Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Studium - zadost o radu


Doporučené příspěvky

Davide, jsem v podobné situaci, VŠ (při zaměstnání) ale naštěstí letos dokončuji. Jako bonus mně doma po práci kromě manželky čekají dva 4 - měsíční kluci a s komoditama jsem musel malinko zabrzdit - čili jen lehce backtesting, papertrading asi až v létě 2007 (po škole) a potom se uvidí ..... jak zpívá oblíbená skupina mého mládí - VZ (Visací Zámek): "... všechno má svůj čas a spěchat nemá cenu, ještě si můžem klidně jedno pivo dát...". Tak asi takhle. Radit Ti nebudu, pár názorů jsi si tady přečetl, tak si vyber, věř, že si vybereš dobře! Pojmenuj své sny tím, že si je převedeš na cíle. A k těm cílům se průběžně dostaň přes reálné plány, které si stanovíš a v těch plánech si stanov reálné úkoly, které postupně budeš plnit. Myslím, že je to hodně o disciplíně, trpělivosti a shovívavosti Tvého okolí. A hlavně klid a vytěsnit stres!!! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Hmm mě to dřív taky nenapadlo tak možná trochu motivace. Pro vás co máte "málo" času.
Tak hledejte systém, který spotřebuje málo času. Pochopení principů se uspěchat nedá, ale obchodovat intradeně aktivně jako mnozí tady na foru, kteří jsou taky víc vidět, není jediná cesta. Dejte si cíl obchodovat hodinu, půl hodiny, nebo klidně 5min denně. Najděte nejlepší situaci pro tenhle způsob obchodování (pro intraday to může být otevření trhů, nebo osmá hodina večerní, v usa poobědě, kdy se trhy začínají opět hýbat) a to zkrátí i dobu k backtestu. Mě backtest pro celý den zabírá samozřejmně spousty času. Otestovat měsíc mi trvá třeba víkend, což je dost. Ale testovat jenom hodinu ze dne tak za víkend udělám půl roku. A papertrading mě stojí jenom hodinu ze dne, klidně večer.
Výhoda tradigu je i v tomhle.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Davide, jsem v docela podobne situaci jako vy. Tento rok jsem dodelal maturitu. Dostal se na MFF UK, no a v lete jsem objevil financnika... . Neuveritelne me to vsechno chytlo, uz mam precteneho prakticky celeho financnika. Asi mesic paper-tradingu na forexu. Sice se mi nejak extra nedarilo, ale osahal jsem si zakladni veci. V rijnu se prakticky prestehoval do Prahy a zacal studovat skolu. Jelikoz tu jeste nemam pocitac, tak slo obchodovani uplne stranou. Ted uz snad konecne bude. Jenze s tim prichazi dilema, venovat se obchodovani nebo skole? Musim rict, ze jako trader bych se videl radsi nez jako informatik. Skola je tezka a ani kdyz se budu venovat naplno ji, tak nemam jistotu, ze ji dodelam a to obchodovani me tak moc laka. Uvedomil jsem si, ze pokud chci obchodovat forex, tak to vyzaduje opravdu tak 12h casu denne, takze na skolu by nezbylo uz vubec nic. Zatim to vypada tak, ze se to pokusim jakztakz skloubit, no a v lednu se uvidi. Kdyz me vyhodi od zkousek, tak je jasno. Jestli se stanu uspesnym traderem :) , tak si myslim nebude problem kdykoli skolu dodelat. Poradit vam sice nedokazu, ale alespon vite, ze v tom nejste sam. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ac na VSE je vyborna fakulta financi, o tom o cem se tady bavime se dozvi kulovi. dozvi se co jsou komodity, muze se dovedet par formaci co se daji pouzit i pro akcie a tim to konci. pochopi vsak tvorbu ceny akcii a opci a to hodne podrobne, ruzne moznosti zajisteni, forwardy atd. spis mu to pomuze na fundamenty a forex. ale jak jsem rekl je treba si tu skolu dodelat protoze 80 % traderu ztraci. tim ti , Davide, nepreju nic zleho, ale je treba myslet na vse. btw ty jsi stejne fakulta v Jindrich.Hradci takze se vlastne o financich nedozvis nic :-) (pokud se tedy nezmenil system a neda se studovat i jina fakulta dalkove)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, zdravim vsechny,

musim rict, ze jsem necekal takovou odezvu a mnohokrat vam dekuji za vase rady, tipy, sdileni podobnych situaci, ale hlavne i za obrovskou motivaci, kterou jste mi timto dali.

Nedokazu reagovat na vsechno, co tu kdo rikal, ale vidim zde jednotny nazor, o kterem jsem se i ja potreboval ujistit a jsem definitivne rozhodnut pokracovat ve studiu co to pujde, ale zaroven zacit lepe planovat svuj volny cas mezi studium VSE (ano je to fakultav v J.H.) a mezi studium komodit a tradingu. Verim, ze po malych kruccich to, pri trosce vule, proste musi jit a jsem velmi rad, ze se na tomto foru setkavaji takovi lide (profesionalove) jako jste vy, na ktere se budu moci v budoucnu obratit pro radu, ale doufam, ze i ja jednou budu nekomu, kdo bude taky na zacatku, napomocen.

Preji vsem uspesny den a jeste lepsi vikend.
David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to David:
okamžité portfolio na trénink-tipování akcií jsem kdysi nahodil na clearstation.etrade.com
jméno: cvicne
heslo: portfolio
nebo se tam zaregistruj a vše si udělej vč.vzhledu stránek, grafů atd. sám, nikdo ti tam nepůjde.
---------------------------
že jde o akcie? nemělo by v začátku vadit, je tu totiž základní i rozšířená technická analýza, vč.volby *graph in bulk*/grafy v balíku, kde vidíš přehledně vše co chceš. Zprávy, fundament, cokoliv. Vše k mání. Dá se na tom OK trénovat tech.analýza, je to zdarma, portfolií si lze nahodit libovolně, zadávat akcie vč.poplatku atd.. Je to rychlé, přehledné, + další stavitelné možnosti.
zdar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jA

no jestli jsi teprve v prvaku tak si jeste pockas, ale az na to ucto je to fajn. jak jsem rekl, je to sice o necem jinem, ale cely svet financi je zajimavy. uvidis sam. pripadne ti muzu poslat na co se zapsat, ale to si urcite zjistis sam. jinak pri ustnich doporucuju moc nemachrovat ze obchodujes (akcie jeste toleruji :-) ) ale obecne jsou hodne skepticci nekteri profesori.
preju mnoho uspechu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Neustále uvažuji o komoditách a akciových indexech, čtu články kupuju knihy atp. ale kdybych si někdy založil účet s nějakým rozumným obnosem, začal obchodovat a případně vydělal nějaké peníze... jak to je se zdaňováním zisků? Je rozdíl v tom nějaký rozdíl když si otevřu účet u zahraniční osoby nebo u české pobočky? Je lepší kdybych měl například živnost a vedl bych účetnictví, nebo to tak musím udělat....?
Fakt nemám ani představu jak by to s tímto mohlo být, a tak vás prosím jestli by mi mohl někdo z vás zkušených poradit děkuji.

Kosmo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kosmo,

zatim nemate ani ucet a uz se chystate danit... :-) Tohle nereste, od toho jsou ucetni a danovi poradci. Probiralo se to tu uz x krat, tak zkuste mrknout do vyhledavani. Dale si muzete pockat na vyhlaseni terminu kurzu:

Jak správně zdanit a účtovat obchodování na komoditních a akciových trzích
www.financnik.cz/exe/kurz.php?id=8

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...