Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začínající mladík


Doporučené příspěvky

PetoU:

to mas sice pravdu. Ale zase nebudes mat kapital. Ak chces peniaze, musis (vacsinou) pracovat. Pracovat a popri tom robit trading je nieco podobne ako pracovat a popri tom externe studovat VS. Ak chces studovat denne a popri tom sa venovat tradingu, musia ta stale zivit rodicia. Ide o to ci chces byt do 25r. stale zavisli na rodicoch. Ale tak zase netreba sa nikam ponahlat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 214
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Archon.... ja jsem to mel uplne stejne jak pises ty.... Nemyslim si ze by toto byla otazka trading x skola (jakmile neuspejes v tradingu tak je ti aspon skola k necemu), Tady jde celkove o mysleni... ja jsem vysokou nechal po 3 tydnech z tech duvodu jak pises ty... nemel jsem ani chut zjistovat co me tam budou ucit.... je pravda ze jsem se dal na trading a jsem u neho dodnes.. Ale to co chci rict je ze i kdybych v tradingu neuspel coz jsem si byl vedom, tak jsou na svete jine moznosti jako vydelavat bez skoly.. staci na sobe pracovat vyticit si cile a jit za tim... jsou ruzne multilevely, a celkove muzes vzdy podnikat nebo cokoliv....Takze i kdyby trading nevysel tak bych se dal na jine typy podnikani, ale do zamestnani bych vlezl jen kdybych mel existencni problemy.... jde o mysleni zamestnanec x podnikatel... a z tveho prispevku jsem vycitil ze jsi myslenim podnikatel....

jinak souhlasim s ostatnima ze trading je velice tezky se naucit, neni to takova pohodicka jako ti ted mozna prijde...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Archon.

Jestliže si pokládáš otázku, jestli VŠ ano, nebo ne, pak podle mého názoru určitě ano. V dnešní době je vzdělání velikou výhodou, které dokáže otevřít dveře k zajímavým životním šancím, které by jinak zůstaly zavřené a do budoucna to bude nutnost. Vůbec nezáleží na tom, že studuješ něco, o čem si myslíš, že nebudeš v životě potřebovat, protože záleží hlavně na vysokoškolském vzdělání a pak na Tvých schopnostech, aby jsi mohl přesedlat na něco tobě bližšího. I když jseš na vážkách, zatni zuby a školu dodělej. Časem možná poznáš obor, ve kterém uspěješ a s titulem v kapse, i když v jiném oboru, budeš mít šanci se prosadit určitě více, než kdyby jsi o místo šel žádat pouze s maturitou.

V současné době si otázku, VŠ nebo trading, ani nepokládej, protože vsadit vše na jednu kartu, aníž bys věděl co trading pořádně obnáší, by bylo velkou chybou. Burza tady bude i za pět, nebo deset let, ta Ti nikam neuteče, ale dej si bacha aby jsi jedním rozhodnutím nepřišel o dvě šance. O vzdělání a velké zklamání z neúspěchu v tradingu, protože dnes nemůžeš nikomu tvrdit, že budeš určitě úspěšný. Škola Ti dá jistotu a z tradingu se může časem stát bonus navíc, nebo pokud uspěješ, pak i hlavní zaměstnání, ale v záloze budeš stále něco mít.

Vzdělání není určitě patentem na rozum, ale jsou případy, že i hloupý inženýr má při konkurzu větší šanci získat zaměstnání, než geniální středoškolák, protože toho ke konkurzu nepřipustí. Vzdělání má i jednu velkou výhodu v tom, že budeš mít v zaměstnání kolem sebe vzdělané lidi, od kterých se můžeš něco naučit a to není vůbec málo. Proto studuj, školu dodělej, tím získáš jistotu a pak se uvidí. Nezahazuj šance, protože by jsi toho mohl jednou litovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ArchonTykew,

osobně bych se bál rozebírat toto téma na fórech, kde moc nevíš kdo sedí za klávesnicí :) Není špatné se ptát, ale nedávat tomu takovou váhu, protože lidé, kteří odpovídají nejsou zodpovědni za tvůj život. Každý si může udělat svou teorii proč nejít na VŠ zrovna tak jako ti každý, kdo chce, může vysvětlit, proč tam jít a každá teorie bude dávat smysl. Pak záleží jen na tom k jaké máš blíž, tak té většinou přiřadíš větší váhu ať chceš nebo ne.

Když se koukneš na většinu bohatých lidí (teď nemyslím čechy) tak mají dobré vzdělání a vždycky ho měli. Jsou lidé, kteří jsou bohatí bez vzdělání a netroufám si říct jaký je poměr, ale často jim dopomohla právě škola k tomu co dělají - známosti, jak se žákama, tak s učitelama. Asi si četl některé z knich od R.T. Kiysokiho (pokud ne, tak doporučuju), jde o to, že on sice říká, že školství je špatně nastaveno a že neučí finanční gramotnosti, ale je fakt, že má i přesto vysokou školu. Ivo Toman - další skvělý mentor - doporučuji všechny jeho knížky, také je proti školství, navzdory tomu je to Ing... Warren Buffet a to si dovolím citovat:

"Nástup do Columbia Business School ve Washingtonu pro něj znamenal velký obrat v chápání burzy a investování do akcií. Oboje totiž vyučoval Benjamin Graham, tehdejší velmi úspěšný manažer akciového fondu, který měl na něj ohromný dopad. Naučil ho oceňovat majetek, akcie a především hledat podhodnocené firmy, které mají velký potenciál k růstu. Následně tyto teorie začal převádět do praxe, když pro Grahama pracoval jako analytik."

Známosti a informace, to je podle mě to proč jsou bohatí bohatí, pokud zvolíš práci, už si zužíš své zaměření a bude těžší dostat se ke známostem nebo těm informacím, které bys získal ve škole, protože zde jsou přesně ti lidé, který stejně jako ty neví co budou dělat. Takže pokud školu, tak jo, ale vědět proč.

Co se týká tradingu a školy, tak záleží, kam se chceš tradingem dostat, jestli tradovat pro Goldman Sachs nebo jestli jet solo. Tuhle otázku řeším taky a sám nevím, jakou cestu volit, jestli vzdělání + trading (vzdělání samozřejmě v zahraničí) nebo solo trading a zůstat de-facto v omezených možnostech.

Trochu bych si dovolil zpochybnit romana a to, že stačí na sobě pracovat, vytičit si cíle a jít za tím a dále, že můžeš vždy podnikat nebo cokoliv... Zaleží jaké máš cíle, ale musím říct, že podnikat dnes není snadné a bez tučného konta (na pár kapříků jestli si rozumíme) a bez známostí a informací není moc šancí, bohužel je to tak a systém je tak nastavený.

Tak ať se daří a rozhoduj podle sebe.

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Studujem VS, preto lebo 30% predmetov co mam ma bavi a poskytuje mi prehlad o inej strane tohto biznisu (financna matematika, ekonometria, teoria pravdepodobnosti atd.). Zbytok co ma nebavi, buduje moj charakter. Ako, mozem vymyslat vyhovorky preco to nejde, ako mi unika profit a skusenosti kazdou minutov co som v skole a su otvorene trhy, a casto mi aj, hoci len na chvilu, pridu na rozum, ale vzdy si uvedomim ze to su len blabla vyhovorky. Cize ked skolu dokoncim, budem lepsi a silnejsi clovek. Nehovoriac ze ja studujem v zahranicii takze tam sa prirataju aj jazykove benefity + musim sa pohybovat mimo "comfort zone".
Ale aby som povedal vsetko, moja skola mi umoznuje velmi flexibilny rozvrh (= obchodujem kazde doobedie okrem pondelka a teraz stiham 2 dni aj poobednu session), a v skolskom roku kedy som zacal obchodovat live (08/09) som nespravil skoro ziadnu skusku.

To su vsetky dovody. Ja skolu neberiem ako istotu. Moja kariera je trading. Ak by som na tom bol financne niekedy zle a musel trading opustit, bolo by to vzdy iba docasne, aby som nahrabal $ na novu investiciu, nie za cielom zacat novu karieru na ktoru by som potreboval papier zo skoly.

Tolko o mne, pre Archona, studovat externe odbor co by ta bavil je fajn napad podla mna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ArchonTykew:
Jsem čerstvým absolventem VŠ a nejsem si úplně jistý, jestli byla VŠ nejlepší řešení. Zaměstnání hledám už čtyři měsíce a zatím to moc nadějně nevypadá, je prostě dost blbá doba na hledání práce. Možná jsem mohl lépe najít práci v době po SŠ a VŠ potom dodělat dálkově. Už kvůli tomu bych ti radil na VŠ zůstat, pokud tě přímo tahle škola hodně nebaví, tak jít na jinou, která ti bude více vyhovovat. Po absolvování už může být situace na trhu práce lepší, i když i to je otázka, protože díky rostoucímu počtu soukromých VŠ rychle roste i počet absolventů. Každopádně jako student budeš mít víc času na studium tradingu. Sice si na brigádách moc nevyděláš, ale to nemusí být na škodu, protože tě to aspoň nebude tolik svádět k předčasnému live obchodování. Budeš tak mít dostatečně dlouhou dobu pro backtesting a papertrading a budeš pak mít na čem stavět. Já jsem objevil finančníka před rokem, tak jsem začal studovat manuál, články atd., ale pak jsem ve škole nestíhal kvůli diplomce a státnicím, tak jsem tak na půl roku trading vypustil a pak se to všechno zase učil od začátku. V současnosti si vydělávám jenom brigádou, při tom hledám normální práci a učím trading.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak do tejto skupiny patrím značnou mierou vzhladom na môj vek (17r.) ešte ani nemôžem poriadne obchodovať ak chcem mať účet na mňa. no už dva roky šetrím kapitál čítam knihy backtestujem papertradujem a všetko čo k tomu patrí. Som rád, že už som v istej dennej rutine kde si neviem predstavit zapnutie počítača bez minimálneho hodinového pohľadu na servér finančníka alebo na živé grafy toto nadšenie mi už naštastie trvá vyše roku čomu sa nesmierne teším. Čítam, že ludia vätšinou začínajú počas VŠ alebo zamestnaní neviem či to nieje trúfalé začať už počas strednej. Nieže by som školu flákal ale vdaka bohu patrím k tej menšine ktorá sa nemusí doma učiť a stačí dávať pozor a tie známky prichádzajú sami. Toľko teda k téme začínajúci mladík budem rád ak dostanem nejaké iné pohlady na vec, názory a hlavne skôsenosti tých čo už do toho spadly:)..vďaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis: Ahoj, na věku naprosto nezáleží. Jediné, na čem opravdu záleží, je přístup, který k tomu máš. Pokud jsi tomu naprosto oddaný a jsi připraven pro to udělat vše, jít si za svým cílem, neustoupit a nevzdat to a skutečnou dřinou se dopracovat k úspěchu, pak je úplně jedno, jestli ti je 16 nebo 80 :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

Zdravím,
předem bych chtěl poděkovat zakladatelům těchto webových stránek za velmi dobře sepsaný návod a literaturu na téma obchodování komodit. Rovněž chci poděkovat všem moderátorům a uživatelům tohoto fóra, kteří radí začínajícím traderům. Před nějakou dobou jsem se začal zajímat o obchodování komodit, zajimá mě především obchodování e-mini. Rozhodl jsem se vypsat několik bodů, které by jednoduše řekly jakým stylem obchoduji (zatím pouze) na demo účtu, na živý trading přestoupím jakmile budu cítit, že jsem připraven, nechci se do ničeho hnát bezhlavě, takových obchodníků je mnoho a bohužel ve většině případech na takový přístup brzy doplatí.

Broker: AMP Futures - kvůli České podpoře a solidním komísím pro e-mini
Data: CQG
Obchodované trhy: ES, TF - především ES
Typ obchodování: intradenní (scalping)
Kapitál: $2500 USD
Platforma a software: Ninja Trader 7 - oslovilo mne uživatelsky velmi přijemné prostředí. Vedu si také obchodní deník v programu Microsoft Excel, který díky svým funkcím automaticky započítává profit/ztráty a další důležité údaje.
Analýza: Dvojité klouzavé průměry (úspěšnost v 30 posledních obchodech přes 75%)
Používané time-framy: pro samotné obchodování 2-3 minutové (pro základní rozhled před samotným obchodováním vyšší time-frame 10-15)
Stanovený zisk na den: 100 dolarů
Stanovený zisk na týden: 350 dolarů
Stanovená ztráta za den: 150 dolarů

Největší problém vidím v money-managementu, určení stop-lossů a profit-targetů. Jsem typ obchodníka, který vychází z obchodu moc brzy, dřívě než je reálně třeba, jde mi o stabilitu, nikoliv o jednorázové velké zisky, takže na jeden kontakt (stylem scalpu) vydělávám cca po 25 dolarech - což je bezpochyby nemalý problém, jelikož zisk neodpovídá risku, který je několika násobný. Většina obchodů která dopadla špatně byla zapčíčiněná špatně určeným SL, jen co jsem z obchodu odešel, tak se za malou chvili trh opět obrátil a silně trendoval.

Co se týče toho jak momentálně cítím stav svého pokroku, neustále se pohybuji mezi bodem 2 a 3 (jak je psáno zde: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/obchodovani-jako-hra.html).

Děkuji za jakékoliv odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hardscalp:

Problem asi nebude len v MM. Ako pises nevies urcovat PT a SL a to bude asi tim ze si nic nebacktestoval. Najdi si vstupny signal podla ktoreho si odchodoval, urc si SL ( 2% s uctu) PT daj min 2x vacsii a otestuj to na 100 obchodoch a uvidis ako si natom. Potom budes vediet kde a ako pouzivat SL a PT.

- Ak sa mylim a mas za sebou backtesty tak si na tomto fore vyhladaj info ohladom SL a jeho umiestnovania podla SR ,Swingou a ine ( na tomto fore je vsetko info, treba hladat a citat)

Stanovena strata na den by nemala byt vecsia ako zisk .

Vzdelavanie je kluc k uspechu. (tu) (tu) (tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hardscalp:

Neviem či je účet 2500 vhodný na scalp teda aspoň nie na menovaných trhoch. Scalp je o počte obchodov kde sa nerieši RRR ide sa 1:1 rýchle profity ktorých je vela. Povedal by som že opatrnejší skalpery robia tak 40-50 obchodov a skalpery ozajstný majú stovky obchodov. Hlavne tam ide o to aby si mal štatistickú výhodu a to pri risku 2-3% nemáš to je MM pre 1-2 obchody denne. risk tak 0,1% je pre skalp vhodný.

Backtest je históriu ktorú predpokladám tradovať nebudeš, takže z toho si ťažkú hlavu nerob (tu). Samozrejme štatistika je iná vec množstvo paper obchodov a veľa replayu má do reality ovela viac ako posúvanie úsečiek ktoré sa už nikdy v tej nálade nemôžu ukázať. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...