Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Hardware


greenhorn

Doporučené příspěvky

murphy
díky za pomoc. Chodí mi to. Jen ještě jedna maličkost, pokud moc neobtěžuji. Musím se přiznat, že už mi to takto chodilo i přetím i když jsem měl zatrhlé to "rozšíření". Na managování práce s monitory používám utilitku ULtraMOn, která mi okna přesouvá z jednoho monitoru na druhý. Ale proč tu zmiňuji. Jelikož pracuji s více monitory poprvé, hledám možnost jak nastavit GRAFY na obou.T.j. např. 3 a 5 miutový na jednom monitoru a 15 minutový na druhém. Je možné takto graf extrahovat ze sierrry, otevřené na jednom monitoru na monitor druhý?
Radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 383
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ja sierru nepouzivam, takze ti neporadim presne.

nicmene v zasase mas tyto moznosti:

- aplikace musi podporovat multimonotor setup (treba TradeStation to umi) a pak se daji jednotliva okna prenaset mezi monitory
- nektere aplikace muzou bezet ve vicero instancich. tzn. zkusit pustit sierru 2x a das si kazdou na jiny monitor
- a v nejhorsim pripade musis aplikaci roztahnout pres oba monitory a usporadat si vnitrni okna rucne sam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře, vypadá to dobře, já osobně mám dlouhodobě dobré zkušenosti s notebooky ASUS, MSI začalo dělat NB nedávno a tak netuším, jak jsou na tom s kvalitou. Všeobecně základní desky, mechaniky atd. od MSI nic moc, docela dost reklamací, tak nevím. Sám mám teď v PC desku od MSI a přejdu na ASUS, odešla zvukovka a jenom čekám co odejde dál. Parametry NB mě připadají ok, 2GB RAM do pohody, Turion bych taky skousnul, ona trading platforma má ráda hlavně velkou paměť a dobré připojení k síti, procesor nebývá při tradingu to, co omezuje. Když posíláte na trh příkaz, tak je důležité mít rychlé pingy a pokud možno nulový packet loss. Problémy dané málo výkonným hardwarem nastávají výjimečně při prudkých pohybech trhu (makra apod.). Hlavní je, aby noťas chodil a nekleknul zrovna když člověk je na trhu nebo nebyl každý měsíc na 14 dní v reklamaci :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den,

Možná trošku offtopic, ale zajímá mě, jak na širokoúhlém 20 palcovém monitoru(1680x1050) nastavit v prohlížeči 2 stránky vedle sebe, abych mohl prohlížet 2 stránky najednou(používám firexox a IE)?
Mám nový monitor Samsung 205BW od této středy a doposud sem na to nepřišel, dokonce to neví ani kamarádi, kteří se v tom "vyznají".
Díky.
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

v tom případě:
- použít prohlížeč, který to zvládne "sám od sebe" - Opera, Maxthon
- doinstalovat příslušný plugin, který to umožní, pro ff třeba Split browser addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4287, nebo nějaký podobný, který si najdete nejspíš v addons.mozilla.org/en-US/firefox/browse/type:1/cat:14?lang=en-US
Pro ie si něco podobného zkuste najít za domácí úkol :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to okolo a to amokk

Díky za rady, vyzkouším... (tu)
Jinak ten Samsung 205bw je fakt parádní monitor, obrovská změna k lepšímu v porovnání s mým předchozím CRT 17" Belinea, který sem nazýval vypalovač očí, prostě hrůza...
Líbí se mi na něm ostrý obraz(mám to přes dvi) a hodně dobré barvy a podsvětlení, menší chybička je, že mám jeden vadný pixel světle modré barvy ve spodní části obrazovky, ale jde vidět jen na černém pozadí a to jen nepatrně, z dálky to není vidět.
S čistým svědomím mohu tento monitor doporučit všem, kteří touží po monitoru s "pořádným" rozlišením :) (tu).
Grafy na něm vypadají hodně dobře.
Uvažoval sem i o 22" Samsungu 226bw nebo LG 226wtq, ale nechtěl jsem v tuto chvíli dávat o cca 2000 Kč víc, kvůli dalším 2 palcům, tento monitor je opravdu dostatečně velký, kámošům se taky líbil (tu).
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dovoluji si upozornit na velmi zajímavý produkt.

Jedná se o USB adaptér pro připojení dalších monitorů.
To by samo o sobě nebyl žádný objev, podobné krabičky již mnoho lidí používá.
Myslím dokonce, že jsem sám o jedné takové před časem psal.
Nyní se ale jedná o opravdovou lahůdku - digitální výstup a rozlišení až 1600 x 1200.

Zde je odkaz na jednoho z dodavatelů:
sewelldirect.com/USB-to-DVI-External-Video-Card-High-Resolution.asp
Zatím ho nemám, vycházím tedy pouze z popisu a referencí.
Pokud by však platilo vše co se píše, šlo by o výbornou věc.

Uvítám jakékoli praktické zkušenosti a poznatky o tomto produktu.
Dejte prosím vědět.
Petr Fischer

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Evereste,

ja to teda pochopil tak, ze se spise nez o prevodnik VGA-DVI jedna o externi grafickou kartu a jestli tomu rozumim ( paklize spatne, doufam, ze me erudovanejsi kolegove opravi ) slo by takto v Tvem pripade propojit 3 graficke vystupy ... 1x LCD NB, 1x CRT na VGA a 1x LCD na teto xterni karte. Nebo VGA uplne vypustit. Mozna by takto slo propojit i na vic xternich LCDcek, ale tam az moje chatrne znalosti v oboru IT nedostacuji. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...