Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Studium - zadost o radu


Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobré dopoledne,

moc prosím o radu - končím Bc. na ekonomce a musím vypracovat práci na téma obchodování s emisníma povolenkama - upřimně, netuším o tom vůbec nic a ta naše přednášející nás varovala, že prvních 30 stran z vyhledávače google má o emisních povolenkách vše nastudovaný :)) taky chce nějaký graf z burzy-např. porovnání cen zlata, ropy apod. s cenou emisních povolenek, nějakou analýzu a tak :) Obchodování s deriváty emisních ovolenek na burze Blue Next, SpotEva, kde všude se s nimi dá obchodovat atd..

Mockrát děkuju za každou radu kde sehnat nějaké informace :) Helena.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Heleno,

běžně používaná burza v čechách čistě pro ocenění emisních povolenek při vkladu do účetnictví je burza v Lipsku:

www.eex.com/en/Market%20Data/Trading%20Data/Emission%20Rights/EU%20Emission%20Allowances%20%7C%20Spot

Jinak, pokud paní zná vše o emisních povolenkách, tak tam můžeš přidat i klony emisních povolenek - což jsou:
1. jednotky snížení emisí a ověřeného snížení emisí z projektových činností
2. jednotky přiděleného množství
To jsou speciální povolenky, které dostává ten, který udělá nějaký projekt, který prospívá životnímu prostředí. Tyto povolenky pak prodá na burze a tak jednak udělal něco pro životní prostředí a taky mu to pokrylo alespoň část nákladů.

V ČR je možnost část spotřeby emisních povolenek nahradit těmito klony, což je výhodné protože jsou levnější a české banky začaly firmám nabízet možnost nákupu těchto povolenek, takže je lze nakupovat jak na burze, tak na mimoburzovním trhu. Psal jsem taky nějaký článek o účtování těchto nákupů, tak pokud bys měla zájem, tak bych ho dal na edisk a dal sem odkaz na stáhnutí.

Jinak emisní povolenky jedou podle zákona, takže se tam toho moc vymyslet nedá. Ale jako zajímavost bys tam mohla mít, že v prvním alokačním plánu, který končil v roce 2008 (myslím, že to byl rok 2008) se povolenky, přidělené v tomto plánu nedaly převádět na spotřebu v dalších letech, takže protože jich byl velký přebytek, tak se obchodovaly téměř za nulovou cenu. Současné povolenky (teď je druhý alokační plán od 2009 asi na 5 let) na konci alokačního plánu svojí hodnotu ztrácet nebudou, protože už je možné je převádět do období dalšího alokačního plánu. A navíc jich těď bylo na druhé období rozdáno méně, takže budou vzácnější. Ale tématem jsem se zabýval před rokem, tak už si toho moc nepamatuji. A navíc jsem se o to zajímal z účetního hlediska, takže k samotnému obchodování (např. k objemu obchodů atd) toho moc nevím. Ale příklady z praxe, co jsem měl (2 firmy), tak se jednalo o cementárny, které byly součástí zahraniční skupiny. Obě měly přebytek povolenek, ale musely je odprodat svým matkám na západě, protože ty měly nedostatek. Cena se určovala podle burzy v Lipsku, ale byl to mimoburzovní obchod mezi matkou a dcerou.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, kde sháníte data pro backtestování? Mám staženého Ninja Tradera a testoval jsem na datech od Zenfire, ale uběhla lhůta pro poskytování dat zdarma a mě by zajímalo, kde sehnat data do NT zdarma a jak do něj dostat. Případně, zda se vyplatí, předplatit si data u Zenfire a zda poté budou k dispozici jak historická, tak i denní?
Díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím,
chci se zeptat: na paper používám data (grafy) z w.commoditycharts.com.

Na těchto stránkách jsou kontrakty pokud to dobře chápu, jedny z pit. trhů, nebo (v závorce májí P) elektronických trhů.
Pokud se nepletu a podívám se na objem komodity - kontraktu s největším objemem obchodů, tak vedou stále ty bez P, tedy pitové.
Nevím jak např. u IBrokes, ale obchodní aplikace, které jsem viděl mají vždy o trochu jiné ceny a vykreslené grafy.
Je to pro mne trochu zmatečné, ne trochu hodně !

Děkuji za rady Jiri11

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den,

take patrim mezi naproste zacatecniky, na financnika jsem narazila v podstate nahodou, a jsem za to - nutno rict - moc rada.. :-) Rada bych se do budoucna (cim drive tim lepe, ze) komoditam venovala, a tak momentalne ctu Komoditni manual. Nektere veci mi nejsou uplne jasne, a tak bych rada na zakladni kurz komoditniho obchodovani, na ktery vsak ted neni vypsan dalsi termin.

Chtela jsem se zeptat, zdali i bez tohoto kurzu ma smysl jit napriklad na prosincovy Uvodni kurz intradenniho obchodovani emini trhu nebo jestli mam radeji pockat na ten zakladni kurz a pak teprve navstevovat dalsi? Vim, ze se nic nema uspechat a nechci byt jeden z tech hrr obchodniku, co o vse prijdou, ale na druhou stranu zase se studiem nechci moc otalet. :-)

Diky moc za radu.

Hezky den

Vera :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

fxmagico: Zdá se že jsi jediný kdo na tomhle fóru použil slovo kointegrace, takže asi víš co to je a proč to chceš používat. Řekl bych že 99% lidí netuší rozdíl mezi kointegrací a korelací a podle toho také vypadá, když se pustí do obchodování párů / spreadů / arbitráží. Vyhodnocování kointegrace není úplně triviální záležitost, proto se do toho moc lidí nehrne. Nevím jak jsi v tom pokročil – pokud umíš english tak si můžeš vygooglit všechno co tě zajímá, ale pokud nemáš za sebou nějaký ten semestr statistické analýzy tak to pro tebe bude asi boj se tím prokousat. Doporučuji zahraniční quant fóra jako Wilmott a blogy lidí jako Ernie Chan nebo Andrew Lo. Existují samozřejmě hotová řešení, ale pokud nevíš co to dělá a proč, tak nevím jestli je vhodné to používat. Ve wikipedii pod heslem Cointegration máš metody, kterými se zjišťuje kointegrace a pak si najdeš co budeš potřebovat. V češtině toho moc není, ale hodně přehledně je to vysvětleno v článcích: Arlt, Josef - Kointergrace v jednorovnicových modelech Morávka, Jan - Kointegrace nestacionárních veličin (přejmenuj si příponu jpg na pdf) Pokusím se je připojit, snad nebude problém – jedná se o veřejně dostupné zdroje z public domain. Pokud to chceš používat pro párové obchodování tak dobrá je tahle kniha: Vidyamurthy, Ganapathy - Pairs Trading : Quantitative Methods and Analysis V ní je o kointegraci taky mnoho užitečného. Odpověď na tvůj dotaz: Asi neumí, protože tohle je fórum pro začínající obchodníky a ne quantové tradery. Tady lidi rozebírají RSI, CCI, MACD a korelace, protože to dokážou pochopit, ale ne každý rozumí matematice a statistice. Musíš hledat někde jinde.

14425

14426

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Heron: Presiel som si tvoje prispevky a musim uznat, ze su dobre.
Dalo by sa povedat, ze nazorne vysvetlujes diskrecne obchodovanie, hoci pises, ze to neni diskrecny pristup, ale mas pevne pravidla obchodovania.
Ohladom kointegracie a inych statistickych pristupov by si si mozno porozumel s Oympuskom www.financnik.cz/forum/read.php?13,175438,176220#176220.
Aspon by tam vznikla odborna debata a mozno by sme z nej pochopili nieco aj my, co mame iba jeden semester matematickej pravdepodobnosti a statistiky. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo:
Díky. Asi mluvíš o příspěvku, který se týkal diskuze jak zjistit "sílu" S/R úrovní.
To jestli to je nebo není diskréční přístup záleží na tom, jak se na to díváš a jak si to uděláš. Já to vidím asi takhle: Existuje tady nějaká realita - trh - a ten se chová podle nějakých pravidel (např. pokud je na bidu 100 kontraktů a přiletí prodejní market příkaz na 150 kontraktů, tak se spáruje 100 kontraktů za cenu bid a zbylých 50 kontraktů se spáruje za cenu o jeden tick nižší). To prostě nejde okecat. Ten prodejní market příkaz měl nějakou příčinu proč byl poslán a má i nějaký důsledek - pohyb last ceny o 1 tick. Výsledkem je potom to, že v grafu ceny vidíš pohyb ceny. Kdyby bylo na bidu 200 kontraktů, tak důsledkem nebude pohyb ceny, ale jen snížení kontraktů na bidu - stejná příčina, jiné podmínky, jiný výsledek.

Ty se můžeš buď dívat na cenový graf, kreslit si do něj čáry, v hlavě si přeříkávat nějaké analýzy uvedené v příspěvku a podle pocitu obchodovat (bez pevně daných pravidel a/nebo parametrů - diskréční přístup jak ho chápe většina, nebo ručně obchodovat s pevnými pravidly a parametry - podle mě také diskréční přístup, protože vstupuje do hry lidský faktor)
Nebo si můžeš napsat AOS s pevně stanovenými pravidy a parametry. Pokud si napíšeš AOS, tak v podstatě nepotřebuješ vidět žádný graf. Vstupem je datastreem a výstupem jsou tvoje nákupní a prodejní příkazy. V obou případech je trh a chování ceny stejné.

Abych to shrnul: Ta analýza se dá používat i pro AOS, nikoliv jen pro diskréční obchodování. Jenom když to řekneš slovy a obrázky, tak je to pro většinu názorněji uchopitelné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...