Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Studium - zadost o radu


Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj obchodníci,
chodím také do práce a o obchodování se velice zajímám, ale jsem pořád v začátcích a nevím, jaký první krok udělat. Mám přečteno hodně literatury o obchodování atd., ale praktické zkušenosti žádné. Přemýšlela jsem nad nějakými kurzy. Můžete mi prosím poradit, co je pro úplného začátečníka nejlepší :S
Evík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to EVIK:

a co tohle? www.financnik.cz/exe/kurzy/. Nejlepší by bylo, pokud nemáš vůbec žádné zkušenosti a chceš navštívit kurz, zajít na Úvodní kurz do intradenního obchodování e-mini trhů. Zde dostaneš nezbytné znalosti do úplného začátku. Pokud Ti je toto jasné, zkus Základy úspěšného obchodování na komoditních trzích. V odkazu najdeš podrobné info ke každému kurzu co Finančník nabízí.
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

EVIK, Kahiros:

S vyberem kurzu souhlasim, pouze doplnim, ze je to presne neopak, tzn.:
1.) Základy úspěšného obchodování na komoditních trzích (obecne zasvedceni do tradingu)
2.) Úvodní kurz do intradenního obchodování e-mini trhů (jiz trochu vyhranenejsi na intradenní způsob obchodovani)

Mohu Vam z vlastni zkusennosti rici, ze kurzy jsem absolvoval krome Spreadu a Opci vsechny a nelituji jedine investovane koruny - spise naopak. Jestli me nekdy neco posunulo dale a tzv. 'nakoplo', pak to byly prave tyto kurzy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny. Mám takovou možná nesmyslnou otázku, ale po přečtení kvant dokumentů, knih a Finančníka jsem na ní nenašel nikde odpověď. Otázka : Jak je to s pěnězi z tradingu, když obchoduji na Americké burze, budou mi vypláceny dolary, ale proč obchodovat na Americké burze za dolary, když je možnost obchodovat na Evropské burze za Eura??? :S Vážně se v této oblasti tradingu nevyznám a moc bych uvítal kdyby mě někdo dokázal v této oblasti pomoct.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Happy:
předně, myslím, že žádná otázka neni nesmyslná, pokud pomůže k rozvoji toho, kdo ji položil
... samozřejmě můžete obchodovat jak americkou burzu, tj. ER2, NQ .... v dolarech nebo evropskou DAX, Euro FX v eurech, tak i japonskou burzu v jenech ... je to na vás, jaký trh si vyberete a co váš broker nabízí.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moc děkuji za odpovědi, vypadá to že se začnu více zajímat o možnost obchodování a celkovou povahu evropských burz a jejich trhů, když už vím, že to jde. Slibuju, že až přijdu na něco kloudnýho, tak to sem přidám, protože si myslím, že nejsem jediný koho by toto téma zajímalo. Klesající dolar je příjemný když člověk potřebuje peníze do začátku, ale jinak pro obchodování nic příjemného.

Happy
„Musíte to opravdu chtít. Musíte z celého srdce chtít být velmi bohatí, abyste to dokázali.“

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Zdravím všechny,

web financnik.cz už dlouho sleduji, narazil jsem na něj při pátrání po dalších informacích o komoditách a obchodování vůbec. Je pro mě velmi přínosný, takže bych tímto také chtěl poděkovat tvůrcům a vůbec celému kolektivu (líbí se mi, jak se tu navzájem dovedete povzbuzovat a pomáhat si, což se dnes vidí málo kde), takže jen tak dál..:)

Ale, proč vlastně píši?! Je mi 16 let, komoditám se vjenuji asi od 14 (resp. ve 14 jsem zjistil, že něco takového jako komoditní obchodování vůbec existuje), poslední dobou jsem se obchodování začal věnovat naplno a poznávat ho více do hloubky. Můj plán je asi takový: do 17 let se budu dále vzdělávat a od 17začnu obchodovat papírově a vytvořím si určité strategie. Nejspíš se toho ještě spousta změní, ale tohle je taková malá osnova, kterou bych chtěl +/- dodržet.

Tento způsob obživy mě nachnul a jsem ochoten mu obětovat spoustu času. Navíc mě to i baví, takže spojím příjemné s užitečným. Dřive jsem zkoušel i různé demo účty, povedlo se mi je i zhodnotit a to poměrně o dost. S odstupem času jsem přišel na to, že jsem měl povětšinou štěstí a to mě přimělo více se o obchody zajímat a snažit se jim porozumět.

Za dva roky mě čeká maturita a s ní i rozhodování kam jít dál. Vím, že je to spousta času na rozmyšlení, ale chtěl bych mít jasno. Dlouho jsem něveděl ani čím bych chtěl být, teď už to vím (mimochodem i díky Vám) - traderem.
Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli by mi někdo neporadil s výběrem vysoké školy, která by mi v oboru nejvíce pomohla. Momentálně studuji již přes tři roky na Friedrich Schiller Gymnasium v Pirně (Německo), takže bych se asi nebránil ani zahraničí.

Předem děkuji za každou radu

Josef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prasklej_buben:
Jak tak sleduju, co komu v tradingu prospívá, skoro bych řekl, že bych se vyhnul škole zaměřené na finance a finačnictví, mám pocit, že taková škola spíš udělá člověku v hlavě zmatek, než že by si něco utřídil. Ale vidím velkou výhodu u lidí kteří umí opravdu dobře s počítačem, kteří si umí naprogramovat backtest, indikátor, umí dobře pracovat s excelem atp. Takže bych na Tvém místě napnul síly tímto směrem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro focus jsem psala v jiné sekci tyto dotazy:

focus:
moc děkuji, vůbec bych nečekala tak dokonalou reakci a velmi si jí vážím. Je fajn vědět, že nejsem v mém tradingu "úplně sama". Přiznám se, že jsem si Vaši reakci vytiskla a už nejméně 20x četla :-) ale některým věcem nerozumím.
Brokera jsem si našla v jiné diskuzi -AMP futures, to bych asi měla změnit-přece jen marginy jsou trochu jinde. Pokud jsem to opravdu dobře pochopila, intraday margin mají snad 13x levnější než pro poziční obchod.
Celý tento sVáš ystém je postaven na svícovém grafu - je to podmínka? Zatím jsem ho nijak netestovala, sleduji jen barový graf.
Další problém - swingy a swingové linky. Prošla jsem tady diskuse a nikde nic, z čeho bych pochopila, oč jde - můžu jen hádat, že jde o trendové korekce trhu... Vstupy jsem zatím řešila jen na základě S/R, ale opět se přiznám, je to problém - já je vidím všude a mám pocit, že dostat se k RRR 1:4 bude nadlidský úkol. Dva údery na jednu cenu už jsou S/R a těch je v grafu jako máku :-) Když budu tedy intradenní obchodník, jak moc zpátky hledat silné S/R? Den, dva, měsíc ....Sama bych řekla max.dva dny,jinak nemám šanci najít nic. A pak TF - co je to RNG 1.6? Asi jsem opravdový antitalent, ale na finančníkovi se komunikuje ve zkratkách a já si na ně teprve zvykám :-)
omlouvám se, ale zastávám názor - líná huba holé neštěstí. Raději se zeptám, než nasekat tuny chyb. Děkuji.

to focus:

hlava mi to nějak nebere. Mám-li vše nastaveno, jak jste popsal, jak může swingová linka (předpokládám,že jde o nějakou linku zakreslenou na close), procházet polovinou průrazové svíce, když v timeframe RNG 1,6 jsou svíce stejné a polovinou se nemůžou překrývat?

a děkuji za upozornění administrátorům.... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...