Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Hardware


greenhorn

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 383
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tatiano,

Akorát pozor na to, zdali jsou volné sloty pro další paměťové moduly. Pokud koupíte model s 512MB RAM a ta bude fyzicky z 2x256MB a deska bude mít dva sloty na paměťové moduly(obvykle), tak se budete muset minimálně jednoho z nich zbavit, aby jste mohla RAM navýšit. A to už jsou zbytečné starosti a vyhozené peníze navíc(na té 256 něco určitě budete tratit).
Ideálně tedy 2 sloty na RAM a v jednom z nich 512MB RAM - druhý volný slot umožní kdykoli navýšení RAM dle vašich potřeb.

romang

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dotazy na hardwarové odborníky,

1. Jaké rozlišení musí mít grafická karta notebooku pokud chci připojit externí 19" LCD? Postačuje 1280x800?

2. Pokud má notebook Vga výstup a Dvi výstup; znamená to že se dají napojit dva monitory 1xCRT a jednou LCD?

3. Dají se (neintegrované) grafické karty u notebooků vyměnit za výkonější a podporující větší rozlišení, nebo by tím vznikly problémy u "notebookovského" LCD panelu.


Už delší dobu se nemohu rozhodnout zda si pořídit notebook nebo desktop. Vzhledem k tomu že se množí akce, kde by se notebook hodil, budu asi volit notebook. Mám jen obavu z malé možnosti rozšiřování a brzké zastarání notebooku.

V současné době mám nevyhovující počítač a 14" CRT monitor, proto by mi stačil notebook s rozlišením 1280x800 a využil bych stávající monitor. Co ale až si koupím tu 19"LCD nebo i větší půjde notebook využít za předpokladu doplnění lepší grafické karty , nebo musím koupit notebook se silnou grafikou nyní i když ji patrně nevyužiji. Nejsem žádný náruživý hráč proto nároky na grafiku jsou určovány téměř výhradně potřebou obchodovat.

Předem děkiji za odpovědi a náměty.

Aldamit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1. Zalezi na tom, jake ma LCD doporucene rozliseni. Je dobre toto rozliseni dodrzovat. JE to totiz jeho fyzicke rozliseni a obraz je "nejostrejsi".
2. Nejlepe se v tomto pripade obratit na dodavalete. Nemusi to byt vzdy pravda.
3. U 99% notesu nikoliv.

Notebook bude i pri stejne konfiguraci vzdy pomalejsi a drazsi nez desktop. Opravy budou u notebooku vzdy drazsi. Upgrade je temer nemozny, ikdyz pokrok je tak rychly, ze uprade PC se vesmes pouze teoreticky,protoze v dobe kdy chce clovek PC upgradovat uz se prislusne dily(CPU) nevyrabeji.
Dnes by vetsina notebooku mela zvladnout obslouzit externi 19" monitor. Ja mam Thinkpada s Radeon Mobility s 16MB a zvlada 19" monitor s rozlisenim 1280x1024 a interni LCD 1024x768, ale je to maximum, co zvladne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TomasN díky.

Jestě malý dotaz: Rozlišení které se běžně u notebooků udává je rozlišení jejich grafické karty nebo jejich LCD panelu?
Odpovídá tedy napojovanému externímu LCDčku, nebo internímu? Jaké udané rozlišení bylo u tvého thinkpadu?

Obával jsem se, že obecně nelze ani neintegrovanou grafickou kartu upgradovat. dalo by se tedy shrnout to takto:
Nemá cenu se orientovat se na neintegrovanou grafickou kartu u notebooku, protože pokud nedojde k její poruše v záruční době a nebude vyměněna za prakticky stejnou, tak stejně nebude možné ji dle potřeb vyměnit za výkonější. A po dvou letech už stejnou možná ani neseženu...

s pozdravem
Aldamit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to rozliseni interniho LCD. U mejo je 1024x768.

Na notesu je vsechno integrovano na zakladovou desku(graficka karta, zvukova karta atd.). Pokud se neco z toho pokazi, tak se musi vymenit cela deska. Je mozne, ze existuje nejaky exot notes, kde se da vymenit treba grafika. Jednou jsem mel na stole notes a ten mel jeden slot PCI, kam se dala dat rozsirujici karta. Asi to nema cenu resit. Je potreba, aby si ten notes na sebe rychle vydelal a az nebude stacit, tak ho vymenit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen malý doplněk k rozlišení grafiky x LCD u ntb.
Měl jsem docela problém u Celsia H230.
Přímo servis Fujitsu-Siemens mi tvrdil nesmysl o maximálním rozlišení externího monitoru.
Brali ale parametry čipu a nějak jim uniklo to, že mají rozlišení na kartě omezené.
Takže pokud chcete ze stroje vyždímat maximum, pozor na ověřování informací z více zdrojů.
Nikdo vám nedá tolik co je výrobce schopen slíbit.

Petr fi

P.S.: Jinak ntb. řady Celsius mohu doporučit, až na cenu jsou zákazníci vesměs spokojení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny.
Tak jsem nakonec otestoval zde popsanou externí USB grafickou kartu Delock sám.
( computer.zive.cz/h/computerTestcentrum/AR.asp?ARI=130556 )
Pro zájemce uvedu dosavadní praktické zkušenosti:

Instalace na WXP bez problémů, zatím zcela stabilní.
Používám ji jako 3. nezávislou plochu ( 1. mám LCD ntb., 2. externí monitor v dualview režimu ).
V systému se objevila další plocha, vše lze přepínat, měnit rozlišení a barevnou hloubku jako dříve u dvou.

Výstup má analogový, ostrost obrazu je tedy horší.
Posuzuji to však na špičkovém monitoru, na levnějších se to možná moc neprojeví.
Použitý USB2.0 překvapivě zatížení velkým datovým tokem zvládá.
Rychlé pohyby myši a videa nejsou ale perfektně plynulé, to se však dalo očekávat.
Pozor, při dynamických scénách karta poměrně dost zatěžuje procesor počítače.
To by mohl být u méně výkonných strojů problém.

Co říci závěrem?
Jedná se o použitelné řešení jak rozšířit plochu na další monitory. Pro trading s ntb. dobrá věc.
Určitě bych ale doporučoval u ntb. přednostně využít klasický, nejlépe digitální výstup.
Delock pak zapojit na sekundární či další plochu na kterou se díváte jen občas.
Pro stolní PC je lepší pořádná grafická karta s více výstupy.

Petr fi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fi,

zajímavé myslel jsem, že na notebook by to byla přílišná zátěž.
Jak velký je lcd monitor napojený přes USB a jaké má nativní rozlišení?

Jak výkonný musí být ten notebook?

Uvažuju o notebooku s parametry uvedenými níže. Šlo by toto řešení na něj aplikovat?

Díky Aldamit
------------------------------------------------
asus F3T-AP008
Procesor: AMD Turion64 X2 TL52.
Operační paměť: 1024MB DDRII.
Pevný disk: 120GB, 5400rpm.
Displej: 15.4" TFT WXGA, ColorShine, rozlišení 1280x800 bodů.
Grafika: nVidia GeForce Go 7600 256MB / 512 MB TurboCache.
Síť: integrovaná 10/100/1000Base-T, Wireless LAN 802.11b/g, BlueTooth V2.0+EDR.
Rozhraní: 1x výstup pro sluchátka, 1x vstup pro mikrofon, 1x line vstup, 1x RJ11 (modem), 1x x RJ45 (LAN), 4x USB 2.0, 1x IEEE 1394, 1x TV-Out (S-Video), 1x Express Card, 1x VGA, 1x DVI.


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...