluvím. Díky své rychlosti i přesnosti zrychluje práci na PC (u optické myši se mi semo tamo stávalo že se člověk prostě uklikl ale to je už teď minulostí a kdo by chtěl zažít takovéto nepřesnoti třeba u zadávání obchodních příkazů, že?) ... klávesnice je pak podsvícená s vlastním displejem, to člověk ani nevyužije tolik jako spíš snadno programovatelných tlačítek, které Vám pomůžou s ovládáním Vaši platformy. Osobně si již nedokáži představit na stole klávesnici ala Genius :)
... to jen tak další postřeh, třeba někoho inspiruji .... :)

mnoho úspěšných obchodů přeje Chris

Many of life's failures are people who did not realize how close they were to success when they gave up.

- Thomas Edison

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mys Logitech G5 pouzivam taky a je to - co se tyce designu a ergonomie - zatim asi nejlepsi mys, s jakou jsem pracoval. Nicmene ma i svoje chyby - kdo je zvykly na pouzivani prostredniho tlacitka (napr. ve Firefoxu apod.), bude u tehle mysi asi dost nadavat. Prostredni tlacitko je dost nepresne a ujizdi. Co se tyce laseroveho senzoru, zase takovy zazrak to neni. Naopak je narozdil od optickeho senzoru nachylnejsi k chybovosti (staci nepatrny kousek prachu na senzoru a uz se nehybe; u optickych mysi podobny problem neni) a nefunguje zdaleka na vsech podlozkach.

Co se tyce klavesnice, G15 jsem vyzkousel a mne osobne nezaujala. Zalezi na osobni preferenci uzivatele - kdo chce ergonomicke rozlozeni klaves (jako napriklad ja), pro nej G15 imho fakt neni idealni. Ja mam jednoduchou Genius ErgoMedia 700 a jsem spokojen. Ma taky svoje chyby (obcasne "vypadky" apod.), ale da se s tim stale velmi dobre pracovat.

Pokud jde o monitory, u Aceru bych osobne uz nesel do notebooku, ale monitoru bych se nebal. Osobne pouzivam jako druhy monitor 24" model Hewlett-Packard - HP LP2465 - ale kvalitou obrazu mi lepe vyhovuje 17" Benq FP71GX, ktery byl sveho casu jednim z nejlevnejsich 17" LCD monitoru s DVI vystupem na trhu (kolem 5k s DPH). A Acer je precijen o chlup lepsi znacka monitoru nez Benq...

Hlavni je zkratka vsechno vyzkouset a vybrat si to, co cloveku sedi. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je pravda že G5 a prostřední tlačíko při použití s Firefoxem není zrovna nejlepší, ale při troše tréningu už to člověku ani nepřijde. Jinak s její přesností opravdu problém nemám, vyzkoušel jsem i MX400 s laserovým senzorem, ale tam už to s tou přesností bylo poněkud horší, možná také kvůli tomu, že člověk nebyl zvyklý na jinou hmotnost myši, kterou si u G5 uzpůsobil podle svého přidáním zavážíček do cartridge. Jsem s tebou za jedno co se týče ergonomie klávesnice, ale jak jsem řekl, tak programovatelná tlačítka mi tohleto vynahrazují, existuje sice spousta softu, co udělají stejnou práci, ale v jednoduchosti je síla :)
Jinak díky za postřeh co se monitorů týče. Ještě jsem pošilhával po 22" LCD BenQ FP222Wa vlastně za stejný peníz jako to HP zmiňované v mém minulém příspěvku. Ještě pročtu nějaké diskuze co se těchto firem a hlavně spokojenosti zákazníků týče. HP má u mě body za pivot fci a Benq zase že má větší uhlopříčku i když se zachováním stejného obrazového rozlišení :(
mnoho úspěšných obchodů a Linuxu zdar :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Christopher: Pivot funkce je marketingovy tah - da se zrealizovat na vsech monitorech bez vyjimky, staci mit vhodny software, ktery to umoznuje, spolu s dostatecne rozumnou grafickou kartou. Ja obcas pouzivam otoceni obrazu i u te sedmnactky od Benq - staci tady spustit Pivot Pro od HP a je to... Totez jsem zkousel na 19" Eizo S1961 - taky bez problemu. Ale jak rikam, rozhodne je dobre si monitor pred nakupem pekne vyzkouset a poradne zvazit, jestli splnuje presne to, co od nej clovek ocekava a da se na nej vubec rozumne divat.

Jo, jo, Linuxu zdar a nazdar! ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já preferuji natáčení monitoru pomocí kloubu na stojanu. Tak o 30-60°, dle potřeby.
Pomáhá to velmi psychologii ( např. u downtrendů, jste-li v long pozici a naopak ).
Též se dá tímto technicky sofistikovaným řešením výrazně vylepšit equitní křivka.
Všem doporučuji.
Petr fi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A nebo taky monitor, který se sám bude naklánět podle toho, jestli bude downtrend, nebo uptrend a když nebude dělat nic, tak je trh v chopu a lepší nevstupovat, že? ... Ale aspoň mě ten tvůj příspěvek pobavil :D

... to Martinek: zase abych měnil podstavec kvůli natáčení monitoru? no nikde jsem ani takovéto podstavce samostatně prodávat neviděl, nehledě že je xxx typů a cena půjde tak nad 1k, to se mi spíš vyplatí koupit nějakej kterej to bude mít přímo v sobě a bude to bez starostí :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nenajde sa niekto s pc na ktorom bezi windows vista?
na asusP5W, core2duo, ATI 1650, 2GBDDR nepretaktovany, mam oem vista home premium anglicka, podarilo sa mi bez vacsich problemov rozbehnut IB, bracket trader a amibroker, TSIM+ mi nefunguje co mi az tak nevadi, ale tak 2-3 x za den sa mi stane ze dojde k rozhodeniu obrazu a pomoze jedine ukoncit v task menezeri proces explorer.exe a spustit ho znovu, vyskusal som ovladace ku grafickej karte aj defaultne aj najnovsie k ati ale nepomaha, robi to aj v aero aj v rozhrani XP, test pamati je OK, teplota tiez, v logoch nieje ani tuk o nejakej nestabilite a ani nevyskoci ziadna hlaska, pada to jedine ked pustim IB, BT a amibroker, tie aplikacie si po pade GUI veselo funguju dalej tym sa nic nestane.
ma niekto s tymto skusenosti?
Dik Dusan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
plánuju si koupit notebook.Můžete mi někdo doporučit,nebo spíš poradit,co by mu nemělo chybět... Počítám,že programy a grafy nebudou moc HW náročné,ale pro jistotu se ptám.
Z předchozí diskuse jsem jen vyčetl,že by nebylo špatný mít připojení na další monitor,ale třeba minim. HD,RAM atd.
Díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...