Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Studium - zadost o radu


Doporučené příspěvky

sd77
četl jsem rady, které vám kolegové dávají. Taky bych přispěl jednou ke zvážení. Nezdá se mě těch Vašich 2500$ k tradingu. Nechtěl bych být zlým prorokem, ale pokud si o ně nemůžete dovolit přijít - tak hned v začátku máte zaděláno na psycholoický blok. Nevím o nikom, kdo by v trhu nenechal "školné". Nejhorší, že nevíte jak veliké to školné bude. U někoho málo - u mě třeba bohužel dost.
Nechci vás odhánět od komodit, ale zkuste se mrknout do vlákna forex, kde můžete začít i s 500$ a obchodovat live. Sice hned nebudete v balíku, ale zůstane Vám dost $$$ na studium a to je asi v začátku nejhlavnější.
Grafy jako grafy a jestli obchodujete S&P500 a nebo nějaký měnový pár je v konečném důsledku fuk....podstatnější je psychika a MM. Navíc ve forexu můžete postupně zvyšovat hodnotu Lotu(kontraktu).
Klobouk dolů pře Focusem, když Vám dal systém, který funguje a který by se sám o sobě mohl slušně zpeněžit. Jenže je obrovský rozdíl tento systém obchodovat na trhu miniS&P s 12000$ a 2500$.
To bylo jen tak k zamyšlení - před tím, než budete třeba rok nanečisto testovat nějaký trh a po dvou živých obchodech to nezvládnete psychicky.
Hodně štestí
PETr


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

děkuji moc za reakci, ale asi jsme se nepochopili. Já už účet mám cca 1 rok, ale bohužel tam to ne příliš nízké školné skončilo. Počítala jsem s tím, ale zhruba 15 K účet už není. Je jen ten, jaký je. Možná se mi podaří ho zvýšit,ale asi jsem potřebovala najít skutečný systém, který funguje. Vyzkoušela jsem toho hodně, zklamal mě broker a zklamala mě i platforma, ale to je na jinou diskuzi. Musím se odrazit ode dna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SD77
Těch systémů , který hledáte je strašná spousta. Já osobně mám několik výdělečných strategií, které obchoduji. Problém je v tom, že jinému člověku můžou fungovat a druhému nemusí. Vše je o tom jak si to dokážete v hlavě srovnat. Zda dokážete vůbec obchodovat systém někoho jiného. Zda umíte podstoupit rizika, které každý systém nabízí. Jestli budete vidět v grafu formace, které vidí autor systému, apod. Nejlepší systém je ten, který si sama vymyslíte a zkonstruujete. Protože bude odpovídat vašim představám o risku a i zisku. Konstrukce takového systému nebo chcete -li, strategie je , ale tou jednodušší věcí. Největší problémy přijdou až poté, kdy musíte tuto startegii s železnou disciplínou dodržovat.
PS: Nikdy jsem nedokázal obchodovat strategii někoho jiného.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,

focus napsal ve svém doporučení:

,, Pokud chcete zacit stabilne vydelavat vratte se k uplnemu zakladu - treba formace DT,DB,DIV /CCI14/ - s durazem na SILNE S/R urovne ,,

,, nastavte si time frame na RNG 1.6 pro ES a doplnte graf indikatorem CCI14 - pro kontrolu a DIV. ,,


:S nerozumím tomu ,,DIV,, Je tím myšlena divergence mezi grafem a indikátorem CCI??

Prosím někoho kdo ví, co by to mohlo být, jestli to může trochu osvětlit.
Děkuji za ochotu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

orfík:

ano, div je divergence..autor tím míní, aby člověk kontroloval sklon CCI vzhledem k cenovému grafu..aby nebyly např. při vstupu v rozporu..

PS. určitě uvedený návod ale neberte jako dogma a jako jedinou možnou a nevyhnutelnou cestu...musíte si najít vlastní drobnosti a nuance, které přesně sednou vaší osobnosti (viz. např. právě ověřování divergencemi)..týká se to i timeframe či různých filtrů vstupních signálů..samozřejmě můžete přebrat jakýkoli systém, ale je dobré si jej otestovat a poupravit k obrazu svému..tj. tak, aby vám vše vyhovovalo a dávalo smysl..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Michal

Děkuji Vám za odpověď,

chtěl jsem to vědět, abych si mohl udělat představu o tom, jak vypadá komplexní systém, který někomu funguje. Dá mi to totiž jakousi vnitřní jistotu, při stavbě svého systému, že takto vypadá jedna z cest. A také inspiraci v začátku. Systémů je samozřejmě nepřeberně a přede mnou je jěště dlouhá cesta k tomu mému ,,šitému,, na míru.

Též děkuji za doporučení, kterých jsem si vědom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkouším si hrát se spready, využívám zatím mrci, chtěla jsem se teď dál mrknout na "brite future" na reálná data, chtěla jsem se přihlásit, ale kolabuju na formátu "day phone". Mám správně zadanou ČR, tzn. zobrazuje se +420, ale pak už to nevezme žádnou možnou kombinaci, která mě napadla při zadávání čísla. Můžete mi prosím někdo dát tip, jak na to? Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

již delší dobu hltám všechny informace uvedené na tomto serveru. čím více čtu , tím mi to připadá složitější a chaotické. nacházím zde pořád nové a nové pojmy, kterým nerozumím a ani nejdou vygooglovat.
může mi někdo vysvětlit co znamenají pojmy RUT36, D20, MPC ?
nikdo o tom nikde nehovoří, ani v referencích v proběhlých kurzech. proč ?
stojí za to dát pro mě relativně nemalé peníze za zjištění těchto pojmů ?
pokud můžete doporučit, někdo , kdo ví , co to je, a má zkušenosti, budu moc rád.
děkuji všem trpělivost a jakékoliv odpovědi.
miro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ivona:
Pěkný dotaz, také by mě zajímala odpověď :) Problém je v tom, co chápeš pod pojmem: dá předpovídat, Samozřejmě se dá říct, že např. u ropy je prevděpodobnější že půjde nahoru, protože je nyní dost podhodnocená, s výhledem třeba na rok. Ale říct že s pravděpodobností tou a tou se bude např ropa pohybovat za rok v určitém menším rozmezí (třeba pěti dolarů) na uričté ceně je již nemožné. Sama vidíš, že takové významné vlivy jako ekonomická krize nebo např. válka apod. se moc předpovědět nedají, takže samozřejmě platí že čím delší časový horizont a čím více je ona předpověď specifikována k dané ceně, tím menší pravděpodobnost.
Nevím jakou školu studuješ, ale jestli to je vše, tak stačí vyslovit hypotézu efektivních trhů a máš tenhle neřešitelnej problém z krku (i když ona hypotéza neni pravdivá :) ).
Jiná věc je, kdyby ses zajímala o to jak dlouho můžou nějaká exaktně daná matematická pravidla generovat na trhu zisky. Systém tradeři udávají zhruba rok a půl životnost dobrého a funkčního systému, ale nebor to jako nějaký dogma...
Jsou také trhy, kterým technická analýza víc sedí a kterým míň. Třeba zmiňovaná ropa je spíše fundamentální trh (i když samozřejmě se dá technicky obchodovat také), zatímco např. emini futures jsou obchodované převážně počítačema, tedy matematickým programem burz a velkých institucí, a proto jsou také oblíbené i pro technický trading. (Vyjimku tak trochu tvoří es).
Kdyby někdo dokázal odpovědět teoreticky na tvojí otázku, tak by burzy zřejmě museli změnit párovací mechanismus, protože by to každý velký subjet začal uplatňovat na burze v praxi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

poklop:

Prečítal som už viacero kníh, ale jedna z najlepších z oblasti sebariadenia a plánovania je určite kniha "Síla soustředění a úspěchu se jmenuje Fokus". Na začiatok doporučujem práve túto. Dobre sa číta, veci nekomplikuje a ide priamo k veci.

Dá sa objednať aj online (skúste ju vyhľadať cez google).

Na druhej strane veľa zaujímavých informácii z oblasti úspechu a sebariadenia je aj vo veľkom seriáli o psychológii priamo tu na stránkach Finančník.cz. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Dobrý den. Chci se zeptat ohledně makléřských zkoušek. Nevím, jestli musím mít makleřské zkoušky i na to, že jsem pouze splnomocněn zadávat příkazy na jiném brookerském účtu, aniž bych se na jeho brookerský účet dostal. V Americe je to možné bez zkoušek. v Česku si člověk neni nikdy jistej. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...