Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začínající mladík


Doporučené příspěvky

Hardscalp za malo, hlavne by bolo dobre keby si zvazil aj backtest, pretoze nemozes testovat nieco na paperi len tak bez nicoho podlozeneho.

Inak nehnevaj sa ale tvoj pristup ze na slovo si pocuvol tomma mi pride troska zvlastny. vies mozno PT typu ako napisal vyhovuje jemu. ty by si si mal najst to co vyhovuje tebe a toho sa drzat.

nech sa dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 214
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

Teraz neziadam o radu, co sa tyka tradingu...ide o radu do zivota od ludi ktory uz nieco zazili s tradingom. Prosim poradte mi. Mam rodicov 19 na krku. Moji rodicia - neda sa povedat ze su stredna vrstva....mame dom posraty dom ktory ma dlazbu vykladanu mramorom, v garazi 3 auta.... skratka ludia ktory zarobili a vedia zarobit. Problem je v tom ze sa s nimi casto dostavam do sporu hlavne kvoli tradingu. moj otec tomu absolutne nerozmie a mysli si ze je to to iste ako ked peniaze nahadzes do automatu. odpojili ma od internetu a kedze som clovek ktoyma zadne vratka kupil som som si notebook z usetrenychpenazi a k tomu mobilny internet. po nociach studujem trading.... poradte mi prosim ako mam presvedcit svojich rodicov ze nemm zaujem pokracovat v ich slapajach - medzinarodna prepravna spolocnost takmer 57 zamestnancov a 15 kamionov....... chem zacat svoje odvetvie....fakt neviem co dalej... je cast odist z domU?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Richarde, určitě z domu neutíkej..naopak si važ, že máš takovéhle zázemí a vem to jako výhodu..s rodiči se o tom nehádej a dál trading studuj a trénuj soukromě bez jejich vědomí..jenom by to nadělalo peklo..to je část první..druhá část je ta, že v tradingu uspěje dlouhodobě tak aby se tím mohli solidně živit pouze velmi malá část lidí, proto by byl nesmysl zahodit veškerou podporu rodičů i pokračování v zaběhnuté prosperující firmě...naopak není vůbec žádný problém zaměřit se například na styl obchodování, který se dá s jinou prací skloubit (poziční obchody, spready, opce, párové obchody..) - tj. zabere ti to třeba pár minut denně včetně samotného otevření pozice nebo umístění příkazů atd a dál se to dá kontrolovat třeba přes mobilní aplikace, různé alerty, které tě upozorní na nějaké problémy atd...

jinak celkem síla..jako z filmu - v 19 letech odstřihnutý od internetu, ještě domácí vězení a bude:-)

PS. důležité je být rozumný a stát nohama na zemi..na trading potřebuješ čas a peníze, takže se v tomhle oboru moc neprosadíš tak, že utečeš s domu se 100 Eurama v kapse:-/ na druhou stranu taky nesmíš věšet hlavu a vzdávat se, pokud to chceš dělat, tak se tomu věnuj a nehleď na ostatní - to ale neznamená, že musíš dělat revoltu, jak sem řekl - tradovat a studovat se dá i tiše v soukromí..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Richarde,
majkll má určitě pravdu a já bych přidal snad ještě..... zkus se domluvit (v klidu a rozumně) s rodiči na svém studiu, které je přeci finančně nenáročné a žádné peníze tím na burze neztrácíš. Při studiu si zkus najít dobré chvilky na to, aby sis o tom s nimi mohl popovídat....jen aby pochopili podstatu věci (netlač na ně).
Až si budeš myslet, po backtestech a paperu, že by to mohlo jít live....tak už třeba budeš moci za své. Nebo čekáš, že ti na něj dají? To není nejlepší nápad. Já už se o trading zajímám cca 1 rok, 3-4x týdně 2-4hodiny a dělám backtesty a u nich papertraduju.
Nevím co očekáváš ty, ale za měsíc, či dva to myslím nepůjde.....věř mi, já to zkusil a za svoji hloupost zaplatil.

A ještě něco. Nedávno jsem četl článek o nejriskantnějších oborech podnikání v CZ a nákladní doprava byla na prvním místě. Bylo tím sice myšleno začínající podnikání, ale i tak je to k zamyšlení...

Ať se ti daří :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Richard... Co ja bych za to dal :) Nikdo nerika ze musis pokracovat ve slepejich rodicu..a jestli rodice vybudovali byznys, snad budou mit i dost soudnosti aby te nehnali v 19 do managerskych pozic. Uvedom si, ze i lidi tady uz maji rodiny a usetrit volny cas a penize je diky tomu problem.
Jestli ti muzou rodice dat praci, a zaroven diky nim muzes usetrit zivotni naklady, je to vstup do tradingu jak z pohadky.
A jestli mas potrebu jim neco dokazat, tak to zkus vypisem z uctu kde bude tvuj vlastni prijem a ne odchodem. Jestli mas prijem (tj. na bydleni a internet si vydelavas) a rodice te presto chteji do neceho nutit..no tak uz samozrejme mas moznosti se rozhodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Richard77777

clovece ty mas jednu obrovsku vyhodu a mozno si ju zas tak velmi neuvedomujes. mas 19 a v tom veku je asi kazdy tak trochu rebel, ale zober si to z druhej strany.

vasa prepravna firma ma s tradingom mozno avela viac spolocne ako si myslis, mas moznost studovat procesy vo firme, studovat vykazy a uzavierky. na burzach sa obchoduju akcie spolocnosti, Vasa spolocnost ma iste tiez nejaku akcionarsku strukturu. v priamom prenose mozes sledovat ako taka firma funguje, mozes studovat ako zefektivnit tieto procesy , ake dopady maju na firmu dobre a spatne rozhodnutia. takze mozes ziskat perfektny fundamentalny zaklad pre trading.

druha vec je , ze asi nikto z tvojej rodiny ti nebude klast pod nohy polena pokial sa rozhodnes studovat niektoru s prestiznych skol, zameranych na ekonomiu , financie, financnu matematiku. mas moznost si zaplatit financne vzdelanie na urovni, ktorej sa vacsina obchodnikov nikdy nepriblizi. to ze budes studovat dobru skolu nikto z rodiny odsudzovat nebude, a to ze si zvolis predmety ktore priamo suvisia s tradingom ani nemusis nikomu hovorit. ziskas proste cas na kvalitne studium , nie pofiderne skusanie, ktorym sa mozes dostat akurat do financnych problemov.

drviva vacsina ludi sa tradingom lopoti preto ze ich to bavi,ina skupina si na nom spravi biznis ako poskytovanie sluzieb. velkemu mnozstvu ludi s tychto skupin vsak trading ako taky ani neprinasa zisk. skuseny obchodnik vie ze to bez relevantneho vzdelania ide len velmi velmi tazko. takze skus v sebe potlacit toho rebela a pozri sa na vec cisto pragmaticky. aky dopad bude mat ked prides na trh absolutne nepripraveny, ako ovplyvni tvoj zivot ked budes nejaky cas(rataj roky)bojovat bez relevantnych vysledkov. myslim si ze teraz si vo veku ked su rozhodnutia v vojom zivote ovela zasadnejsie aako si myslis. tradvat mozes aj ked mas 25 alebo 30. budes zrelsi, mudrejsi a pokial to myslis vazne a budes studovat aj ovela pripravenejsi.

skus sa zamysliet aj nad tym preco tvoji rodicia beru trading ako nieco pofiderne. istotne maju vela skusenosti s tym co sa dialo poslednych 20 rokov u nas, a uprimne zatial existuje len par lastoviciek ktore stavaju tento biznis do dobreho svetla.
ked ale u Vas vo firme budete riesit veci suvisiace povedzme z financovanim firmy. tak mozes na zaklade tvojho studia veci okolo tradingu mozes pomoct aj rodicom, firme. zacnu ta brat vazne.

urcite by som ti poradil aby si si pod stromecek kupil knihu snowball , pribeh Warena Buffeta. najdes v nej vela veci v ktorych sa prelinaju podnikanie a trading , a ked ju precitas niekolko krat, mozes ju pozicat rodicom. a mozete zacat o podnikani a obchodovani zacat komunikovat menej nasilnou formou. musis sa proste zmierit s tym ze spolocnost nieje nastavena tak aby pochopila o com trading je. je len na tebe akym sposobom sa s tym vysporiadas. nieje to boj ktory sa da vyhrat za par dni, su to roky. bezni ludia potrebuju pre pochopenie kopec casu. vo vysledku mozes dopadnut aj tak ze ta mozno za 5-7 rokov rodicia poprosia aby si ich naucil viac o tom comu si sa to vlastne tie roky venoval.
je na tebe aku cestu si vyberies, kazdopadne si to dobre premysli a emocie a euforiu ktoru pri objavovani novych veci sa snaz potlacit na minimum. i

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Airmike, Richard77777

máš jistě zajímavý pohled. v 19 letech, i dříve a později, se pár lidí možná pyšní nálepkou ''rebel'', a myslím si že je to oč tu běží. bohužel, společnost tuto rebélii odhalí a potlačí velmi brzy, a tak onen dotyčný spadne zpátky a bude jako všichni ostatní. proč by měl někdo vyčnívat, když to kolem tak pěkně ''funguje'', pravda?
já s tím nesouhlasím, a vůbec je mi proti srsti vidět jak se někdo snaží někomu radit ''potlač toho rebela v sobě'', je to jako psát, uklidni se, zapadni hezky zpátky, vrať se domů, tam máš ''jistotu'' (to je přece důležité že???), ono zabezpečení, dělej to co ostatní, jdi si studovat školu a hlavně v sobě nenech vykvést tu krásnou individualitu, kterou v sobě máme sice každý, ale pod náporem společnosti a všech masek není vůbec vidět.
o čem trading je, si zjistí sám dřív či později (pokud u něj vydrží), nemyslím si, že bude někoho poslouchat a to je velmi dobře! ať přijde o pár účtů, ať uteče z baráku s 100 EUR v kapse. pokud to neudělá, nevím, jestli bude schopen se opravdu poznat. nemyslím povrchně poznat - co si o sobě myslí, nebo co mu ostatní říkají že je, ale opravdu poznat. a právě toto poznání mu může přinést úspěch v tradingu, ten úspěch, jenž se tolika ''studovaným'' lidem prostě vyhýbá....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe : :)

Ono často mať trvalý úspech v tradingu treba toho viac ako sám seba opravdivo poznať.
Airmike mu radí, aby spojil svoje plány s niečím užitočným a nestrácal čas, čo prospeje jemu a aj jeho blízkym. Stále platí a nielen v tradingu ale aj v živote fakt, že nevedomosť je často horšia ako zločin. Uvedom si, že len vzdelanie, informácie a správne pochopenie a ich správne zužitkovanie, uplatnenie v praxi sú absolútne nevyhnutné k udržatelnej prosperite. Z toho, že sa bude hrať na rebela si účty v budúcnosti nezaplatí a na dobré "rebelské" myšlienky može zrovna tak prísť aj tým zatracovaným štúdiom.Trading je často predostrený ako niečo, čo može zvládnuť každý, len stačí trocha tých informácií, či zdorazňovaná psychika a disciplína, ale realita je taká, že hlavný koláč v tomto biznise majú majitelia, ktorí zamestnávajú tie najlepšie mozgy, ktoré majú špičkové vzdelanie a pracujú pre najsofistikovanejšie firmy, ktorí okrem "mozgov" vlastnia aj iné konkurenčné výhody z technickej stránky, alebo inside. Nie je dobré bagatelizovať názor niekoho, kto nasmerováva mladého človeka k niečomu, čo dotyčný ocení často až po rokoch a značne neskor... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Truncus: Z tvého příspěvku mám dojem že tvůj názor je že na trhu může uspět pouze nějaký matematik případně člověk z "harvardu" :) Podle mě mají ten hlavní koláč protože to jsou celé fondy a ty asi potřebují dost odlišné strategie než normální člověk, proto potřebují ty mozky. Ale řekl bych že nějakou šanci má každý a to že uspěje jen malé procento mi přijde normální tak už to přeci chodí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tuto vec se skolou jsem resil, najit odpoved mi pomohlo tak 10-20 knizek z oboru "mysleni bohatych".... i kdyz treba Airmike se ti snazi poradit tak je to jak kdyby vynal jeden odstavec z te knizky, ale ty jich potrebujes stovky aby jsi si dal dohromady co chces v zivote...

takze jednoznacne souhlasim s Rob99, takovou radu fakt nehledej na foru o kterem ani nevis proc existuje.... a radsi zacni poradne cist :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...